Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови  
Автор snooper (Otkrivatel)
Публикувано19.12.06 01:26



Здравейте, тресе ме влаковата треска (откакто се помня), но все в България си скитам по релсите. Сега след първи ще може да се пътува свободно насам-натам из континента без досадни визи и т.н. за отделни държави, та... мота ми се из главата едно едномесечно турче през Европа та до Мароко (ако остане време и до Азиатската част на Турция)... с влак, разбира се.

Въпроса ми е, някой ползвал ли е картите Inter Rail, които предлага БДЖ

и какво да очаквам от тях - дали тези цени включват запазени места в нормални и спални вагони (щото все си мисля, че не), има ли нейде разни частни линии, които не ги признават и т.н. Въобще всичко полезно, което в БДЖ не би им било кеф да ми кажат?

Предварително Благодаря!



Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: snooper]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 20:10



До колкото знам, такъв билет ти дава право на неограничено пътуване в рамката на зоната,за което то важи.Най е добре да се вземе билет за всички зони.Билета на ти дава право на спален вагон- е, може да си спиш, но на седалката в купето.Ей, и аз съм навит точно за това за лиатото на 2007 г.Продължаваи да проучваш.А като научиш,моля те да ми пишеш, за да кажеш.Наистина съм навит и аз:).майла ми е: kandilo@mail.bg



Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: snooper]  
Автор sayaro (член)
Публикувано22.12.06 01:36



Здрасти!
Направи си консултация в офиса на "Рила" на "Гурко", а не в НДК или на жп гарата. По принцип влаковете в Европа се разделят на две основни категории - "изискващи резервация" и "неизискващи резервация". В първата група попадат високоскоростните влакове, които пътуват с 300 или повече км в час. В тях не е допустимо да се качиш без запазено предварително място - държи се пътниците да пътуват спокойно и не се допускат правостоящи /по принцип/. За тези влакове е необходимо да си запазваш място. Специално във Франция струва между 1 и 2,50 евро. Попитай нашите хора, любезни са и ще ти помогнат да направиш най-добрия избор.
Успех!





Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: sayaro]  
Автор snooper (Otkrivatel)
Публикувано22.12.06 03:59



Благодаря и на двамата! Ще продължавам да мисля и да търся инфо. 1-2-3 евро за запазено място е музика просто... аз си мислех за други цифри, двуцифрени

. А някой, който се е моткал из Европа със спален вагон, ако сподели как е положението с цената на кушета и леглото в произволна страна ще съм много благодарен, че си трябва

Почва все повече да ми харесва тази карта... Ще ида в офиса на "Гурко" като минат празниците, отново Благодаря!



Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: snooper]  
АвторЛюбeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 17:57



Моят опит с Интеррейл е отпреди няколко години, но предполагам, че информацията е горе-долу актуална:
- в някои влакове не ти трябва спален вагон, тъй като са празни и можеш съвсем удобно да спиш изтегнат на седалките - например Белград-Венеция и разни вътрешни в Италия.
- по главните линии в Франция и Испания беше фраш и, ако нямаш кушет, спиш седнал с провиснала глава (вземи си възглавничка;))) Кушет беше около 17Е във Франция.
- Интеррейл включва и няколко ферибота, аз ползвах Бриндизи - Патра и нямаше проблем.
- не във всички държави беше необходимо да купуваш предварително резервирано място, може и без, пита се предварително на гарата "Трябва ли ми резервация?"
- в бюро "Рила" са любезни и ти обясняват и съдействат за всичко:)



Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: Любeн]  
АвторDlLLA (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:58



знаеш ли, че и на мен ми се върти тази идея , но се страхувам сама, защото се наслушах кого как били обрали. ако искаш компания пиши на dilla@mail.bg



Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: Любeн]  
Автор snooper (Otkrivatel)
Публикувано09.01.07 12:41



Много благодаря за информацията!

Ще видим накъде и откъде ще духа вятъра лятото живи и здрави...





Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ? [re: snooper]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 10:27



Кажете ми само има ли офис за продаване на такива карти във В.Търново и къде се намира, че нещо не мога да се ориентирам в този сайт,



Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: sali]  
Автор sayaro (член)
Публикувано17.01.07 10:39



ул. Цар Калоян №2А
тел./факс 062 62 20 42
бюро Рила
Велико Търново





Тема Re: ЖП ентусиасъм - карта Inter Rail ?нови [re: Любeн]  
Автор CaвaЧaнkoв (непознат )
Публикувано04.03.07 22:28



Интеррейл билета важи само за регионални и интеррегионални влакове. За експресите се доплаща добавка. Аз съм я плащал един-единствен път, и то във влака на кондуктора, който ти издава билет от мини-терминал. Добавката беше 7 евро за Венеция-Рим (2004г). Не всички кондуктори са светнати за това и повечето просто ти подпечатват билета.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.