Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: bujana]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано11.02.12 18:17



При так формулирано запитване - едва ли.
Във Флоренция има маса негърски дюкяни за кожени чанти и колани - що да си губите времето с Джото, Ботичели, Филипо Липи, Рафаело, Донатело, Микеланджело и две дузини други педераси?


Тъмничката Уфици е най-нагъчканото средище на култура и цивилизация овой бели свет. Два пъти съм бил, а след 10 дни ми предстои третото. И пак се вълнувам като пионерче.
Не питайте такива неща.

Редактирано от Koцeтo на 11.02.12 18:19.



Тема Относно опашките в Уфицинови [re: Дapa]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано11.02.12 22:53



, по моему това за двата часа висене си е трик на туристическите сайтове от време оно. Навред пише, че опашката е 2 часа, това ужасява всичкото световен турист, който не е чакал на опашка никога и не знае какво е това - резултат: в момента онлайн резервацията за БЕЗПЛАТЕН билет (до 18 и над 65 г.) е 9 евро.
Опашката за Уфици през лятото е внушителна на външен вид, но рядко надхвърля две цигари време в пиков час (2 следобед), а не два часа.
Каса за галерията има и в черквата Орсанмикеле, но малцина го знаят - там опашката е от трима човека.
А Флорентинската община откак е прибрала Давид на Микеланджело в Академията в края на XIX в., добре си е направила сметката - никой преебал се да си направи предварителна резервация за Уфици, няма да обясни на другите, че е излишно.





Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: bujana]  
Автор Дивak (член)
Публикувано14.02.12 14:03



о да, заслужава си



Тема Re: Ами бих споделил това:нови [re: Дapa]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано14.02.12 22:22



Аз ходих във Флоренция с туроператор през 2004-а година.Ми честно казано- затриха ме едва ли не. Бохемия беше фирмата.Та закараха ни във Флоренция, оставиха ни на един мост на един площад ( който се оказа почти неизвестен, дори за уличните минувачи и продавачи по сергии)..., с много засукано име, поведоха ни по улиците, ама аз като любопитен турист, зяпам на всички посоки, и така неможах да разбера откъде минахме.От там ни пое местен екскурзовод, разхожда ни, обяснява ни- това какво било, онова какво било, качвахме се на кулатана Джото.И накрая ни казаха- "Обиколката приключва тук, имате около два часа свободно време, после ще минете от тук, по тази улица, покрай пазара,после натам ( сочи на нейде с ръката), ама за по-лесно се качете на кулата и отвисоко ще видите всичко)....И тръгнах аз- тук зяпах, там зяпах и накрая забравих накъде трябваше да завия...Но пък като излязох на реката, че като слязох долу при водата на едно островче 10 на 10 метра, на река Арно, и като се опънах на камъните и си направих един плаж- ама по бельо- кво ти пука, кой ме познава .И така около час...И после намерих един бутик за сладолед ( повече от 42 вида сладолед).И си похапнах две топки ( лимонено-ванилов)- топка лимон и топка ванилия...Или топка орехов и тока динев... да- с вкус на диня)....И седнах пред бутика точно при моста ( по който според указанията трябваше да минем)...И си похапвах и гледах- е, викам си все ще мине някой от нашите, и ще го подиря към автобуса...
-ТА ИДЕЯТА МИ ЗА ВАС, Е ПРОСТИЧКА- впуснете се по тесните улички и те сами ще ви отведат по места, където няма да има опашки...Защото определено най-досадното нещо е да висиш на опашки, за да видиш нещо забележително...



Тема Re: Флоренция-галерия "Уфици"нови [re: bujana]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано14.02.12 23:01



Определено си заслужава. Уфици е една от най-известните картинни галерии в Европа и света. Но според мен колкото си заслужава Уфици два пъти повече си заслужава Пити на другия бряг на реката. За Уфици заедно с тълпата вътре Ви стигат 2 часа и половина, а за Пити поне 4. Много си заслужава, а и като обем е доста по-голяма галерия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.