Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: magnet]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано05.10.06 21:11



Правило #1: На нова година мястото и е в Южното полукълбо. Там е топло


Идея #1: Южна Африка



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: Димитъp]  
Автор magnet (лято)
Публикувано06.10.06 00:47



не ми говори за топло, защото още не мога да прежаля лятото


откакто се прибрах в софия - вече 3 седмици не мога и не мога да се аклиматизирам.
попитах - не може ли още едно лято? но ми отговориха - не, не може.

дали някога ще се изпълни мечтата ми в края на лятото и аз да отлетя за топлите страни и когато лятото и там свърши да се върна обратно тук.
тогава, след три поредни горещи, горещи, горещи лета, чудя се дали ще ми е домъчняло за снега?! едва ли...

а южна африка...ммм. чудесна идея.
конкретизирай я малко.





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: Блaryн]  
Автор magnet (лято)
Публикувано06.10.06 00:49



защо се мръква към 4 часа?



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: sayaro]  
Автор magnet (лято)
Публикувано06.10.06 00:57



чак не мога да повярвам. дори си прегледах изначалното мнение пак, но не, никъде не съм писала, че се чудех измежду четирите дестинации - хърватска, сирия, чили и южна африка.

пиша само хърватска и хоп, отдолу се появяват сирия и южна африка. сега остава някой да каже чили



аз щях да ходя в сирия за миналата нова година, но не стана.

как ще пътувате - организирано или самостоятелно?



Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: magnet]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано06.10.06 01:34



Напълно си права да санкционираш егоистичните предложения. Обаче! Дубровник за Нова година е мазохизъм! Задължително ли е да сте в голям-известен-тъпкан с народ-скъп-трудно достъпен-град? Май само това се опитваме да ти кажем! А нещо по-семпло, но ефектно в България? Ако те интересува - има идеи!
Поздрави!





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: sayaro]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано06.10.06 01:42



В Сирия ще ходим индивидуално, не с организирана група. Това не значи, че нямаме предварителна организация. И май ще ни излезе по-евтино от Дубровник. Не съм подстрекател, но дубровнишките цени и купони ги знам до болка. Щом можеш да издържиш шофиране в гадната зима до Хърватия, защо да не издържиш уютните автобуси до Сирия! Не се натрапвам и не го предлагам. Това си е наше решение. Но виж - хората с опит те разколебават за авантюрата кола-зима-Дубровник!
Помисли!





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: magnet]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано06.10.06 11:31



Sayaro, става дума за предколедния и коледния период, а не за Нова година. През този период европейските католически градове си имат своето очарование.
А пътят не е толкова страшен. Става дума, естествено, за магистралата Загреб-Сплит, аз също съм категорично против черногорските проходи по това време. Разбира се, какво ще е времето, си е Божа работа, но няколко пъти по Коледа сме пътували до Германия, Чехия и сме нямали проблеми. Даже при снеговалеж магистралите се опесъчават и чистят, ДОКАТО вали. А все пак хърватските планини не са Алпите и кой знае какви страшни снегове са малко вероятни. Аз посочих по-сериозен евентуален проблем - силния вятър, особено на моста Масленица над Задар.

Магнет, мръква се към 4 часа, защото те са в източния край на средноевропейския часови пояс и това фактически е 5 часа у нас, а Загреб не е далеч от София (800 км), а и е малко по-на север (Дубровник и София са на една географска ширина). Ето и точните данни - на 22.12.2006 слънцето в Загреб ще изгрее в 7.34 часа и ще залезе в 16.14 часа.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: Блaryн]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано06.10.06 15:25



Благуне, ти си най-подходящият човек, който може да ориентира Магнет в обстановката. Убедена съм, че щом са си избрали Хърватска, ще им посочиш най-"безболезнения" начин да стигнат до мястото. Мисля си, че щом само Магнет е шофьор, то поне един надежден навигатор трябва да стои до нея.
Поздрави!





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: Блaryн]  
Автор magnet (лято)
Публикувано06.10.06 16:33



благодаря!

аз всъщност още се чудя дали да шофирам или да търся автобусен транспорт. Най-хубавото на автомобила е, че ти носи багажа и можеш да поразгледаш някои градове и без да нощуваш непременно в тях.

всъщност, освен дубровник ми се иска да открия и някои други хубави малки градчета, да се мотая из тесните им улички и да снимам, да снимам...

разбрах за ранното мръкване - не се бях замисляла, че са в края на часовата зона.





Тема Re: Избрах си Хърватска за Коледанови [re: sayaro]  
Автор magnet (лято)
Публикувано06.10.06 16:41



sayaro,
аз все още умувам дали да е сто процента Хърватска, така че с интерес ще следя и твоята тема. може да си променя дестинацията - кой знае?
още повече, че има доста време до тогава.
вие колко души ще пътувате?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.