Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кратко море в Гърциянови  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано24.04.07 10:02



Здравейте приятели, мерак ни е за 24 май да направим едно кратко и приятно море. За Гърция говоря и то в близката и част - /нашата :)/ Моля споделете някои хубави места на които сте били. Ние харесваме по самотните и тихи плажове, като повечето софиянци избягваме оживените места. Моля ви за лични впечатления, който има координати нека сподели. Били сме в Ней Пори - то е на юг от Катерини, били сме в Псакудия на полуостров Ситония ако някой се интересува имам визитки. Ето по-горе Благун ме запали по Тасос. Стойчо имаше разказ за Касандра мисля. Та търся хубаво място за 3-5 дни. Давайте, предполагам за тази дата няма да е трудно да се намери прилична нощувка.

Благодаря

Всичко е възможно



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано24.04.07 10:25



На п-в Ситония е по-спокойно от Касандра.
Ако си планинар, може да отидеш на Лептокария - 80-90 км южно от Солун в посока Атина и да съчетаеш море с пешеходен туризъм из Олимп.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: kkkolio]  
Автор Cтoйчo (непознат)
Публикувано24.04.07 10:29



Ние бяхме на Касандра последната седмица на юни и практически нямаше никакви хора, а около 24 май - съвсем празно ще е

моите пътешествия



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: Блaryн]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано24.04.07 10:46



Абе не съм много по стръмните работи. Ти не препоръчваш ли Тасос като най, не е ли по-красиво?

Всичко е възможно



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: Cтoйчo]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано24.04.07 10:49



А по-конкретно - селце, градче, адрес?

Всичко е възможно



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано24.04.07 13:39



Мисля, че на Тасос е по-красиво от Халкидики. Само няма да ти хареса, ако си любител на големите звездни хотели, за децибелните дискотеки... Такива на Тасос почти няма, а на Касандра - колкото искаш - около Калитея.
Въпреки че е по-туристически, североизтокът на Тасос е по-красив, по-сенчест и по-хладен. Села - Макриамос, Хриси Амудия, Хриси Акти, Кинира.

Мисля, че на 24-ти май по гръцкото море ще се изсипят доста българи. Направо вече се чудя, да не потърся ли по-диво място - като о.Самотраки например.

Ето една карта за илюстрация:



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 24.04.07 13:44.



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: Блaryн]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано24.04.07 18:25



Да изглежда ще има масовост. Ние харесвахме Аркутино, но го купиха англичани и ще стане чудо като Созополските хармани. Ама Стойчо говори за юни че не е почнал сезона и то за Касандра, би трябвало да не попаднем баш в навалицата. А по пътя за Керамоти ако си пътувал по залива на Кавала не срещна ли крайбрежни курорти? Благодаря ти за картата. За Самотраки четох нещо от форумец и също ме впечатли, но няма да успея да накарам жените да направят толкова голямо морско пътуване.

Всичко е възможно



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано25.04.07 10:35



Морският бряг около Керамоти е блатист (наблизо е устието на р.Места), няма фасон за курорт. Ние слязохме от магистралата, която преминава високо над Кавала, така че нямам идея за някакви селища между Кавала и аерогарата.

А за Самотраки се стига от Александруполис, а от София за Ал-с си хващаш магистрала Тракия и влизаш в Гърция откъм Свиленград.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: Блaryн]  
Авторнexoдил в Гъpция (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 12:20



Някой по-горе спомена за Псакудия - ако може дададе конкретна информация за цени нощувки, в детайли цените на храна и напитки - в хотела и в магазинчетата; има ли автогазостанции в Гърция, цени пропан-бутан; персонала какъв език ползва, в краен случай с руски става ли ? В морето и другите водоеми може ли свободно да се лови риба или има ограничения ?



Тема Re: Кратко море в Гърциянови [re: kkkolio]  
Автор Cтoйчo (непознат)
Публикувано25.04.07 12:47



Навалица? Ето една снимка от плаж на Касандра от края на юни миналата година



А и как да има навалица като на нашето Черно море, като видиш какви са и колко са големи сградите. Ето пример за гледката ни от балкона:



моите пътешествия


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.