Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови  
Автор magnet (лято)
Публикувано09.08.06 23:22



отивам до Истанбул за 4 дни.
два дни някаква програма и два дни свободно шматкане.
искам да се потопя в града и да поснимам.

посъветвайте ме къде и какво.
приемам и всякакви съвети относно пътуването, тъй като никога не съм била там.

Благодаря ви!





Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: magnet]  
Автор sayaro (новак)
Публикувано10.08.06 14:00



В Турция не е задължително да искаш разрешение за снимане на обекти и хора /към последното западняците са много чувствителни - правата на човека и пр./ Във Фоча заснехме процесия, предвождана от музиканти и "кралче" на кон. Кралчето е 6-8 годишно момченце, което се е възстановило след скоро направен сюнет. Очевидно, за да "обработят" момчетата психически, "големите" им обещават, че след събитието ще бъдат крале. Момченцето, което заснех, имаше много щасливо изражение и като видя, че го снимаме, започна още по-усмихнато и тържествено да маха с жезъла си от коня. По подобен начин се отнесоха и останалите от процесията. /виж 36,37 и 38 снимка от слайд шоуто:

http://iossifovi.amiglia.com/a/default.cfm?a=ThemeViewer&CTID=338a89bb-f1ca-4809-9b34-d4e0bce6d630

или, ако те мързи да го гледаш цялото, погледни само показаната и следващите две:

http://iossifovi.amiglia.com/a/default.cfm?a=Photo&d=userUploads/287/080606&ph=8&id=48270&Ctid=338a89bb-f1ca-4809-9b34-d4e0bce6d630&Mode=Theme&Counter=36&SortOrder=asc


Нямам опит със снимането на туркити с фереджета и не знам доколко е прието. Но за всичко останало мисля, че няма проблем. Снимай си това, което те впечатлява. В много от музеите също можеш да снимаш, но без светкавица. Внимателно с поръчването на алкохол, защото около джамиите консумацията му е абсолютно забранена. Там, където може да се пийва, избягвайте да поръчвате джин, защото думата означава "дух" /Левски е бил наричан Джингиби - като дух!!!/. Иначе градът е космополитен, представени са култови сгради на всички религии, може да се намери каквото човек пожелае. Дипляни с хубави картички има на улична разпродажба и за дребни пари /с пазарене/ можеш да купиш 7-8 парчета - да има и за подаръци! Освен главните обекти, през които всички минават в Истанбил, аз се помотах повече около хотела, в който е живяла Агата Кристи /питайте екскурзовода, ще ви каже кой точно е хотелът/, в квартала "Фенер", където са живели доста български възрожденци и за разкош - в традиционния салон за пушене на наргиле. Рибният квартал с кръглото площадче, многото ресторанти и традиционни музиканти е изключително приятен за вечерна отмора. И т.н.
Успех и хубави мигове!



Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: magnet]  
Автор ДЖAЯ (минаващ)
Публикувано10.08.06 18:51



Качи се на корабче до Босвора-ще минеш покрай доста забележителности, ще се разминете и с други големи кораби, които няма как да не снимаш. Ако се качиш в по-късния следобед, ще си на корабчето, когато всички светлини в сградите бъдат пуснати-великолепно е. Интересни лица можеш да снимаш на Египетския пазар и в джамиите. И самата архитекрютура ще те впечатли-така че и да не търсиш нещо специално-специалното ще те намери)))
Ние се мотахме само из града ден-два, така че не съм започната с природата в околностите. На отиване към Одрин, по пътя също видяхме интересни пейзажи.
С две думи-да ти имам проблема-влюбена съм в Истанбул-снимай и давай линк да разглеждаме.



Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: sayaro]  
Автор magnet (лято)
Публикувано10.08.06 19:59



Благодаря за инфото!
Надявам се и времето да е с нас, че като гледам как се е навъсило





Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: ДЖAЯ]  
Автор magnet (лято)
Публикувано10.08.06 20:01



колко време продължава разходката по Босфора?



Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: magnet]  
Автор ДЖAЯ (минаващ)
Публикувано10.08.06 20:43



Мисля,че около час и половина-два-нещо такова....забравила съм точно,за съжаление. Хубавото е,че с него се вижда всичко, което си видял с екскурзионните автобуси, кито ходят до азиатската част, само че от "водната" страна. Абе, красота си е. Нощен Истанбул също е магия. Прибирахме се от центъра до хотела ни пеша-страхотия. Дори в просещите жени, скрито под фереджета има някакво необяснимо обаяние....



Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: magnet]  
Автордeлeв (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 21:45



разходката около Босфора е около 1час 35-45 мин.



Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: sayaro]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 09:19



Sayaro , гледах шоуто от Измир и остров Крит.Чудесни снимки!
Кажи моля те , с коя програма е правено и кой е изпълнителя на
музиката която е използвана за фон.Достави ми голямо удо-
волствие , тъй като съм била по тия места и си припомних
много неща.Желая ви още по-вълнуващи и екзотични
ваканции.



Тема Re: Истанбул - къде да се мотая да снимам?нови [re: Бyбa]  
Автор sayaro (новак)
Публикувано11.08.06 11:21



Здрасти! Ще се прехвърхя на рубриката Измир-ФочаІРодосІКрит, където съм описала пътешествието.
Поздрави!



Тема Re: музикатанови [re: Бyбa]  
Автор sayaro (новак)
Публикувано11.08.06 12:39



Буба, музиката е на Бордонис.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.