Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 10.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Истанбулнови  
Авторlvantt (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 17:37



По 1 май мислим да ходим до Истанбул. Мислим да ходим самостоятелно, не с организирана екскурзия. Имам няколко въпроса:
1. Мислим да спим в хостел/искаме да ни излезе евтино, няма да стоим в стаята я/ в квартал Sultanahmeth. Някой може ли да ми препоръча такъв. Цена до 15Е.
2. Има някакви "Бюджетни" хотели. Какво е това и заслужава ли си?
3. Можем ли посещаваме самостоятелно забележителностите които са със платен вход/например Топкапъ Сарай/ и цената същата ли ще е като тази при организирано посещение?
4. Кое заведение /ресторант, сладкарница/ ни препоръчвате да посетим!
5. Ползвали ли сте някой от следните сайтове за резерважия на хостели сте ползвали и отзиви:

http://www.hostels.com/en/index.html
http://www.hostelworld.com/index.php
6. Ползвали ли сте услугите на някой от следните хостели?
-Antique Hostel
-Bahaus Hostel
-Marmara Hostel
- Paris Hostel
Благодаря предварително за мненията Ви и препоръките!



Тема Re: Истанбулнови [re: lvantt]  
Авторdessito (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 22:24



за хостелите не мога да ти кажа, но за почти същата цена можеш да си вземеш хотел. за района си се ориентирал отлично, защото доста от забележителностите са в sultanahmet.
разбира се, посещения на забележителности можеш да правиш самостоятелно, но хубаво преценявай какъв билет да си купиш(т.е. какво искаш да видиш), за да не се налага да тичаш до касата отново.напр. ако искаш да видиш съкровищницата в Топкапъ си вземи билет, който я включва още отначало.
за хапването- непретенциозни закусвални има по уличките около пазара за подправки. а най-вкусните сладкиши са при Ali Usta, намира се на спирката на трамвая Sirkegi, опитай тяхното festikli с каймак.няма да съжаляваш.



Тема Re: Истанбулнови [re: dessito]  
Авторlvantt (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 08:45



Благодаря отново,
Dessito предложи хотел ако обичаш, ще приема съвета ти. Какви са комбинациите от билети? Ще посетим / не сме уточнили плана / : Синята джамия, Топкапъ, Хиподрума, Джамията Сюлеймание, Долмабахче, Археологическият музей, Египетският пазар, Капалъ чарши /за разнообразие/, Ще се разходим по въженият мост/ако има пешеходна част/, Църквата Св.София. Св.Стефан. Един ден ще отделим за разходка до Принцовите острови / разходка по Босфора. В момента търся круизи по Босфора, но нещо не ми върви , не съм спал цяла нощ.



Тема Re: Истанбулнови [re: lvantt]  
Авторmadpc (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 10:34



Не пропускайте и двореца Бейлербей



Тема Re: Истанбулнови [re: lvantt]  
Авторdessito (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 10:52



Така, за програмата, която сте набелязали ще са ви нужни поне 5 дни, ако разполагате с по-малко ще трябва да я редуцирате.
Хотела, който ти препоръчвам горещо е Orsep 3*, приличен, на добро място и не е скъп. Ако решиш, по-добре е да си направите резервация още от София, използвайки турист. агенция, защото цените на място са МНОГО по-високи. Аз лично съм ползвала Караджъ турс тел. 9877700, а също и бг варианта на Октопустравел.
За Синята джамия, Хиподрума и пазарите вход няма. Пазарите не работят в неделя, а в събота затварят по-рано около 16.00.
За билетите имах предвид, че трябва добре да прецените какво ви се разглежда, а иначе те са си различни за различните места. Преди да влезете в Топкапъ може да избирате между различни билети, които ви дават достъп до различни места в рамките на дворица. Аз лично си избрах такъв, който включва и съкровищницата. Подобни са нещата и в Долмабахче, там можеш да си купиш и билет, който ти позволява да снимаш, но без светкавица. Пази го и не го губи като мене.
За въжения мост силно се съмнявам, че може да се мине пеша, а и е доста отдалечен от Султанахмет, по-бързо, лесно и евтино се стига Азия по вода. Вземете ферибот за около 1 лира, това е част от градския транспорт.
Принцовите острови са страхотни. Ние слязахме да разгледаме най-големия.
Ако те интересува още нещо питай и приятно изкарване в Истанбул. С кола ли ще пътувате или с автобус?



Тема Re: Истанбулнови [re: dessito]  
Авторlvantt (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 19:42



Имам въпрос относно Окктупустравел: Трябва ли да се регистрирам като потребител за да мога да ползвам услугите на сайта? Не видях никъде опция за регистрация!
Ще пътуваме с автобус. Единият от пътуващите има приятел от града.
Благодаря за инфото за билетите.
За Топкапъ освен двореца виждам, че ми предлагаш и съкровищницата. друго заслужава ли си да гледа там?
От пазарите аз бих разгледал Египедският, но имаме нагласа и за Капалъ.
Къде има пристанище от където можем да се придвижим до Принцовите острови и Азиатската част за разгледаме Въженият мост и двореца Beylerbeyi?
Друго какво да разгледаме в Азиатската част.
Искаме да опитаме различни сладкиши. Къде са най -добрите?
Ако се сетя нещо друго ще питам пак!



Тема Re: Истанбулнови [re: lvantt]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 21:40



Всичко за което пишеш-познавам, питай !!!!



Тема Re: Истанбулнови [re: lvantt]  
Авторdessito (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 22:28



Не е необходимо да се регистрираш, за да видиш офертите на Октопустравел, а просто трябва да зададеш критерии. Ако не искаш да плащаш с кредитна карта отиваш в офиса им и го правиш кеш.
Топкапъ- друго не ти е нужно, достатъчно време, разбира се.
Египетският пазар е мн. живописен и интересен, а и можеш да намериш страхотно разнообразие от подправки и билки.
Под жп гарата Сиркеджи се намира пристанището Еминюню. Не е майтап, просто така се казва. То е доста популярно и от различните му терминали потеглят ферита в различни посоки. Последният се нарича Адалар и оттам може да се вземе фери до Принцовите острови.
От друг терминал може да се отправиш към азиатската част, Юксюдар и т.н.
За сладкишите- Али Уста са върха в моята класация. Друго интересно за пробване е гюзлемето -може да си го поръчаш сладко или солено. Не пропускайте да опитате и сока от прясно изцеден нар, няма равен.
Кога планирате пътуването?



Тема Re: Истанбулнови [re: dessito]  
Авторlvantt (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 01:29



Ще пътуваме вероятно на 28.04. нощно със автобус. Връщаме се на 02.05. или на 03.05 /все пак сме на работа на 02.05/.
Гарата Сиркеджи да не е тази северно от Топкапъ?
Къде се намира това Али Уста?
За Октопус. Раглеждал съм офертите им. Не съм пробвал да стигна до плащане и затова питах дали е необходимо да се регистрирам за да платя./ както е със сайта на Уиз еър/.



Тема Re: Истанбулнови [re: lvantt]  
Авторdessito (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 22:44



Да, гарата Сиркеджи се намира северно от Топкапъ. А Али Уста се намира на улицата, по която се движи трамвая. Ако вземеш за отправна точка спирката на трамвая Сиркеджи и тръгнеш по посока Топкапъ, точно след завоя на около 50 метра от спирката ще видиш вкусотиите.
Е, приятен път на цялата компания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.