Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Флоренция-галерия "Уфици"  
АвторДapa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 06:11



здравейте

Предстои ми екскурзия до Венеция-Верона-Пиза-Флоренция с Руал.
Моля за съвет от посещавалите Фроренция за следното:от фирмата искат за галерията Уфици по 26 лв ЗА РЕЗЕРВАЦИЯ+входната такса /доколкото знам тя е 6,50 евро там на място/ и тези пари да се платят преди екскурзията тук за галерията Уфици, като обяснението е ,че с тази резервация ще спестим няколкочасова опашка за билети.
Въпросът ми дали си заслужава да плащаме от тук толкова пари за резервация,защото на страницата на Уфици предварителната резервация по интернет е 3,50евро и аз нямам идея защо трябва да платя 26 лв!Дали по това време на годината има опашки пред Уфици?

предварително блогодаря



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 08:58



незнам за кое време ще сте там-била съм през късна пролет веднъж и веднъж в края на юни-ами опашките са огроооооооооооооомни,първия път почти половин ден висяхме а втория не се редихме,ходихме да разгледаме галерия Пити
Уфици обаче си заслужава да се пости(за разлика от Пити)
по принцип групите влизат по бързо незнам защо обаче ви искат повече пари-може би защото ще сте с екскурзовод-питай дали в цената влиза и екскурзовода



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано11.02.07 10:17



Ами резервирай си по Интернет тогава! Само че трябва да посочиш точен ден и час.
За опашката там - просто забрави, убийствена е! Просто за няколко евро не си струва чакането.

Приятно прекарване в този хубав град! И не забравяйте да се почерпите със сладолед, без значение от сезона!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Авторanis (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 13:15



Ходила съм с Руал на ексурзия по същия маршрут, за един ден че и по-малко във Флоренция, въобще не ни остана време за Уфици, а и беше затворена този ден. Казаха ли ви колко време се предвижда за галерията, поне като ще плащате толкова пари да не "прелетите" за един час през Уфици. При нас такова препускане беше през градовете, че нямаше време за никакви галерии, музеи, то и в едно завдение не можахме да седнем спокойно да хапнем нещо, проучи добре нещата да не останете разочаровани!



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор crave_ (непознат )
Публикувано11.02.07 13:26



Мисля, че ако има гостуваща експозиция, доплащането към билета е около 3е?!





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано11.02.07 20:30



Сега се зачетох в сайтове за резервация. Входният билет е 9.50 евро, към който се добавя 4.47 евро, ако е уикенд и 3 евро, ако има допълнителна експозиция. Така че 3.50 е само надценката за резервация, която също е малка, защото по различни сайтове таксата за резервация е 5-6 евро, че и повече. Т.е. в най-добрия случай 9.50+3.50= 13 евро = 26 лв.
Така че доплащаш 7 лв за спестяване на опашка поне от 2 часа, което си е суперизгодна сделка! За тези 2 часа чакане само минералната вода ще ти струва повече от 3.50 евро. Купувай!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Блaryн]  
АвторДapa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 06:04



Благодаря на всички за отговорите
Екскурзиятя ще е в края на тази седмица, а Флоренция-във вторник.
Това, което ми беше интересно да разбера е защо от фирмата искат 26лв+около 11 евро-това надхвърля всички цени, обявени в интернет.

Поздрави



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано12.02.07 18:04



Агенцията винаги ще вземе повече пари, първо за услугата (те не работят без пари), и второ може да има екскурзовод ако имате късмет.
Винаги ще спестите пари ако си организирате нещаа сами



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дивak]  
Автор Maлвинa (минаващ)
Публикувано14.02.07 11:16



Здравей Дара и аз те агитирам да си направиш предварителна резелвация за Уфици или по интернет или чрез Раул,защото преди години ,когато пътувах до Флоренция не го направих,там на място не можахме да си купим билети заради километричните опашки ...... до ден днешен не мога да си простя,че бях във Флоренция и не посетих Уфици





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Maлвинa]  
АвторNqkoi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 12:07



Хихи, 4ак пък трагедии. И аз бях в Рим една седмица и не видях Cappella Sistina, ама не съжалявам ни най-малко. За сметка на това обоколих толкова много места из града-музей, колкото никога не бих посетил с която и да е организирана екскурзия. Идеята ми е, 4е атмосферата на един град не е в музеите, галериите и т.н., града е това което е на улицата, хората...
"Туроператорите" каква оби4ат, входове и колкото може да те возят пове4е в автобуса, нали то4но от това пе4елят най-много

. От автобуса хоп в галерията- вход4е, после прас обратно в буса, няколко стотин км. спират те за 30 мин. на пл. Сан Марко пиеш едно кафе за 12 евро и препускането по маршрута продължава.
Не го разбирам аз така търизЪма!



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Nqkoi]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано14.02.07 16:04



Адмирирам отклоненията от утъпканите туристически пътеки и съм съгласен, че в Уфици не можеш да усетиш флорентинската атмосфера. Също не понасям препускането от обект на обект, затова, освен на фирмените, от десетина години не ходя на организирани мероприятия.

Но все пак на това място са събрани ценности и си струва да бъде посетено. А спестеното от висенето на опашка време можеш да посветиш на консумация на сладолед



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Nqkoi]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 16:30



Ами много жалко,че не си я видял.Нали знаеш оня ,,лаф,, за Рим и папата.



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Taня]  
Авторsu6tiq toq nqkoi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 19:09



ти дали знаеш къде е папата?

.



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 23:47



Здравей! Много бих искала да чуя твоето мнение за екскурзията до Италия. Как премина, кави впечатления имаш от организацията и евентуални препоръки за тези, които биха пътували с тази туристическа агенция.



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Tинa]  
Автор archibal (минаващ)
Публикувано16.04.07 17:19



Миналата година пътувах по тази дестинация със същата фирма. Нямам никакви забележки относно организацията. Питайте дали Бистра ще ви е екскурзовода, ако е тя смело напред

. Ако нещо конкретно те интересува питай



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: archibal]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 16:08



Благодаря за отговора! Доста неща ме интересуват, защото отдавна не съм пътувала организирано, но искам да попитам дали е възможно да се наеме гондола във Венеция, като се има пред вид, че за този град е отделен само един ден за разглеждане?



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Tинa]  
Автор voposh (новак)
Публикувано20.04.07 16:12



Гондолите във Венеция са навсякъде-за наемане е лесно, но излиза солено-от 50 до 100 Евро, в зависимост от мястото и маршрута.



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: Дapa]  
Автор HerzogTryn (ветеран)
Публикувано25.04.07 14:57



Значи добре е да имаш резервация, но има и трик да си спестиш опашката или по-скоро да я намалиш до 30-45 минути. Отива се рано сутрината преди да се отвори галерията и се нарездаш 45-60 минути по-рано. Аз така направих и докато приятелката ми пиеше кафе, аз чаках.





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: HerzogTryn]  
Автор kokotv (непознат )
Публикувано23.05.07 19:29



Дара, какво стана с екскурзията. Не си споделила впечатления. Все пак направи ли резервация с Руал и доволна ли си?



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: kokotv]  
Автор bujana (непознат )
Публикувано11.02.12 15:09



Предстои ми екскурзия до Италия. Заслужава ли си да посетя галерия "Уфици".



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: bujana]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано11.02.12 18:17



При так формулирано запитване - едва ли.
Във Флоренция има маса негърски дюкяни за кожени чанти и колани - що да си губите времето с Джото, Ботичели, Филипо Липи, Рафаело, Донатело, Микеланджело и две дузини други педераси?


Тъмничката Уфици е най-нагъчканото средище на култура и цивилизация овой бели свет. Два пъти съм бил, а след 10 дни ми предстои третото. И пак се вълнувам като пионерче.
Не питайте такива неща.

Редактирано от Koцeтo на 11.02.12 18:19.



Тема Относно опашките в Уфицинови [re: Дapa]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано11.02.12 22:53



, по моему това за двата часа висене си е трик на туристическите сайтове от време оно. Навред пише, че опашката е 2 часа, това ужасява всичкото световен турист, който не е чакал на опашка никога и не знае какво е това - резултат: в момента онлайн резервацията за БЕЗПЛАТЕН билет (до 18 и над 65 г.) е 9 евро.
Опашката за Уфици през лятото е внушителна на външен вид, но рядко надхвърля две цигари време в пиков час (2 следобед), а не два часа.
Каса за галерията има и в черквата Орсанмикеле, но малцина го знаят - там опашката е от трима човека.
А Флорентинската община откак е прибрала Давид на Микеланджело в Академията в края на XIX в., добре си е направила сметката - никой преебал се да си направи предварителна резервация за Уфици, няма да обясни на другите, че е излишно.





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: bujana]  
Автор Дивak (член)
Публикувано14.02.12 14:03



о да, заслужава си



Тема Re: Ами бих споделил това:нови [re: Дapa]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано14.02.12 22:22



Аз ходих във Флоренция с туроператор през 2004-а година.Ми честно казано- затриха ме едва ли не. Бохемия беше фирмата.Та закараха ни във Флоренция, оставиха ни на един мост на един площад ( който се оказа почти неизвестен, дори за уличните минувачи и продавачи по сергии)..., с много засукано име, поведоха ни по улиците, ама аз като любопитен турист, зяпам на всички посоки, и така неможах да разбера откъде минахме.От там ни пое местен екскурзовод, разхожда ни, обяснява ни- това какво било, онова какво било, качвахме се на кулатана Джото.И накрая ни казаха- "Обиколката приключва тук, имате около два часа свободно време, после ще минете от тук, по тази улица, покрай пазара,после натам ( сочи на нейде с ръката), ама за по-лесно се качете на кулата и отвисоко ще видите всичко)....И тръгнах аз- тук зяпах, там зяпах и накрая забравих накъде трябваше да завия...Но пък като излязох на реката, че като слязох долу при водата на едно островче 10 на 10 метра, на река Арно, и като се опънах на камъните и си направих един плаж- ама по бельо- кво ти пука, кой ме познава .И така около час...И после намерих един бутик за сладолед ( повече от 42 вида сладолед).И си похапнах две топки ( лимонено-ванилов)- топка лимон и топка ванилия...Или топка орехов и тока динев... да- с вкус на диня)....И седнах пред бутика точно при моста ( по който според указанията трябваше да минем)...И си похапвах и гледах- е, викам си все ще мине някой от нашите, и ще го подиря към автобуса...
-ТА ИДЕЯТА МИ ЗА ВАС, Е ПРОСТИЧКА- впуснете се по тесните улички и те сами ще ви отведат по места, където няма да има опашки...Защото определено най-досадното нещо е да висиш на опашки, за да видиш нещо забележително...



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: bujana]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано14.02.12 23:01



Определено си заслужава. Уфици е една от най-известните картинни галерии в Европа и света. Но според мен колкото си заслужава Уфици два пъти повече си заслужава Пити на другия бряг на реката. За Уфици заедно с тълпата вътре Ви стигат 2 часа и половина, а за Пити поне 4. Много си заслужава, а и като обем е доста по-голяма галерия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.