Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: Mr.N]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано12.10.06 09:08



На първо място, най-близката точка около България, до която летят Сингапурските авиолинии, е Истанбул. Всъщност се оказа, че това е най-добрата част от приключението - синът ми е възхитен от тях - пътувал е перфектно! Явно не напразно Singapore Airlines са сред първите 10 в света в класациите за най-добра авиокомпания...
Синът ми летя до Денпасар (Бали) и имаше възможност да направи сравнение с предишното си пътуване до там с холандските KLM... Сегашният му полет беше много по-кратък като продължителност, а и не се наложи да минава през Джакарта, където да се прехвърля на вътрешни линии, по които летят някакви "неидентифицирани летящи обекти", готови да те изсипят в джунглата при най-малкия проблем...


Спасението от Турция е може би пътуването през Атина пак със Singapore Airlines- малко по-скъпо е от там, но пък ето ти възможност да отидем да видим и Атина .... догодина...






Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
Автордeлeв (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 09:08



Вие все пак ще отидете в Турция.
Но първо отидете с организирана група. Така ще можете да видите и да научите повече поне за най-посещаваните обекти. Оставете всички предубеждения в България. Все пак там е друг свят с други ценности и е добре да се приемат техните ценности . По отношение на храната - по същество тя не се отличава - чувствително от нашата .Все пак све живяли много години в особена близост. Трябва да я пробвате и съм сигурен че много неща ще Ви харесат. Между другото и аз мислех като Вас при моето първо пощение в Турция. А вече съм ходил над десет пъти по различни места. Приемете по спокойно разликите. Наистина Истанбул е космополитин град. Като започнем с населението от 16 милиона и преминем през историческото наследство оставено от пет цивилизации. Там са способни да носят своите гости на ръце. Защото за тях това е бизнес и най -вече гостоприемство. Постарайте се ако това е възможно да вникнете в душевноста на турчина и ще видите че тогава нещата не са такива каквито сте ги видяли при Вашето почти случайно посещение в Истанбул. Тогава Ви гарантирам че Вие ще си промените виждането за тази страна.
пожелавам Ви Успех и все пак посетете още веднъж Истанбул и влезте по навътре в Турция. Няма да останете разочаровани както при Вашето първо посещение.



Тема еееех, пуста "компетентност"нови [re: Mиpo]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 10:40



Прав си, в Лондон живеят само англичани, в Барселона само каталунци. Те не са изобщо космополитни градове. Там даже и китайски град няма.

Айде някой друг с малко повече мислене да ми отговори.



Тема И аз това казвам!!!нови [re: дeлeв]  
Автор voposh (непознат )
Публикувано12.10.06 11:50



Ходил съм два пъти в Турция-и двата пъти неорганизирано. Първият път беше през 1991год. и бях очарован. Турция беше една държава отворена към света в светския смисъл на думата. Ориентът си е ориент, но по нищо не познах, че се намирам в ислямска държава. Хората бяха мили, гостоприемни, а в търговията напълно коректни. Забележителностите на Истамбул са многобройни и не трябва да се пропускат-особено дворците. Години наред разказвах на жена ми с фразата:" Ще видиш колко е хубаво в Турция...!!!"
И видяхме през 2002год. Тази държава се беше върнала десетилетия назад във всичко. Най-бях ужасен от забрадените жени при 38 градуса, каквито по-рано бе изключено да се срещнат. Турците пак бяха мили и гостоприемни, но така и не свикнах с новия национален спорт-да те минат и измамят на всяка цена-може и незначително малко да е, но да се направи за подържане на формата. Забелязах едно ново отношение към туриста-ти си тук, защото имаш пари, значи трябва да те одерем жив. Тук давам само бегли щрихи от лошите ми впечатления. За подробности ще препълня сървъра на форума.
Напомням на уважаемите читатели, че бяхме 2 седмици на неорганизирана екскурзия с кола, не на почивка в затворено хотелско гето, от Истамбул през Бурса, Измир, Бодрум и до Мармарис и за това време само ден и половина нямах желанието да се кача на колата и моментално да се махна от там. Но пък посетихме всички забележителности-места, които ти остават за цял живот. И след като сме видели всичко интересно реших, че никога, никога, ама никога няма да стъпя повече там. Има достатъчно хубави, интересни и приятни места на тази земя.
Това са лично мои впечатления и не ангажирам никого с тях.



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
Автордeлeв (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 12:49



В Атина ще видите какво значи гръцко високомерие и ще направите доста добра съпоставка с Турция.



Тема Re: еееех, пуста "компетентност"нови [re: Глaдeн пpocтak]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 12:54



Ами ето, аз съм явно с много повече мислене от твоето....става дума за история, наследство, дух, разнообразие във всякакъв вид и не на последно място ....за едни 15-16 милиона жители!!!! Кое от товна го има, или е сравнимо в Барселона примерно......селце някакво в сравнение с Цариград /що ли е наречен така, а ??? /



Тема нищо се не знаенови [re: дeлeв]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано12.10.06 14:35



Може и да не стигнем до Атина - нямам мнение за там, защото не съм ходила, само съм слушала за това същото прословуто "гръцко високомерие"... поне не са мюсулмани и няма да се налага да се съобразявам с абсолютно непонятни за мен обичаи...
Всъщност може "за по-направо" да отидем до Милано, Виена или Франкфурт...


Ще поживеем - ще видим!





Тема А бе май ...нови [re: Пeшo]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 16:32



.. и ти не си такъв, за какъвто се пишеш.

Хора, знаете ли значението на думата "космополитен"?

Щото историята и наследството не правят един град космополитен.

Нещо друго го прави...

Между другото Барселона наистина е селце в сравнение с Истанбул, но и наистина е космополитен град. Не е задължително за един град да е 15 милиона, за да бъде космополитен. Не е и задължително един град да бъде космополитен, за да бъде обект на интерес. Да не кажа, че е по-скоро обратното, но това си е мое мнение.

Зададох нромален въпрос, очаквам нормален отговор.



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 16:44



Джо До , явно не си човек с дух на пътешественик.След като в
Истанбул не си видяла нищо хубаво .... , много жалко.Някой
беше писал в един форум , че Истанбул е или любов от пръв
поглед , или ужасни комплекси , ако не си достатъчно широко
скроен за да го приемеш.Явно ти си от втория тип хора.И ор-
ганизирано да отидеш миризмата на дюнери и подправки
пак ще те дразни.Когато за пръв път отиваш в една чужда
страна трябва предварително да се запознаеш с обичаите и
нравите , какво е позволено и какво не.Това което си напра-
вила е много обидно за турците.Изненадваш се от неща ,
като това , че трябва да се пазариш.Не си ли чувала , че
в Турция клиента е бог , а пазарлъка религия.И за магазините
е вярно , че са "районирани".Ако искаш да си купиш полюлей
или друго осветително тяло има цяла улица само с такива
магазини.Мебелите са на друга улица и така ...Но това не е
причина да насаждаш убеждение , че Истанбул е отвратите-
лен и никога няма да ти стъпи крака там.Не си видяла Синята
джамия , двореца Топ Капъ , Долма Бахче , Света София ,
българската желязна църква , залива Златния рог ,Босфора
и азиатската част и още много други прелестни места.
За краткото време което си била , просто не си усетила
атмосферата на един град мегаполис.За това се присъединя-
вам към пожеланието на Sayaro , посети отново Истанбул и
го погледни с други очи.Няма да съжаляваш.Не случайно
във форума имаме тема на почитателите на Турция.Прочети
нещичко и от нея , може пък да ти променим мнението.



Тема Re: А бе май ...нови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано12.10.06 16:56



Сигурна съм, че повечето знаят значението на космополит/ен. Направих си труда да извадя няколко тълкувания на думата от френския речник "Petit Robert":
Относно човека космополит:
1. Който се смята гражданин на вселената;
2. Който живее /еднакво удобно/ във всички страни;
3. Който се приспособява във всички страни, към различни национални нрави и обичаи.
Относно космополитни места/градове:
1. Където живеят хора от всички страни;
2. Където се усещат и възприемат влияния от различни страни.

Та значи проблемът си има две страни - как се чувстваме сред "чужди" самите ние и каква традиция по отношение на толерантността към "чуждото" има страната "домакин". Несъмнено внимание заслужава точка три от първата рубрика.
Успех на всички пътуващи!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.