Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Турски авиолинии или Аерофлотнови  
Авторpooja (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 09:55



Някой има ли впечатления от турските авиолинии ? предстои ми пътуване до Тайланд и се чудя коя от двете да избера. Ще се радвам ако споделите лични мнения и опит. Засега клоня към Аерофлот



Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлотнови [re: pooja]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 10:04



Миналата година пътувах с Турските до Бангкок и съм доволен.За Аерофлот съм чел,че много закъсняват.Аз бих избрал Qatar Airways,Gulf Air или Emirates пак от Истанбул.



Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлотнови [re: swimmer]  
Авторpooja (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 10:12



еей, благодаря ти за скоростния отговор! - честно казано много съм резервирана към всякакви арабски авиолинии в това число и турските

. Четох някъде за Търкиш еълайнс , че имало неизправност, другаде пък, че били отвлекли някакъв техен самолет... За Аерофлот чух добри отзиви, но пък ще взема предвид личния ти опит със сигурност. Да видим накъде ще наклонят везните...



Тема Singapore airlines !нови [re: pooja]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано28.11.06 10:31



Цените започват от около 600 евро - отиване и връщане.
Ето



ОТИВАНЕ:
SQ491
Economy Class (B777-300)
Istanbul
12:35
Dubai
18:45 (03 Feb)

SQ491
Economy Class (B777-300)
Dubai
20:00
Singapore
07:15 (04 Feb)

SQ60
Economy Class (B777-300)
Singapore
08:45
Bangkok
10:10

ВРЪЩАНЕ:
SQ625
Economy Class (B777-200)
Bangkok
18:30
Singapore
21:55

SQ490
Economy Class (B777-300)
Singapore
23:35
Dubai
03:05 (03 Mar)

SQ490
Economy Class (B777-300)
Dubai
04:25
Istanbul
07:20 (03 Mar)

Гарантирано комфортно пътуване, без закъснения!

Хубавото предстои...

Редактирано от ДжoДo на 28.11.06 10:32.



Тема Re: Singapore airlines !нови [re: ДжoДo]  
Авторmi6i (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 12:04



А и аз се чудех за тия Аерофлот, дават по-ниски цени ама чувам не много добри отзиви и за такъв полет се лети с някакви самолети Ил, което за мен не е обнадеждаващо. Иначе най-добрата компания с която сме летели до сега е Eva Air, от Сингапурските очаквах по-вече.



Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлотнови [re: pooja]  
АвторRocancourt (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:34



Еми аз те съветвам да летиш с турските авиолинии защото освен,че Истанбул е близко, пътуването ще ти в възможно най-кратко и най-евтино евтино в този случай. Колко до случая с отвличането в нета има достатъчно инфо


отишъл е в пилотската кабина и казал, че има бомба, каквато в последствие се оказало, че нямало ... то не е толкова лесно, в днешно време да се вкара каквото и да е оръжие на борда, така че няма от какво да се притесняваш :)
Двупосочния до Бангкок с турските ти излиза най-евтино 1100т.лр, което е под 1200лв:) Не знам със самолет или автобус би отишла до Истанбул, за препоръчване е с автобус (Air Kona най-добре) като си предвидиш достатъчно време за почивка преди полета. Добре ще е да си изкараш транзитна турска виза още в София - около 50$ май е, че на границата може да ти искат повече пари. Със самолет до Истанбул си с скъпичко, нема смисъл (около 500 лв 2 посоки) .
Ако имаш повече дни за екскурзията може да се отбиеш и до някоя друга страна от региона, що не до Хонг Конг малко прогрес да видиш. За целта виж сайтовете на евтините компании в Тайланд (има такава тема тука), колко ти излиза полет до Шенжен или Макао,тия 2 градаса на около час от Хонг Конг, съответно с влак и ферибот( ще титрябват визи обаче). Може да видиш за интересни предложения и тук :

btw полета до Тайланд съм го обсъждал и тук :



Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлотнови [re: pooja]  
АвторCrossroad (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 15:04



С уговорката, че никога не съм летяла с "Аерофлот", мога съвсем с ръка на сърцето да препоръчам Турските авиолинии. Пътувала съм и с Lufthansa и с British Airways и обслужването и комфорта не се различават по нищо, а и полета до Истанбул е изключително кратък. Така че просто прецени другите параметри - цена, час на полетите. Има две неща, които е добре да имаш предвид: офисът на Турските авиолинии е почти недостижим по телефона, така че е добре да ги посетиш лично. Другото нещо е големината на истанбулското летище - ако престоя ти в Истанбул е прекалено кратък /около и по-малко от час / може да се наложи да си пробваш спринтьорските умения и устойчивостта на стрес. Ако се сещаш нещо друго - питай.





Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлотнови [re: Crossroad]  
Авторpooja (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 15:53



Страшно благодаря на всички включили се. Ще имам предвид съветите ви и смятам още утре да резервирам билет. Само че смятам да си го резервирам от някоя туристическа агенция - не ми се ходи до София или където им е там офиса - и без това нямам време. Престоят е 2-3ч. в Истанбул.



Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлотнови [re: pooja]  
Авторparis (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 16:41



С Аерофлот не съм летяла,но с Турските авиолинии съм летяла до Банкок и съм много доволна!
Доколкото схванах ще ходиш със самолет до Истанбул,там като слезеш на летището и минеш през транзита не ти е необходим повече от 1 час да се настаниш в другия самолет за Банкок.Дори да има закъснение от София,защото аз като ходих имаше 1 час,после пак си поседяхме близо час да чакаме,така че времето е повече от достатъчно!
Доколкото за притесненията ти за атентати и отвличания- с никоя авиокомпания не си застрахована!


Турските авиолинии разполагат с изключително нови и модерни самолети,за разлика от Аерофлот,които още доста си полетяват със старите руски машини!
Успех и приятно изкарване!



Тема Re: Турски авиолинии или Аерофлот [re: pooja]  
Авторprasentze (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 13:03



ние летяхме с Аерофлот до Тайланд,това от което съм недоволна е хотела в Москва(имаше задължителна нощувка там,)и летище Шереметево(ужасно мръсни тоалетни(
накратко
чакахме 4 часа да ни вземе бус от летището и да ни закара в хотела ,който се оказа, че е буквално до летището


в самия хотел уж 4*ни настаняваха около час
имахме само една нощ в Москва заради което неплатихме визи,съответно те не ни дадоха да излизаме от стаята си в хотела,а коридора на стаите бе охраняван с камери-все едно ни бяха арестували
а рум сервиз предлагаше супер бедно меню,когато поръчах две малки водки ми казаха-малката водка свърши,има само голяма водка

аз все пак съм виждала соц.отношение и не се впечатлих чак толкова,но на летището се запознах с най различни чужденци също имащи нещастието да чакат злополучния бус и да бъдат настанени в хотела които бяха направо втрещени




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.