Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Helpнови  
АвторKoшkoдak (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 11:19



Драги, пътешественици!
Имам нужда от малко помощ - искам за предстоящите празници да направя малко балканско пътешествие, което да не струва по-вече от 300 евро. Това дали е възможно и дали бихте ми посочили примерен маршрут?
Благодаря!



Тема Re: Helpнови [re: Koшkoдak]  
АвторMбoпa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 19:03



Здрасти, Кошкодак! Първо искам да ти кажа, че 300 Евро са ти предостатъчни за хубава обиколка на Балканите. Първо си вземи билет за Солун (ако го резервираш месец предварително ще ти струва 15 Евро). Там се помотай около централния площад, Бялата кула и по улиците. От Солун можеш да вземеш "ферито" до Дуръс (Албания). Ще спиш по път, което си е жива далавера, т.е. икономисваш хотелски разходи. В Дуръс няма много-много за разглеждане, така че директно продължавай на автостоп към перлата на Църна Гора, град Бар. В Бар за съжаление барове не се намират, защото това е индустриален град. Разгледай пристанището, от там отплават корабите за италия. Около 16-17 Евро ще ти струва билетът от Бар до Котор. Няма нужда да харчиш излишни средства за спане в Бар, защото автобусът за Котор е нощен. В Котор виж Которския залив и ако имаш чувал и шалте (аз направих точно така) можеш да спиш горе на скалите, откъдето се разкрива невероятна гледка към Адриатика и отделно ще спестиш пари за квартира. Следващата ти спирка може да е Прищина, където те съветвам да не се застояваш поради нарастващото напрежение между албанци и сърби и военните действия, които се водят от двете страни на моста. След Прищина марщрутът продължава през Белград, където ще посетиш крепостта "Калемегдан" и прочутата пешеходна улица, кръстена на някакъв техен княз. На автостоп можеш да стигнеш до Суботица. Там е страхотно, но няма много нощен живот ако си падаш по дискотеки и темподобни. Има маршрутни таксита до Арад (в Румъния се влиза само с лична карта). Не забравяй да си намериш по-усойно място за спане около Арад ако искаш да спестиш пари за настаняване, защото в Румъния все още има доста апаши, цигани и всякакви крадци, които не са за подценяване. Следващата сутрин можеш да хванеш влак за Букурещ (малкият Париж, както е бил известен) и там да направиш обиколка около двореца на Николае Чаушеско, бившият диктатор в комунистическа Румъния. От Букурещ намери някакъв начин да се добереш до Русе. Не знам дали има влакове, но маршрутки със сигурност. До границата са 50-60 километра, максимум 100. От Русе вече нямаш проблеми със спането, защото откъдето и да си, то ще е на не повече от 300-400км. Аз като направих подобна екскурзия храна си носехме в самарите от къщи и всичко ми излезе около 250-270 Евро. Дано да съм ти помогнал. Успех!



Тема Re:нови [re: Mбoпa]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано25.04.07 23:54



Никога не съм можел да разбера, какво може да накар човек да търгне на пътешествие с натъпкана раница ... с храна??
Хайде, сред природата, как да е, понякога се налага - пустош, няма хижи или пък нарочно се избягват. Ама по градовете?



Тема Re:нови [re: Димитъp]  
АвторMбoпa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 10:26



Мите, уважавам те като пътешественик и човек, но ти ме обиждаш. Нека с общи усилия запазим добрия тон в клуб "Пътешествия"!



Тема Re: Helpнови [re: Mбoпa]  
Автор Cтoйчo (непознат)
Публикувано26.04.07 10:44



А ако искаш да се поглезиш с 300 евро и за тези почивни дни спокойно можеш да минеш Солун и Охрид - без раница и автостоп.
А и за 3-4 дена по-добре да видиш нещо, отколкото само да се убиеш от път.

моите пътешествия



Тема Re:нови [re: Димитъp]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано26.04.07 14:28



Домосед, приеми "маршрута" като закачка!

То не че има ферибот Солун-Дуръс, но и да имаше, щеше да е далеч по-скъп от който и да е хотел. Пък и от личен опит знаеш, че Дуръс не е най-приятното място в Албания.
Най-много ми хареса преходът Котор-Прищина (само не разбрах, с какъв транспорт - БТР или хеликоптер на НАТО?). BTW: То мостът, дето се пуцат сърби и албанци, не беше ли в Косовска Митровица?
Оригинални са и маршрутките от Суботица до Арад (150 км през 3 държави).
На фона на тези идеи съм разочарован от постния край на пътешествието и предлагам то да завърши със сал от Турну Магуреле до Силистра.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Help [re: Mбoпa]  
АвторKoшkoдak (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 22:51



Благодаря Мбопа! Благодаря на всички че се отзовахте на моето запитване!
И един въпрос към Мбопа - когато пътува за около 250 евро каква храна и колоо взе? Т.е. към трайна или към малотрайна храна да се ориентирам?
Това е важно, когато всеки лев е от значение и най-малките камъчета могат да спрат или обърнат влака!!!!!!!



Тема Re: Helpнови [re: Koшkoдak]  
АвторMбoпa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 10:03



Храната в случая въобще не е най-важното. Отваряй си очите на 4 и не давай пари на никого! Има разни играчи, които излизат с различни номера!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.