Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вече само с лични карти линови  
АвторПътниk зa Eвpoпa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 14:03



Ще се пътува до страните от Европейския съюз ?

Честита Нова 2007 г., с пожелания за много здраве и щастие и вълнуващи пътешествия !
Въпросът ми е свързан, по-точно предложение да споделим във форума, дали само с лична карта може да се отиде например до Гърция или до Германия / разбира се, през Румъния и Унгария, не през Сърбия/, или граничните власти се заяждат и искат и паспорт.
Нека тези, които излизат от България в тези страни, пишат после дали са имали затруднения, също с новите полици за гражданска отговорност със сертификат, валиден като "зелена карта" .



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: Пътниk зa Eвpoпa]  
Авторlna (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 15:42



да само с лични карти



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: lna]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 00:21



хм... носете си все пак паспорта. това с личните карти е само за страните от Шенген, а България не е страна от Шенгенското споразумение, нищо, че е вече в ЕС.



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: lna]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 08:17



А някой може ли да каже как ще стои въпроса с деца под 14 г., които още нямат лична карта? Дали може да се издаде такава или ще трябва паспорт? Детето ще пътува с родителите си и скоро ще навърши 13.



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: Пътниk зa Eвpoпa]  
АвторV4era (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 12:17



Снощи се връщам от Гърция- САМО с ПАСПОРТ - поне засега с друго не може да се мине защото нямят система за лични карти.Междо другото на Гръцката граница минахме за 30сек. докато на Българската чакахме около 2,30ч



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: V4era]  
Авторparis (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 12:31



Струва ми се,че това само с лични карти няма да се получи,ще си носим паспортите,мен не ме затруднява ососбено!
Интересно ми е дали няма да започнат пак да ни връщат от гръцката граница по тяхна преценка и още по-интересно ми е каква е съдбата на българите с черен печат на гръцката граница,след като вече сме в Европейския съюз!



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: Пътниk зa Eвpoпa]  
Авторanis (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 13:36



Аз малко да разширя темата, мисля че ще е полезно и за други. Как стои въпросът по отношение на визовия режим, ще има ли известни облекчения/премахване поне на туристическите визи... Както знаете, визи ни искат почти навсякъде с изключение на Европа

. някои да е прочел нещо по въпроса?



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: anis]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано03.01.07 15:15



С туристически визи за трети страни извън ЕС промяна не може да се очаква. Аз лично очаквам отпадане на визите единствено за Босна и Херцеговина, доколкото те не изискват визи за другите членове на ЕС извън България и Румъния.
Не сте прав, че повсеместно ни искат визи - има доста безвизови американски държави, в Югоизточна Азия пък визи се издават на летището. От Русия и сателитите и от ОНД, както и от мюсюлманските страни, либерализация не може да се очаква, доколкото такава няма за никои членове на ЕС. САЩ и Канада се ослушват здраво и също не пускат безвизово не само българи и румънци, а и останалите източноевропейци, вкл. гърци.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: Блaryн]  
Авторanis (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 15:55



Може и така да е, но за дестинациите които ме интересуват и съм проверявала условия за пътуване навсякъде искат визи. Само два примера да дам на прима виста - Тайланд, ОАЕ за страните от Западна Европа и не само ...не са нужни визи, а за нас да, дори за Тайланд четох че е отпаднала пракитката да се издават визи на летището, а трябва от тук.
За Великобритания, как стои въпроса знаеш ли, няма ли поне за там да отпаднат изискванията за туристическа виза?



Тема Re: Вече само с лични карти линови [re: anis]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано03.01.07 18:13



За Великобритания и Ирландия, естествено, отпаднаха визите.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.