Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 23.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Как да се добера със самолет до Трогир, Хърватска?нови  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 19:08



Моля дайте предложения - да е сравнително бързо, с минимум прекачвания и на разумна цена на самолетния билет. Интересува ме двупосочен билет.

Благодаря!

А някакви впечатления от града?





Тема Re: Как да се добера със самолет до Трогир, Хърватска?нови [re: въпpoc]  
Автор voposh (непознат )
Публикувано07.02.07 19:29



Трогир се намира само на няколко километра от международното летище на Сплит. Затова Ви трябва полет до Сплит. А Трогир е великолепен стар град. Това е за мен една от трите перли на Хърватска- другите са Дубровник и Ровинь.



Тема Re: Как да се добера със самолет до Трогир, Хърватнови [re: въпpoc]  
АвторRocancourt (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 21:39



Къв двупосочен билет бе братче, голем тарикат се бараш нещо

хвърли ме у тъча с тоя Трогир :)
макар, че винаги препоръчвам самолетите в случая не ти го препоръчвам, най краткия по времетраене е 5-6 часа ама че струва колко майка си и баща си.
Иначе в сплит глeдах, че оперират wizz air и sky europe, но в сайтовете и на 2те компании полети към Сплит от градовете, до които летят 2те компании от София не намерих, явно са много редко , пробвай и ти
та ко да ти кажа, мисля, че ще ти е удобно да хванеш влак или автобус до загреб, пътува се 12 часа. От загреб можеш да хванеш самолет на Croatia airlines до Сплит,некви промоции имат , най-евтино 1 посока излиза 37 евр . Обаче най-късния полет е от 21:00 часа, а автобусите които видях пристигат в загреб в 20-21 часа. Виж за по-рано пристигащи.
Имаш и вариант от Скопие с Croatia airlines ама според мен е безмислено, виж цените в сайта им за справка ако не верваш.
Бтв който намери удобен, евтин и бърз полет за човека го признавам, аз не можах



Тема Re: Как да се добера със самолет до Трогир, Хърват [re: Rocancourt]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 23:13



Thanks на всички

Аз за това питам, щот' знам, че си е "чТО, ГДЕ, КОГДА". Ама, дайте все пак някакви предложения - друг ще плаща билета. Въпросът е обаче като му кажа цената да не се отметне:)



Тема Re: Как да се добера със самолет до Трогир, Хърватнови [re: въпpoc]  
Автор Дивak (новак)
Публикувано08.02.07 00:00



малко по спомени, защото сега не ми се рови, но Скайюръп летят до Сплит от Братислава, т.е. трябват ти 2 билета София-Братислава и Братислава -Сплит. Ако ги вземеш предварително може да излязат доста евтино. Може да се наложи нощувка в Братислава. Друг вариант е със Малев, те май летят до Сплит, нямам идея колко струва билета



Тема Защо не пробваш с коланови [re: въпpoc]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано08.02.07 12:58



С кола ще пътуваш само по магистрали от Ниш нататък, а и тунелите преди Ниш са поправени вече. Би могъл да се впишеш в интервала 13-15 часа, а ще можеш да разгледаш повече неща. Пътят според AND route е кръгло 1000 км.

Не съм сигурен, че ще намериш евтини полети извън сезона.

Както каза Вонош, Трогир е много красиво градче. Недалеч от него е Сплит, където може да се разгледа стария град с двореца на Диоклециан, а също така тръгват кораби за близките острови. Друго интересно в околността - водопадите на Кърка до гр. Скрабин на магистралата.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Как да се добера със самолет до Трогир, Хърватнови [re: въпpoc]  
Автор Rocancourt (Cristopher :)
Публикувано08.02.07 15:18



Вчера се поразрових малко и ето вариантите, които предлагам :
1) През рим
До рим със : Alitalia, bulgaria air, My Air(от 15 февруари; 110евр 2 посоки) ,wizz air (от края на март, но кацат на другото летище-Чампино)
От рим с Croatia Airlines до Сплит
Цените са :
- 2посоки софия - рим с Алиталия 179евро, имат промоция за февруари, иначе цената е 300 евро (общо);
- 2посоки Croatia Airlines рим - сплит 200евро.
Крайна цена за полет 2посоки 14-19 февруари по тоя вариант общо излиза 380 евр

2) През Виена
До Виена със : bulgaria air, sky europe ( полетите в момента са до братислава от там карат с автобуси; от края на март почват директните)
От Виена с Croatia Airlines до Сплит
3) През Франкфурт
До франкфурт с bulgaria air
От франкфурт с Croatia Airlines до Сплит
4) През Кьолн
До Кьолн със : Germanwings ( почват полети края на март ) ; Хемус Ер ( тия са скъпички )
От Кьолн със Germanwings до Сплит
5) През Скопие
До Скопие с автобус е 7 часа
От Скопие с Croatia Airlines до Сплит , има прекачване в Загреб, пътя е към 5 часа, цена около 300 евр

Да ти кажа за Croatia Airlines, :за 2посоки цената от градовете, които посочих ( без Скопие), които посочих може да падне до 130 евро ако билета се купи от 2седмици до месец по рано ( това на око го казвам )
И м/у другото освен да питаш хубаво е и сама да си търсиш междувременно

Редактирано от Rocancourt на 08.02.07 17:45.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.