Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 25.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема Солун  
Автор ДЖAЯ (минаващ)
Публикувано16.08.06 15:43



Привет, пътешественици!
Тъй като мисля да се възползвам от предложението на БДЖ за ходене до Солун с влак за 15 евро (http://www.bdz.bg/), да се консултирам за няколко неща:
1. Има ли възможност за къмпинг в Солун, някъде наоколо, което някъде да е достъпно в рамките на 2-3 дни престой.
2. Има ли някакви изисквания при минаването на границата. Излизала съм само на екскурзии с турагенции и не съм наясно. Трвба ли ми застраховка, определена сума. И други формалности ако има, ще съм благодарна , ако ги науча. Ще разгледам и тук какво има

, но от питане глава не боли, а и от първа ръка информацията ще ми е далеч по-полезна.
Бладодарско предварително



Тема Re: Солуннови [re: ДЖAЯ]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано18.08.06 22:57



Местата в непосредствена близост до Солун не ги бива много - това са селищата Перея и Агиос Триас (Света Троица). Все пак моят съвет е да потърсите нещо на Халкидики, макар и на по-голямо разстояние от Солун.

При преминаване на границата може да ви поискат ваучер за резервация, налични средства. Но най-важен е фейс-контролът - да ги убедите с поведение и облекло, че сте турист, а не берач на портокали. Медицинска застраховка е също изискване, такива се правят от произволни застрахователи и турагенции и не струват много.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Солуннови [re: Блaryн]  
Авторcимeoн (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 01:07



Бях април месец през учебна ваканция там и беше що годе хубаво, пак по тази оферта на БДЖ. Трябва ти медицинска затраховка задължително, тя е 3-4 лв най много, къмпинг няма наоколо там, аз бях на някъв евтин хотел в центъра който беше за 15 евро на нощ (учудващо) Ако се закучи нещо на границата с гърците, кажи че отиваш по църкви или по манастири, или че отиваш да видиш някой свещеник, ние така направихме (митничарите им не говорят англ. един от компанията ни знаеше гръцки обаче) и задължително гледай да не се изпуснеш на гръцката граница да кажеш Солун вместо Тесалоники, може да те върнат само на инат, а те връщат доста по тази линия.



Тема Re: Солуннови [re: Блaryн]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано21.08.06 23:50



Здрасти! От "покрайнините" на Солун, за които ти говори мн. точно Благун, Перея е за предпочитане. Неудобство, но и предимство е близостта на летището. Ние сме отсядали в хотел Ирис. По принцип се намира от лявата страна на летището /светофарът непосредствено след този за самото летище/, но там няма ляв завой, затова трябва да се отиде до "Фиат" и там да се завие в обратна посока. Булевардът е тъпкан с казина, но Перея е симпатично място с не лоши кафенета и таверни, някои от които са разположени на самия плаж. Значително по-евтино за кръчма и изхранване от това, което предлага центърът на Солун.
Пробвай също и предложението на ЛИЛИТКА - виж някъде из постовете сайта за нощуване при местни хора, който предлага.
На добър час и успех!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.