Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: sofianec]  
Авторzazu (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 14:13



Ние се ориентирахме към хостел на 50 м от Вацлавски намести. Намерихме го по интернет и така запазихме места и го платихме. Беше една от най-изгодните оферти за центъра, по 18 евро на човек. И тъй като нямаше места в самия хостел, ни изпратиха в апартамент наблизо.
Иначе се огледай и за апартаменти. Може да преговаряш за цената, ако сте повече хора или за по-дълго време, склонни са да се пазарят и да намаляват.
Побързай с резервацията, защото града е претъпкан от туристи и трудно се намират свободни места.
Виж това:





Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: zazu]  
Автор Дивak (непознат)
Публикувано15.08.06 17:39



Преди 3 години спането в Прага беше с най-ниско съотношение цена-качество което съм виждал... Много високи цени за нищо. Наплива на западняци беше огромен, явно искаха да видят нещо доскоро соц, и Прага им е най-близо .
По въпроса дали лъжат, не знам чейнджовете доколко са читави, но в половината кръчми където бях пробваха да лъжат в сметката.
Иначе града е много хубав, кръчмите и бирата също.



Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: Ellington]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано15.08.06 18:45



мдааа, ако пуснеш една търсачка из клуба ще намериш много инфо.
Иначе:

Крони - курса в момента е към 27.40-27.80 за купува и към крона повече за продава. БЮрата са анти и поне на мен са ми известни само 2 които не мародерстват из центъра. И двете се намират на Капрова между Старо Место и Спирката на Метро Старомеска. Едното е до изхода на метрото, другото е почти на ъгъла на стария площад.
В София обменят изгодно в чейнджа зад софийската библиотека и до магазина на Германос на Графа.
Банкиет в прага взимат % дето варират, затова се поинтересувай. Знам, че в Райфайзен има и минимум сума.

Спането в Прага е скъпо, нормално е от 50 евро +.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: MишoШaмapa]  
Автор dm2OO6 (новак)
Публикувано16.08.06 11:11



ми да скъпичко е спането в Прага,но определено си заслужава престоя там

ние се настанихме в т.нар . им пансиони,препоръчвам ви ги ,единствената разлика от хотелите е че нямат помещение за хранене и закуската ви я носят на табличка и я оставят сутрин пред вратата ви



Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: dm2OO6]  
АвторЧeшит (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 12:10



Що не пробвате да попитате за спане в нашето посолство? Преди няколко години се обадих по телефона от София и за късмет имаше свободни места. В стаите за гости на бившето търговско представителство масово спят нашите шофьори на автобуси, а и цената беше 20 евро на стая с 2 легла. Банята е една на всеки 2 или 3 стаи.
По подобен начин стоят нещата и за Москва - най-евтино е в хотела на българското посолство, а има и нещо като туристическа спалня само за българи. Намерете телефоните и пробвайте.
Успех!!!





Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: Чeшит]  
Автор Дивak (непознат)
Публикувано17.08.06 12:17



А стига бе, на други места има ли такива екстри по посолствата?



Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: Дивak]  
АвторЧeшит (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 12:30



Може би, най-вероятно по бившите соц. страни където се настроиха посолски комплекси при комунизма, а аз лично съм ползвал само в Чехия и Русия - цените в Москва са 60 долара за единична стая, ама си длъжен да купиш и 2 шишета от 1,5 литра горнобанска вода за 3 долара та стават 63, в дома Георги Димитров е 30 долара нощувката (без вода

), в Москва не ползвайте телефона в хотела, че ще ви забият сателитни цени, а нормалната връзка е неосъществима, а в ресторанта на хотела цените са прилични за руските стандарти - за 10-12 долара ще се натъпчеш с кебапчета, шопска салата и 2-3 ракии...



Тема Re: За пътуване до Чехия да питамнови [re: Ellington]  
Авторckитaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 14:37



Здравей,
Ако още не си тръгнал ето и малко инфо от мен:
- добре е ако можеш от тук да си намериш крони, поне за начало;
- по чейндж бюрата внимавай много, подвеждат с курсове напр за над ххх Евро, искай точно да ти кажат за твоите пари колко ще получиш и тогава решавай;
- това за курса над определен лимит го прилагат и в банките, затова е удачно да смениш по-голямата част от валутата наведнъж;
- потърси още инфо в руските сайтове - много точно бяха посочили 1-2 банки с най-изгодни курсове;
- няма да ти откажат плащане в евро или долари, но удрят яко в курса.
И да не пестиш от бирата





Тема Re: За спането в Москва да питам??нови [re: Чeшит]  
Автор dm2OO6 (новак)
Публикувано17.08.06 14:47



exxx много ценна информация за Москва ,където ми е мечта да отида,ама тая цифромания там направо ме плаши


та със сигурност си разиграл ситуацията с гостоприемството на нашето посолство насред Москва,така ли ???



Тема Re: За спането в Москва да питам??нови [re: dm2OO6]  
АвторЧeшит (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 15:03



Инфото ми е абсолютно сигурно, за да резервираш в хотела на Мосфилмовска (това е в двора на посолството ни) трябва да се обадиш по телефона, а него го намираш на сайта на външно министерство...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.