Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Швейцария - дневен бюджет?  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 10:53



Предстои ми екскурзия до Швейцария - престой 3 дни и Ви моля за мнение колко швейцарски франка ще са ми нужни за похапване и някое дребно сувенирче /на ден/? 100 франка дневно как Ви се струва? Става дума за Женева и Лозана и като цяло времето е уплътнено с туристическата програма и не мисля да правя особен шопинг на дрехи или луксозни стоки.



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Cилвия]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано07.05.07 11:05



Най-добре е да имаш кредитна карта - в Швейцария почти навсякъде може да се разплащаш така - даже на малките павилиончета за туристически сувенири. А иначе за дневния бюджет - в Женева един хамбургер е 11-12 франка, ориентирай се по това за разходите.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Блaryн]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 11:27



Благодаря! Нямам кредитна карта, имам международна дебитна Маестро, Ориентира за цената на хамбургера е полезен!



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Cилвия]  
Автор Cтoйчo (непознат)
Публикувано07.05.07 12:52



Дебитната може да си я оставиш в къщи - няма да ти свърши работа (най-много да теглиш пари от банкомат, а и това е скъпо удоволствие).
Изходът е само един - извади си кредитна карта! Даже пари в брой няма да ти помогнат много - даже билетите за градския транспорт се продават от автомати и (повярвай ми) - от 10 автомата само 1 приема пари в брой - останалите са за кредитни карти!

моите пътешествия



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Cтoйчo]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 17:10



това за картите, не е точно така..съвсем лесно си се борави с франкове в брой, на всички автомати за билети има възможност да си пуска кеш..що се отнася до цените, ако ти е осигурена хранат в екскурзията, няма да имаш проблеми, иначе една супа от спанак с пармезан в Женева е около десетина франка, което е от най-евтиното възможно. Из цяла Швейцария цените са уеднаквени, даже и във високопланинските курорти например в Гринденвалд, където ние хапнахме, пържените картофи са 8 франка, а швейцарската супа от праз с картофи е 20 - ина..Ако те интересува нещо друго, питай, аз успях да разгледам цялата страна с изключение на кантон Тичино, който е по-далеч..



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Cилвия]  
Авторdomatche (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 11:36



Миналото лято пътувахме с кола по маршрута Монтрьо-Веве-Лозана-Женева-Берн-Цюрих. Цените навсякъде са много сходни. Много е скъпо да се храниш в ресторант. Ако си спестиш тези разходи, 100 франка на ден ще ти бъдат достатъчни (без в тях да е включено спането, доколкото разбрах). Препоръчвам ти да си купуваш сувенири и книги - пътеводители, албуми със снимки и т.н. от книжарници, а не от сергиите край туристическите обекти, където цените са двойни. Посещенията в магазините за шоколад могат да бъдат доста разоряващи, но шоколадът определено си струва!!!



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: domatche]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 14:08



Благодаря ти domatche, също и на lover благодаря. По принцип екскурзийката е кратка и с гъста екскурзоводска програма, така че не мисля да ходя по ресторанти, но все едно кафе ще изпия с шоколадче... Пазаруването от книжарници и подобни магазини е смислено, дори предварително без да съм била още там съм съгласна. Научих отн. Женева, че на последните етажи на големи магазини, примерно Менор, има заведения за хранене, организирани на принципа на шведска маса: трупаш си разни неща на стандартна чиния и после ти я премерват и плащаш нето теглото, което излизало 20тина франка с хлебче и малко безалкохолно. Пиша го това за постващи, които също ще прегледат темата сега или нататък. Впрочем точно френски никак не владея /освен да си поискам едно кафенце ;)/, та хич не бих се насадила в ресторант да не мога да разчета менюто ... Поздрави!



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Cилвия]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано14.05.07 15:57



Силвия, Женева е космополитен град, там е европейското седалище на ООН и има по-голяма вероятност от който и да е друг швейцарски или френски град да получиш меню-листата на английски.
Ако все пак се насадиш на ресторант, ориентирай се към избор на някое от менютата. Всяко меню включва ордьовър (салата), основно, чаша вино.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: Cилвия]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 12:57



мило, не си струва да си купуваш шоколад от специалните магазини за шоколад. Препоръчвам ти супермаркетите Мигрос, а също и Кооп, колкото последното да ти звучи по нашенски, си е тяхна верига магазини. Там можеш да си купиш шоколад и то качествен за левче! Точно в тези вериги е тая система с храната и кафето, за която си чула, като често промоция има за кафе с нещо сладко. И непременно купи кафе за подаръци, излиза изгодно и винаги е много добро...



Тема Re: Швейцария - дневен бюджет?нови [re: lover]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 13:39



Lover, благодаря ти, ценни съвети, точно на такива се надявах! Тук поствам коментар на една форумка от друг международен форум, която е от Женева относно някои ориентировъчни цени:
Чаша кафе: 3.50 CHF,
Обяд: около 30 CHF (с напитки)
пътеводител: 20-40 CHF
сладкиши: напр. шоколад 100g: 1.50 - 3.50 CHF

Много хубави пътешествия желая!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.