Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос до всички, ходили в Париж  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 10:48



Здравейте!

Предстои ми пътуване следващата седмица до Париж, което с дъщеря ми очакваме с голямо нетърпение. Говорих с много хора, за да съм подготвена, четох доста мнения в клуба и в интернет.

За съжаление чух и доста лоши неща, които изключително много ме разтревожиха, най-вече това, че Париж (като изключим центъра) бил много опасно място нощем. Предупредиха ме, че имало цели квартали, през които дори не трябвало да слизаш от градския транспорт



След много оглеждане и четене на мнения, резервирах стая в хотел близо до гара St. Lazar, като си мислех, че е сравнително в центъра и ми се стори, че е на оживено място, тоест безопасно.
Вчера ми казаха, че там било сборище на клошари, наркомани и всякаква измет. След залез слънце било адски опасно. А все пак вече се стъмва преди 9.

Паникьосана съм!!!

Имам чувството, че тръгвам не за Париж, а за Кабул или Ивицата Газа



Моля, пишещите тук, които са били в Париж и имат наблюдения, да споделят мнения.
Готова съм и да сменя хотела....въпреки че ще изгоря с една нощувка...но безопасността е на първо място.

Аз съм пътувала доста из Европа, но това, на което се наслушах за Париж, направо ме хвърли в паника

П.П. Ще бъда благодарна и за всякакви други съвети. Например как точно да намеря влака от летището до центъра. Моя позната не могла да намери 3 (!!!) часа изхода и след като в крайна сметка се качила на RER-a се озовала в някво село, вместо в Париж.

Моля, извинете ме за многото писане и питане. Видно е, че съм паникьосана



Тема Re: Въпрос до всички, ходили в Парижнови [re: мoнa]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 12:22



Ти на кое летище ще кацаш?Питам защото и аз заминавам за Париж по-другата седмица и мисля да хвана автобус от летището.Бил съм на много летища и не вярвам,че 3 часа са необходими да се моташ по летището.Те общо взето всички летища си приличат,макар че французите може да имат собствено мнение по въпроса.



Тема Re: Въпрос до всички, ходили в Парижнови [re: swimmer]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 13:47



Мисля, че кацаме на летище Шарл де Гол, но не съм 100% сигурна, трябва да погледна билета, а той не е в мен в момента. Според информацията в интернет, най-евтините начини да се придвижиш от летището до Париж е с автобус и с влак, така наречения RER. С влак е много по-бързо, защото се избягват задръстванията.
И аз не мога да повярвам, че човек не може да се оправи на едно летище, голямата философия, и аз имам опит с пътувания, но за Париж се наслушах на лоши неща и на проблеми





Тема Re:нови [re: мoнa]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано13.09.06 20:18



Наприказвали са ти глупости


Интересно как изобщо можеш да се поддаваш, след като си "пътувала доста из Европа". Ей, Богу, столицата на Франция е едно от най-цивилизованите места в Европа. И нощем е не по-малко чаровна от денем!
С извинение към твоята позната, но трябва да си абсолютен дебил (imbecile, фр.), че да не намериш гарата на RER на летище Шарл-дьо-Гол. Следваш указателите Gare с нарисувано влакче. На самата гара следваш указателите RER в червено кръгче.
Всички RER-ове от Шарл-дьо-Гол отиват в центъра на Париж. Има само една посока. Разликата е, че някои спират на повече станции по пътя, което е добре обозначено.
И друго - "клошар" в Париж не е тъждествено с "измет". Клошари в Париж е имало, откакто градът се помни. Те са в мнозинствотот си безобидни бездомници. Ако се залуташ нещо, спокойно би могла да се обърнеш към тях. Ще те упътят! А има не един случай, когато клошари са помагали на закъсали туристи даже с пари.



Тема Re:нови [re: Димитъp]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 09:17



Благодаря ти за мнението!

Подейства ми успокоително и отрезвително





Тема Re: Въпрос до всички, ходили в Парижнови [re: swimmer]  
Автор ivankajbg (непознат)
Публикувано14.09.06 10:51



po vaprosa kak da se orientirate-prosto pitajte.tam na vsjaka kra4ka ima slujiteli,koito ste vi opatjat.ako ne frenski,moje da polzvate i anglijski,ne e nujno da govorite perfektno za da se opravite.a dali e tolkova opasno-ne.osven tova njama kakvo da pravite prez no6tta po ulizite sami jeni.ako zakasneete,hvanete taxi do hotela si,kato predvaritelno se pazarite za zenata.ne tragvajte s takova use6tane za parij,za6toto tova e edno prekrasno mjasto.pojelavam vi prijtno prekarvane!.i o6te vednaj-pitajte,ako trjabva i 10 pati!



Тема Re: Въпрос до всички, ходили в Парижнови [re: мoнa]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 05:22



Париж не опасен кой знае колко, но има джебчии. И то много. Така, че дръж си чантичката с парите и фотоапарата близо до теб.

Проблема е с франсета - нелюбезни и никога усмихнати.Дори хотела да е празен ще ти дадат най лошата стая. Никога не приемай първата стая, която ти дадат.

Града за оправяне е лесен. Метрото е редовно. Хубаво е, че пътуваш сега. През лятото метрото мирише отвратително на пот. По традиция франсетата не се къпят редовно.

Шофюрите спират в последната секунда на пресечките. Не им се плаши.

Най добрата кухня ще намериш в италиянските ресторанти (малко по-скъпи са).

Приятно прекарване. Не забравяй да пратиш картички.



Тема Re: Въпрос до всички, ходили в Парижнови [re: мoнa]  
Авторkaпka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 11:15



Току-що се връщам от там и съм изумена кой може да е останал с такова впечатление от Париж! Отърси се от тези глупости и преживей по най-вълнуващ начин престоя си в този изключителен град! Желая ти незабравимо пътуване и даже малко ти завиждам





Тема Благодаря!нови [re: kaпka]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 12:46



Кое ти хареса най-много?



Тема Наговори ли са ти глупости ....нови [re: мoнa]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано15.09.06 14:15



С риск да досадя на много клубари, ще повторя, че аз лично три пъти съм ходил в Париж и никога не съм се чувствал притеснен.
Специално единия път с жена ми се разхождахме между 16,00 и 23,00 часа по следния маршрут - Гаре дю Норд - гара Аустерлиц - градинката на Лувъра - Айфеловата кула - гара Аустерлиц - Пантеона. Никъде никакъв проблем, просто винаги се чувстваш много спокоен.
Тия които са ти казали, че имало цели квартали, дето не трябвало да стъпваш, със сигурност не са стъпвали в Париж и може би просто завиждат, че не могат дори да си помислят, че някога ще могат да си позволят да отидат там.




My next?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.