Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Флоренция-галерия "Уфици"нови  
АвторДapa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 06:11



здравейте

Предстои ми екскурзия до Венеция-Верона-Пиза-Флоренция с Руал.
Моля за съвет от посещавалите Фроренция за следното:от фирмата искат за галерията Уфици по 26 лв ЗА РЕЗЕРВАЦИЯ+входната такса /доколкото знам тя е 6,50 евро там на място/ и тези пари да се платят преди екскурзията тук за галерията Уфици, като обяснението е ,че с тази резервация ще спестим няколкочасова опашка за билети.
Въпросът ми дали си заслужава да плащаме от тук толкова пари за резервация,защото на страницата на Уфици предварителната резервация по интернет е 3,50евро и аз нямам идея защо трябва да платя 26 лв!Дали по това време на годината има опашки пред Уфици?

предварително блогодаря



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 08:58



незнам за кое време ще сте там-била съм през късна пролет веднъж и веднъж в края на юни-ами опашките са огроооооооооооооомни,първия път почти половин ден висяхме а втория не се редихме,ходихме да разгледаме галерия Пити
Уфици обаче си заслужава да се пости(за разлика от Пити)
по принцип групите влизат по бързо незнам защо обаче ви искат повече пари-може би защото ще сте с екскурзовод-питай дали в цената влиза и екскурзовода



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано11.02.07 10:17



Ами резервирай си по Интернет тогава! Само че трябва да посочиш точен ден и час.
За опашката там - просто забрави, убийствена е! Просто за няколко евро не си струва чакането.

Приятно прекарване в този хубав град! И не забравяйте да се почерпите със сладолед, без значение от сезона!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици" [re: Дapa]  
Авторanis (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 13:15



Ходила съм с Руал на ексурзия по същия маршрут, за един ден че и по-малко във Флоренция, въобще не ни остана време за Уфици, а и беше затворена този ден. Казаха ли ви колко време се предвижда за галерията, поне като ще плащате толкова пари да не "прелетите" за един час през Уфици. При нас такова препускане беше през градовете, че нямаше време за никакви галерии, музеи, то и в едно завдение не можахме да седнем спокойно да хапнем нещо, проучи добре нещата да не останете разочаровани!



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици" [re: Дapa]  
Автор crave_ (непознат )
Публикувано11.02.07 13:26



Мисля, че ако има гостуваща експозиция, доплащането към билета е около 3е?!





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано11.02.07 20:30



Сега се зачетох в сайтове за резервация. Входният билет е 9.50 евро, към който се добавя 4.47 евро, ако е уикенд и 3 евро, ако има допълнителна експозиция. Така че 3.50 е само надценката за резервация, която също е малка, защото по различни сайтове таксата за резервация е 5-6 евро, че и повече. Т.е. в най-добрия случай 9.50+3.50= 13 евро = 26 лв.
Така че доплащаш 7 лв за спестяване на опашка поне от 2 часа, което си е суперизгодна сделка! За тези 2 часа чакане само минералната вода ще ти струва повече от 3.50 евро. Купувай!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Блaryн]  
АвторДapa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 06:04



Благодаря на всички за отговорите
Екскурзиятя ще е в края на тази седмица, а Флоренция-във вторник.
Това, което ми беше интересно да разбера е защо от фирмата искат 26лв+около 11 евро-това надхвърля всички цени, обявени в интернет.

Поздрави



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано12.02.07 18:04



Агенцията винаги ще вземе повече пари, първо за услугата (те не работят без пари), и второ може да има екскурзовод ако имате късмет.
Винаги ще спестите пари ако си организирате нещаа сами



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици" [re: Дивak]  
Автор Maлвинa (минаващ)
Публикувано14.02.07 11:16



Здравей Дара и аз те агитирам да си направиш предварителна резелвация за Уфици или по интернет или чрез Раул,защото преди години ,когато пътувах до Флоренция не го направих,там на място не можахме да си купим билети заради километричните опашки ...... до ден днешен не мога да си простя,че бях във Флоренция и не посетих Уфици





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Maлвинa]  
АвторNqkoi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 12:07



Хихи, 4ак пък трагедии. И аз бях в Рим една седмица и не видях Cappella Sistina, ама не съжалявам ни най-малко. За сметка на това обоколих толкова много места из града-музей, колкото никога не бих посетил с която и да е организирана екскурзия. Идеята ми е, 4е атмосферата на един град не е в музеите, галериите и т.н., града е това което е на улицата, хората...
"Туроператорите" каква оби4ат, входове и колкото може да те возят пове4е в автобуса, нали то4но от това пе4елят най-много

. От автобуса хоп в галерията- вход4е, после прас обратно в буса, няколко стотин км. спират те за 30 мин. на пл. Сан Марко пиеш едно кафе за 12 евро и препускането по маршрута продължава.
Не го разбирам аз така търизЪма!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.