Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема пътуване с дете в ЕСнови  
Автор Lois ()
Публикувано07.05.07 15:03



Преди трябваше да имат паспорти, но сега как може едно дете, придружено от двамата си родители, да мине границата? В смисъл, ние можем да пътуваме само с личните си карти, но дъщеря ни, която е на 9, няма лична карта. Какви документи трябват за нея?
И още един въпрос - ако колата, с която пътуваме, не е на името на някой от нас, а примерно на тъщата, трябва ли ни пълномощно?/Тъщата се предполага, че не пътува с нас!!!!/



Тема Re: пътуване с дете в ЕСнови [re: Lois]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано07.05.07 15:31



Трябва да и издадете червен паспорт, детето под 14 години няма документ, който може да мине за идентификационен.
Пълномощно за колата трябва, при това нотариално заверено. Ако не другаде, на нашата граница го искат. Миналата година ми го поискаха на гръцко-албанската граница и останаха напълно задоволени от пълномощно на български език (то остана и на гръцки да го бях превел).

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: пътуване с дете в ЕС [re: Блaryн]  
Автор Lois ()
Публикувано07.05.07 16:24



Благодаря, и аз така предполагах!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.