Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Избрах си Хърватска за Коледанови  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.10.06 12:58



оообаче мразя организираните екскурзии.
сега ще трябва или сама да си организирам пътуването, за 4 човека, като аз отговарям за всичко, т.е. ако тръгнем с кола аз ще шофирам през цялото време (жена съм, а все пак ще е зима) и изобщо ще нося цялата отговорност или да потърся туроператор.

помогнете ми да взема решение - сами ли да тръгнем или с автобус на организирана екскурзия, както и кои градове да посетим?

чета из нета, разглеждам предложенията и на някои фирми за този период, но обявените екскурзии все още са малко. препоръчайте ми агенция, към която евентуално да се обърна.

разполагам с времето от 23 декември до 2 януари, но предпочитам да се приберем на 31 декември в България.

Благодаря Ви!





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: magnet]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 16:51



Здравей!

И аз мразя организираните екскурзии, щото съм им сърбала попарата, и горещо гласувам "за" човек сам да си организира всичко.

Обаче....специално в твоя случай, да си шофьор през цялото време, и то през зимата, в непозната държава....хъм...аз сериозно бих се позамислила.

Сигурна съм, че има някаква алтернатива хем да не си в организирана екскурзия, хем някой друг да поеме отговорността по транспорта. Чувала съм, че по Коледа и Нова година туроператорите организират чартъри специално за хора, които искат да празнуват в Хърватска, имам предвид чартъри до Дубровник. Почакай още малко, те скоро ще си изкарат новогодишните оферти и примерно бихте могли да се включите само, за да използвате чартъра, без никакви други ангажименти и организирани мероприятия от агенцията.

Не мога да ти препоръчам агенция, въпреки че точно до Дубровник беше последното ми организирано от агенция пътуване и в интерес на истината не беше зле.

Съжалявам, че не мога да помогна кой знае колко



Все пак Дубровник си заслужава да се види.



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледа [re: мoнa]  
Автордилa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 17:30



идеята много я бива, но точно на нова година...... - не



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: дилa]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано04.10.06 17:48



Претоварено ще бъде както по границите, така и в хотелите. Пътят е тежък, а ако е люта зима, ще си патите. Хърватска е скъпичка, а за празниците ще е още по-напудрена. Изберете си нещо по-непознато и по-топло. Изборът си е ваш, разбира се, но като последна препоръка мога да кажа - тръгнете в делничен ден, по-рано от организираните туристи. За връщането се отнася същото!
Поздрави!





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: мoнa]  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.10.06 23:39



така - хем с чужда транспорт, хем самостоятелно - ходих лятото да истанбул.

фирмата ни метна с едни автобус руснаци до там. руснаците се върнаха още същия ден в бг, а нас ни взеха 4 дни по-късно с друг автобус пълен с немци.
и въпреки, че малко беше стряскащо да не би да ни забравят

организацията беше перфектна.
и ние се мотахме сам сами и беше супер.



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: дилa]  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.10.06 23:40



не точно на нова година , а преди това.



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: sayaro]  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.10.06 23:44



то по празниците навсякъде е напудрено.


нещо по-непознато и по-топло? дай идеи.
сега не ми се ходи надалеч. лятото живот и здраве ще пътешествам.



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: magnet]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано05.10.06 00:38



А можеш да ползваш туроператор, за да ви направи резервациите, пък да си отидете самосиндикално.
Ще излезе като реклама, но мисля, че агенция Радфеста е специализирана за Хърватска.

Както в другите католически страни, най-оживено и шарено е в навечерието на Коледа. Малко необичайно за нас е, че се мръква към 4 часа, но и красиво осветените градове си имат своя чар.

То се знае, перлата на Хърватска е Дубровник, но пък и най-трудно достъпен. След като ще шофираш сама, явно забравяме планинския път през Сърбия и Черна гора.

Така че може на отиване да нощувате в Загреб и Трогир/Сплит, после два дни в Дубровник, а на връщане - на Плитвичките езера. Маршрутът е предимно по магистрала - Ниш-Белград-Загреб-Сплит, единствено силен вятър може да ви изиграе лош номер по планинския, макар и по магистрала, преход от Карловац до Сплит.

По-къс вариант - Загреб и ски на планината северно от града - Медведница май се казваше, после през Риека (транзитно - Риека е "почти безобиден" град) към полуостров Истрия - Пореч, Ровин.

В никакъв случай не се завръщайте непосредствено в навечерието на коледните празници. Същото нещо по същото време правят хиляди гастарбайтери, като се образуват огромни опашки на граничните пунктове.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: Блaryн]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано05.10.06 08:46



Островите /особено северните - Тасос и пр./ също не са за препоръчване по това време. Доста наши познати се оказаха "заключени" след прадниците, поради изключително вълнение и невъзможност да се пътува по море. Който е клаустрофобик - лошо му се пиши. Опасявам се, че всички балкански дестинации ще са много сериозно претоварени. Ние решихме, здраве и живот, да потеглим към 18-19 декември за Турция, да видим Коня - градът на Мевлана и след това през Антакия /до Сирия/ да влезем в Сирия не по-късно от 22 декември. Коледата плануваме или в християнския квартал в Дамаск, или в Маалюля - единственото място на света, където все още се говори арамейски език и службата в черквичката се прави на този език. Изглежда далече, но до Истанбул всеки знае колко е пътят, а от Истанбул до Сирийската граница /Антакия/ има 14-16 часа път с комфортен автобус. Подробности ще пусна в рубриката Ливан-Сирия-Йордания.
Поздрави!





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: мoнa]  
Автор Дивak (непознат)
Публикувано05.10.06 10:32



Аз за лятото гледах за чартъри натам - нямаше, какво остава за зимата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.