Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови  
Авторtoto (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 15:12



Празнувах този Нова година в Гърция, но организацията беше меко казано "слаба". На вас случвало ли ви се е да останете разочаровани? Искам да разбера дали причината е в агенцията, с която аз пътувах, или всички масовки са такива.



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: toto]  
АвторTAHЯ (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 15:31



Дай малко пояснения-напр.с коя агенция си пътувал.



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: toto]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано04.01.07 16:26



Аз вече рапортувах. Бях в Гърция с Виа Орбита и съм много доволна.



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: toto]  
Авторparis (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 16:31



Била съм в 5 страни и само организирано,с 3 различни агенции - онтравел, алматур, бохемия- имам отлични впечатления от всички!
По време на пътуването да има разни спънки и забавяния е повече от нормално!Важното е като цяло да не останете на улицата,да не хартисате от храната и да не остане обект непосетен,включен в предварителната програма!На мен не ми се е случвало нито едно от тези!
Често хората от групата се изнервят и забравят,че турагенцията не е виновна,че има мъгла и самолета не може да излети и се чака 8 часа на летището - имала съм такъв случай!
Турагенцията не носи и вина за стачки на транспорта в чужди страни,както и за природни бедствия!
Няма как и да ни настаняват в 5* хотели,ако сме си платили за 2*
Какво ще се случи на границата и колко ще се бавим там също не зависи от агенцията!
И още много такива примери!Просто исках да кажа,че често агенциите си вършат прекрасно работата,но при нас се получава разминаване между очаквания и реалност за което агенцията не може да направи нищо и не отговаря!Някои хора са крайно недоволни от самата страна,хората там и манталитета им,но агенциите не могат да променят тези страни така,че да се харесат на нас!
Поздрави и пожелания за прекрасни пътешествия!



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: toto]  
Авторadsa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 16:37



ИЗОБЩО НЕ СЪМ ДОВОЛЕН. Натъпкаха ни в една таверна дето е като спортна зала, така бяха наредили че нямаш място да шавнеш от стола, храната се сервира ЛЕДЕНА. Една кокакола на 4 човека, бут.Вино на 8 човека. Оганизацята беше ужасна. Върхът на наглоста на туроператора бе като остави шофиорите да посрещат НГ в автобусите.Това ще е една паметна НГ /за съжаление/



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: toto]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано04.01.07 16:54



То цял трактат може да се напише на тема организирани vs неорганизирани екскурзии.
Винаги има недоволни :
Първо, едни искат да видят максимален брой обекти за минимално време, а други не могат или не искат да издържат на динамично темпо.
Второ, много хора не са запознати с цените в чужбина и очакват навсякъде да получат петзвезден лукс.
Трето, според някои екскурзоводката непрекъснато ги занимава с глупости, според други - не им обяснява достатъчно за всяко камъче, покрай което минават.
Четвърто, на всяка уговорена среща закъсняват между 5 и 50% от туристите.

Разбира се, и турагенциите имат трески за дялане:
Първо, недостатъчна предварителна информация. Винаги съветвам познатите си - питайте за имената на хотелите и ги разгледайте в нета. Ако не получите имената - сменете агенцията!
Второ, човешкият фактор. Еккурзоводът трябва да е суперпсихолог, за да угоди на противоречивите изискавния на туристите; супергеограф, за да познава предназначението на всяко дръвче по пътя и суперорганизатор, за да настанява групата светкавично и също толкова бързо да преминава гарниците.
Трето, икономията, като майка на мизерията. Винаги съм се дразнел от смотани карти на шофьорите, да не говорим за GPS. Автобусите, колкото и да са луксозни, не са предназначени за 3-4 нощни прехода - в такъв случай е редно да не бъдат натоварвани догоре.

За да нямате такива проблеми - пътувайте сами! Иначе предимствата на организираните екскурзии са:
- по-ниските разходи
- не се занимавате с организация и резервации
- получавате повече туристическа информация, и то на роден език.

Предимства на неорганизираните:
- ти си си господар на времето и програмата
- по-бързо и леко минаване на границите и изобщо по-бързо пътуване
- можеш да се отделиш от туристическия поток, да посещаваш нестандартни места

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чнови [re: toto]  
Авторjanson (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 17:05



аз съм пътувал досега само веднъж организирано в чужбина и доста неорганизирано у нас.Изненадки с фирмата имаше ,но както е с казармата винаги помниш хубавите мигове ,а не лошите.,Но не останах впечатлен от тази фирма. Неорганизирания травъл е хубаво нещо но за да му се изкефиш максимално и да нямаш преживявания тип физическо оцеляване е хубаво да си имаш повече парички.сигурно след време като понапечеля повече ще му стана фен .но до тогава има доста време.иначе за да имаш хубава почивка и незабравими мигове винаги ходи с водещи и проверени фирми и нямаи свръх очаквания не може да платиш 200 еуро и да искаш султаски лукс?(друг е въпроса че за доста хора у нас и 200 еуро са голям лукс).



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чнови [re: Блaryн]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано04.01.07 17:23



Здравейте и за Много Години Пътешественици!
То нещата отиват май да направим един хубав БЛЕКЛИСТ. Защото и ние тази Нова Година ручахме жабетата. Ние за първи път пътувахме организирано (доста зле организирано) и естествено се прецакахме. Ама там се запознахме с хора които от години пътуват така и са били много доволни. Та въпроса тук е да предпазим хората от скапаните фирми.

Една такава е ХОЛИДЕЙ КЛУБ. Ние си купихме прекарването от сайта на травелгайд - Димитър Колешев. Та думата ми е за непрофесионализма. 12 часа път от София до Халкидики, за прохода Маказа не са и чували. Две от водачките с много кавички не знаеха че сме на втория ръкав Ситония, научиха по средата на Касандра. Автобус мръсен, Ол инклузива не е съвсем Ол. Ресторанта за 100 човека вътре вкарани 250. Обещано е вечерята да се сервира, оказва се на блок маса. Греби с лъзичата там и не мрънкай! Некви безумни икономии, ама то грък е организатор и собственик май и ... не ми се говори.

Иначе слънце море тихо и прекрасно, зеленина, спокойствие, Солун - оживен весел хубав. Всички балкончета със интересни светлини.
вижте тук

снимки.

Прав е Благун за "направи си сам досието" ама там хора разказваха как е било в Охрид, как са поздравили едва 8те българи един час по-рано защото за тях е дошла Новата година, как са им изсвирили и химна и водача колко старание и интерес и умения да води хора е проявил. Та да ни е честита европейската

Клуба е за това да си кажем, да ама аз като не питах... На !

Всичко е възможно

Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: toto]  
Авторkиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 17:29



ние бяхме в Истанбул на яхта. Времето беше слънчево, както и настроението на всички. Изкарахме чудесно и пак ще отидем. Благодаря на Аполо.



Тема Re: доволни ли сте от организираните екскурзии в чужбинови [re: Блaryн]  
Автор sayaro (член)
Публикувано04.01.07 17:29



Напълно съм съгласна с Благун както за предимствата, така и за недостатъците на организираното пътуване. Групите са изключително разнородни, оттам и разликите в интересите и претенциите. Лично аз пътувам с групи по няколко причини:
1. Компанията е позната и решава да се забавлява заедно. Интересите са сходни, навиците са познати. Вариант на тази точка е случаят, когато компанията ни си поръчва екскурзия на агенцията Х;
2. Посещават се далечни и леко "рискови" места, където е по-здравословно да си с група;
3. Имам работа в някой от градовете и съчетавам работата с удоволствието.

Индивидуалното пътуване е съвсем различна работа. Адреналинът е постоянен. Случайностите украсяват дните ти и нерядко оставят трайни емоционални следи.
Поздрави!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.