Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 28.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Париж - за три днинови  
Авторlilapause (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 17:15



Здравейте!

Ясно е, че три дни са недостатъчни, но все основните неща могат да се видят. Ще пътувам в началото на декември и се притеснявам, ако лоши атмосферни условия прецакат и без това краткият ми престой:)) Ако има някой с опит по това време на годината, ще съм много благодарна ако сподели. То гаранции и за август няма, ама все пак...

И още нещо - за пари няма да питам, то е скъпо, ясно е...Най-удобен и евтин транспорт от Шарл де Гол до Монмартър (там ще се спи)? Благодаря!



Тема Re: Париж - за три днинови [re: lilapause]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано23.10.06 17:58



Предложения по въпроса "Париж за 3 дни" - ето тук:



Има и още по-форсмажорни предложения - "Париж за 1 ден" (примерно 2 дни по коледни базари и 1 ден - за разглеждане):


На транспортния въпрос - от летището - с RER и после с метро от гара Север. Ето схема на Парижкото метро:


Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 23.10.06 18:07.



Тема Re: Париж - за три днинови [re: lilapause]  
Авторlilapause (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 10:43



Благодаря много! Всичко е много полезно, а по въпроса за времето някой ще сподели ли?



Тема Re: Париж - за три днинови [re: lilapause]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано24.10.06 12:51



Здрасти!
Виж това:

http://weather.msn.com/local.aspx?wealocations=wc:FRXX0076

Поздрави!



Тема Re: Париж - за три днинови [re: sayaro]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 13:18



kak vi se struva Hotel do Porte d Italie,kvartala zle li e ili biva? Blagodarja



Тема Re: Париж - за три днинови [re: lilapause]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано24.10.06 13:40



Е, през декември времето в Западна Европа не е блестящо. Сняг и виелици са малко вероятни, но дъждът е нормално явление. Което може да провали предвидени разходки из Люксембургската градина или парка на Версай, примерно. Но музеите могат да се разглеждат, както и Айфеловата кула. Пък и доста от туристическите обекти са относително близко разположени (около острова Сите и от двете страни на Сена).
Вярно, дните са къси, но така ще имаш по-добра възможност да се порадваш на предколедната украса.
Така че - бон воаяж!



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Париж - за три днинови [re: mimi]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 14:03



Ако правилно съм се ориентирала, този хотел се намира извън Париж, някъде из южните предградия. Когато на мен ми предстоеше пътуване натам, ме посъветваха да избягвам северните предградия.

Имайте предвид, че разстоянията са доста големи. На картата всичко изглежда по-близко, отколкото всъщност е.

Няма ли възможност да изберете хотел по-близко до центъра?



Тема Re: Париж - за три дни [re: мoнa]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано24.10.06 14:17



От Порт д'Итали до Ситето са 9-10 спирки с метрото /№7/. Това означава толкова минути, колкото с трамвая от "Красна полана" до "Женския пазар", че и по-малко!

Поздрави!





Тема Re: Париж - за три днинови [re: Блaryн]  
Авторlilapause (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 14:45



Благун и Сяро, и всички останали,

Благодаря ви за помощта, информацията и линковете!

Такава мечта ми е Париж, че отсега ми трепери под лъжичката:)) Резервирах и билет вече.

И последен въпрос - ще се спи в хотелче в Монмартър. Някакви отзиви и съвети?

И да не забравя - този форум е страхотен и често ви чета, сега вече се престраших и аз да пиша. Продължавйте все така да пътувате (и себе си слагам в това число).



Тема Re: Париж - за три днинови [re: lilapause]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано24.10.06 15:38



Здрасти!
Много от българските екскурзианти в Париж отсядат в хотели около Монмартр. Значи - страшно няма. Едно от предимствата на това разположение, е че е близо до големия пазар "Барбес". Намира се между спирките Pigale-Anvers-Barbes Rochechouart. Съветвам ви да пазарувате сувенири и др. неща именно там, защото цените са най-изгодни. Същите неща в центъра са в пъти повече. Има и някои други пазари в северната част, но ако нямате опит и придружители - не ви съветвам да ги посещавате. В Барбес си пазете парите и документите. Ще видите колко е шарено и пъстро. Просто не носете на гръб ранички, чанти на рамо и пр. Съжалявам, че се повтарям, вече съм писала тези неща, но очевидно те са важни. И най-вече: в кафене не сядайте на маса за чаша вино, бира или кафе, защото е двойно-тройно по-скъпо от бара. Т.е. сядайте за по едно именно на бара. В Париж има няколко централни места за срещи от типа на "Попа". "Сен Мишел" е едно от най-приятните /спирка "Saint Michel" на линия 4/. Бастилията /метро 1,5,8/ е подобно място и цялата улица "Рокет" е хубава за вечерен живот. Монпарнас също става, има и други. Ако искате да намерите улицата с всички видове френска кухня, то това е улица "Муфтар" /"Mouffetard"/. Трябва да слезете на спирка "Place Monge" - метро 7. Оттам ще вървите по ул. R. Ortolan и ще стигнете до Муфтар.
Пожелавам ви да изкарате много, ама много хубаво!
Успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.