Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 25.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема www.hospitalityclub.orgнови  
Автор ЛИЛИTKA (търсеща)
Публикувано09.05.07 14:20



Това за клуб "Пътешественици" ли е , Благуне?
Тази информация мисля, че може да е от полза на пътешествениците:

"Най-мащабната мироопазваща операция в света е ръководена от НАТО по време на кризата в Косово. На 24 март 1999 НАТО започва да разказва играта на СРЮ... Само две години по-рано германски студент с никаквото име Вейт Кюн основава мрежа за членовете на най-голямата организация за студентски обмен, базирана на модела на доброволни координатори за всяка страна. Тази мрежа е изпозвана от Мрежата за гостоприемство на Mensa "SIGHT". По това време Вейт, тогава 22-годишен, дори и не подозира, че в известен смисъл изпреварва НАТО и ООН в мераците за един справедлив и мирен свят. Момчето слага началото на съвременната мрежа за Разменно Гостоприемство. Всъщност идеята, макар и мъглява, за т.нар. “Hospitality Exchange” е доста по-стара. След края на Втората Световна Война Боб Луитвейлер основава Servas - организация за мир, надявайки се да развие и утвърди идеята за международно взаиморазбирателство и да спомогне за опазване на мира чрез световно разпространена мрежа за гостоприемство. През следващите десетилетия са основани други подобни организации. Развиват се групи със специфичен интерес: Мрежи за Разменено Гостуване в рокерските среди; за жени; за авто-стопаджии; за говорящите международния език Есперанто. В момента най-младата и най-мащабната подобна организация е Hospitalityclub.org. Това е един сайт, който няма нужда от реклама и на който трудно се попада случайно. Ако в сърцето си не си авантюрист, ако нямаш трън в гащите и ако не четеш този текст, едва ли щеше да разбереш за него. Целта му е съвършено проста - да събира хората – домакини с гости, пътешественици с местни, просто хората от различните точки на света. Хилядите членове на клуба си помагат взаимно, когато пътуват. А сега можеш да се присъединиш и ти, като предложиш подслон или разходка из града на някой симпатичен човечец с дръпнати очи или с шоколадов цвят на кожата. Естествено не всеки е готов да го направи, макар че в сайта ще научиш за много хора - такива, които са приемали в дома си изгубени слепци, бездомници или просто туристи. А най-хуавото е, че сред тях има и много българи...Юзъри от 25 града в България са се регистрирали в сайта и продължават да го правят, като само за София те са над 500. Противно на народопсихихологическите “щампи”, фактите сочат, че уж студените немци са едни от най-гостоприемните и топли хора. Цифрите говорят сами – цели 51 934 регистрирани юзъра, разтворили широко вратите на домовете си. Следват ги САЩ с техните 24 285 юзъра, после Франция с 20 872, Полша с 14 308 и Италия с 10 906 юзъра.
Членовете на клуба могат да разглеждат профилите на останалите, да изпращат съобщения или коментари за собствения си опит.
Клубът е истинска мироопазваща операция, в него действително ще усетиш света ни пулсиращ и глобален. Най-вече защото се поддържа от доброволци, които вярват в едно: като свързват пътешествениците с местните, и като дават шанс на местните да срещат представители на чужди култури, те запазват света цял и единен. В клуба ще прочетеш и десетки интересни истории за сполучливи приятелства, луди преживявания и, естествено, любовни историйки. Ето и накратко някой от тях: “…Heiko от Германия правил обиколка на Унгария и останал с Еndre: “Вчера пристигнах, непознавах никой. С него проведох само един телефонен разговор и след по-малко от час вече си седяхме и си лафихме тук, все едно бяхме много добри стари приятели...”; Peter от Германия и Sarah от Америка се срещнали с Adam в Индия: “Да гледаш индийски филм с местен експерт, си беше неотразима оферта за нас“; Sylvain от Франция пък обикаляла света и намерила дом, далече от своя собствен, точно навръх Коледа при семейството на Caroline в Австралия (имената на членовете са променени по тяхно желание).
Чувствай се поканен и ти на борда на най-голямата организация за гостоприемство. Ще срещнеш готини хора и безплатен подслон, което и кътче на Земята да посещаваш. Членството не те обвързва с нищо (не е задължително да пускаш някого в дома си) и е напълно безплатно. Приеми го като идея на заем от нас за това как да прекараш това лято. Със сигурност ще бъде един естествен и забавен, екологически правилен, икономически изгоден вариант за пътуване. От Hospitalityclub.org се надяват да заразят и теб с мечтата си - един ден всеки човек да може да отиде в чужда държава, знаейки че някой ще го посрещне с отворени обятия…или поне с чаша горещ чай."

Успех!



http://photos.yahoo.com/niamadaporasna
http://photos.yahoo.com/sanilambreva
www.couchsurfing.com


Тема Re: www.hospitalityclub.orgнови [re: ЛИЛИTKA]  
Автор Poши:) (мнугу тапу)
Публикувано09.05.07 15:02



Това от къде се е намерило като публикация?
Много добре обяснява и историята и т.н.

Аз за Servas чух от мой гост (единствения за сега) от hospitalityclub.org

Този текст мога ли да го използвам за статия в сайта ми?
Ако можеш да ми посочиш източника ти за да го попитам!



Тема Re: www.hospitalityclub.orgнови [re: ЛИЛИTKA]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано09.05.07 16:18



Разбира се, Лили, че е за клуб "Пътешествия". Негласни граници между клубовете "Пътешествия" и "Туризъм" са границите на България.
За хостелите в София има теми, и то няколко в клуб "София", също и в "Туризъм" има.

Ценното на couchsurfing е, че опознаваш реални хора с техните реални навици и стил на живот, а не излъскани хотели и стандартни екскурзоводски беседи. Чудя се, тази система има ли участници от по-затворените и студени аутистки северни държави - провинциална Германия, Ангиля, скандинавските държави? Не се съмнявам, че грък, испанец или даже арабин ще гледа гостите си като писани яйца (така бих ги гледал и аз), но как е при бюргерите примерно?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: www.hospitalityclub.orgнови [re: Блaryн]  
Автор sayaro (член)
Публикувано10.05.07 00:56



Благуне, и аз понатрупах вече опит в couchsurfing-а. Направих бързичко следната справка за "студенокръвните": Лондон - 2522, Копенхаген - 600, Хелзинки - 336, Осло - 313, Рейкявик - 155, Берлин - 1392, Мюнхен - 343 и пр. За съпоставка - българските хостове /домакини/ общо са около 300 и мъъъъъничко. Не пропускам да добавя, че научих за този проект в този клуб и то именно от ЛИЛИТКА. До момента имам само положителен и изключително обогатяващ опит с гости от Словения, Полша, Франция, Белгия, Германия, Португалия, Шотландия, Швеция, САЩ, Канада и пр. Самата аз гостувах и се срещах с хора от проекта в Гърция и Албания, а след ден-два /дай боже!/ ще гостувам в Рига. Много е интересно. Може в някой прекрасен ден да се видим, за да разказваме повече.





Тема Re: www.hospitalityclub.orgнови [re: ЛИЛИTKA]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано10.05.07 08:57



Зравей Лили, и поста ти е за тук и ти си за тук. Аз с най - голямо удоволствие ще се включа. Много е интересно и предполагам приятно общуването на това ниво. Благодаря ти, че ни правиш част от това.

Аз не разбирам защо смяташ точно Благун за опонент в този клуб. Ако погледнеш по- надолу по постовете ще видиш каква простотия се вихри и ако нещо не се направи, скоро в този клуб няма да има място ни за пътешественици, ни за туристи.

Поздрави

Колкото повече, толкова повече!



Тема Re: www.hospitalityclub.orgнови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано10.05.07 09:54



Кольо, аз не споря с Лили. Напротив, мисля, че идеята с обменните визити е много хубава и с удоволствие бих се включил. Проблемът ми е чисто технически - сегашното ми жилище трудно позволява прием на гости (80 кв.м. за трима души, в т.ч. един хъркащ плюс домашен любимец), но още тази година това ще се промени. Иначе мисля, че съм доказал, че мога да бъда добър гид на евентуалните си гости.

Пък за простотиите - сайаро повдигна въпроса през зимата, няколко хора я подкрепихме, но имаше и опозиция (по въпроса за модериране). Оттогава съм на принципа "Убий простака с мълчание". Пък и не мисля, че трябва да се приравнявам с голобради хлапета, които си правят "електронни чикии" под прикриитето на анонимността (сигурен съм, че до довечера ще цъфнат отговори на настоящия постинг от бокарци, варадинци и тем подобни и ще са прави - наистина само идиот може да се разправя с тях!).

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: www.hospitalityclub.org [re: ЛИЛИTKA]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано11.05.07 14:25



И на мен ми е интересно от къде идва този текст?... Честно казано не съм попадала на материали за hospitalityclub.org или couchsurfin.com в никакви списания или сайтове. Иначе от доста време членувам и в двете... Нямам богат опит, защото (също като Благун) имам проблема с жилището. Но (също като при Благун) това скоро ще се оправи )))

Иначе... от собствен опит съм натрупала отрицателни мнения специално към французите. Поне тези, на които аз попаднах, бяха супер несериозни (след дълги и сериозни уговорки и чакане от моя страна на автогарата, дори не благоволиха да се обадят, че няма да дойдат).... или пък със странни (леко сексуално-агресивно) поведение.
Но свят шарен-хора всякакви!!


Радвам се, че и в двата сайта там намерих много приятели.


Системата е перфектна



Тема Re: www.hospitalityclub.orgнови [re: Блaryн]  
АвторTpaвaлчeтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:25



Благунеее, Благуне!

Кво и е хубаво на тая идея бе? Ти знаеш ли що сакатлък става покрай тия визити? Гостите гепат, домакините бият... Айде да мислиме малко преди да пишем! Ти кво искаш: да гепиш или да биеш? Или да ебнеш некое гостенче, а?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.