Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Атинанови  
АвторDaisy (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 12:06



Здравейте,
бих искала да ви помоля за малко информация за Атина.
Смятаме да ходим там към 24 май. За съжаление не мога данамерия някой по-евтин хотел. Много ще се радвам ако може да ми помогнете.
Също искам да попитам дали там да се движим с кола или да я оставим и да ползваме градския транспорт? Какво друго си заслужава да се види по пътя (без солун и метеора).
мерси предварително!!!



Тема Re: Атинанови [re: Daisy]  
Автор Koлди ()
Публикувано26.04.07 14:23



Здравей,
Мога да ти дам съвсем прясна информация. Върнахме се от Атина преди 2 седмици.
Спахме в хотел Acropolis Selekt. Като местоположение хотелът е доста добър, сравнително лесно ще го намерите и като влизате за пръв път в града. Цената:
за 4 нощувки със закуски, в тройна стая (с детето бяхме) платихме 380 евро. За тризвезден хотел на 10-15 мин. пеш от Акропола цената е много добра.
Хигиената - какво да ти кажа, зависи от гледната точка, както казва учителят Йода. Гърците не са чистофайници. Самата Атина е поразяващо мръсна.
Относно транспорта - колата ни остана през цялото време пред хотела. Всяка сутрин я посещавахме да си вземем мин. вода и бира оттам и се удивлявахме с каква скорост се трупат по нея прахоляк и мръсотия. Само 12 часа след пристигането ни вече имаше дебел слой прах.
Вървяхме много пеш и редовно ползвахме метрото, понеже дъщеря ни си беше изкълчила крака 5 дни преди да тръгнем и естествено не успя да се възстанови напълно. Метрото е супер. Изключително удобно, отлично организирано, много бързо, всичко е написано, така че и абориген да се ориентира. Струва 0,80Е/човек за едно возене или 3Е/човек на ден, ако ще правите по-дълги преходи.
А какво ще разглеждате в Атина?
Питам щото ние обикаляхме само музеи и старини. И рибния пазар, който меко казано НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ.
По пътя какво да видите - ами зависи колко време имате. Ние имахме много голямо желание, но не ни достигна време да посетим Делфи. Отклонението от магистралата е повече от 100 км. и не е по хубав път, така че надали може да поддържа повече 70км/час средна скорост.
Иначе Метеора не го пропускайте по никой повод. Някъде около Лариса, на отсечката, на която няма магистрала, вляво от вас на един хълм над пътя ще видите голяма, много добре запазена крепост. Спрете на паркинга и я разгледайте. Ще ви отнеме половин час и си заслужава.



Тема Re: Атинанови [re: Koлди]  
АвторDaisy (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 14:35



Мерси много за цялата тази информация. Дали имаш някакви координати на хотела?
Ако е удобно ще те питам още няколко неща.Разбрах,че магистралата Солун-Атина се плаща-горе долу колко? Не успях да намерия информациа,ама предполагам че бензина в Гърция е по-скъп?Като цяло ще седим 3 дена в Атина,мисля че е горе долу достатачно да се разгледат забележителностите там, ти как мислиш.
Мерси предварително и извинявай че те занимавам





Тема Re: Атинанови [re: Daisy]  
Автор Koлди ()
Публикувано26.04.07 16:50



За таксите - в Гърция магистралната такса е 2 евро. Мисля, че между Солун и Атина се плащаше на 3 места. Бензинът действително е по-скъп, но не мисля, че е повече от 10 цента.
Честно казано ние също стояхме 3 дни в Атина и накрая ни доскуча. Или може би просто се уморихме от ходене. То много камънак, много нещо.
Относно хотела. Намерих го в нета и оттам направих резервация. Особеното е, че плащаш в момента на резервацията, с кредитна карта. Не знам дали става с дебитна, в интерес на истината. Би трябвало.
Ето ти линк:





Тема Re: Атинанови [re: Koлди]  
АвторDaisy (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 17:39



Много ти благодаря за всичките бързи отговори.
В момента не се сещам друго, довечера ще говоря с мъжа си и ако изникне още някой въпрос ще питам


Казано честно имаме още един свободен ден,но се чудим да го изкараме на някой курорт. А пак наМетеора биахме на предното ни пътуване до Гърция.
Още веднъж благодаря ти!!!!



Тема Re: Атинанови [re: Koлди]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 21:13



Лека поправка за Делфи. Пътят не е никак лош, даже си е екстра. Факт е, че от Метеора до Атина се минава през планините, но си има магистрала като слънце. И не се плаща такса


Ако имате време минете през Делфи. Заслужава си!



Тема Re: Атинанови [re: мoнa]  
АвторDaisy (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 09:55



Извинявай да те попитам, мислиш че 4-5 часа ще ние стигнат за Делфи или е по-добре да преспим там?



Тема Re: Атинанови [re: Daisy]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 11:15



Ами ние разгледахме Делфи за не повече от 2 часа. То представлява много камък, много нещо на едни баири

Наблизо има селце и предполагам, че там има хотели, но не им знам цените.

Ние си планувахме престоя в Гърция така:
1-ви ден: София - Солун - Метеора. Нощувка в Метеора.
2-ри ден: Метеора - Делфи - Атина. 3 дни в Атина
След това обратно по магистралата към Солун и оттам към София.



Тема Re: Атинанови [re: мoнa]  
Авторparis (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 12:37



И според мен не са ви нужни повече от 2 часа за Делфи!Ако го оставите и за накрая,след камъните на Атина,може и да ви дойдат малко в повече още камъни!
Аз попаднах в Делфи след Атина,нос Сунио и Пелопонес - мнооого камъни,и в Делфи вече ми се повръщаше от камъни!



Тема Re: Атинанови [re: paris]  
АвторDaisy (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 16:25



Благодаря ви за информацията :)
Аз сега почвам да организирам нещата. Още не знам честно казано каде точно трябвада ходим. Знам със сигурност за Акропола. Сега почвам да четя из интернет. Ако може да препоръчате заведения или забежителности,които си заслужават ще сам мн. благодарна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.