Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Втори опитнови [re: kkkolio]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано23.08.06 22:49



Eто подобрена версия на



Всичко е възможно

Тема Re: Първи опитнови [re: kkkolio]  
Автор Дивak (непознат)
Публикувано24.08.06 10:18



От Соренто има кораби до Капри, по-добре оттам, защото иначе ще загубите 2-3 часа за влизане и излизане от Неапол, а там движението е кошмарно. До Капри май няма смисъл да возите колата с ферибота, там по-добре е пеша да се разходите. Около Соренто и Помпей има евтини къмпинги за спане. Везувий също си струва да се качи.
За Амалфи - целия бряг между Соренто и Салерно е много красив, заслужава си да се мине оттам. Минете по брега, не по магистралата. Не е за нервни шофьори и пътнички, много е тесен и с много завои, но е много красиво. Може да спрете в Амалфи или Равело да разгледате разни вили с изглед. (Това обаче съчетано с Капри ще ви добави един ден)
Не оставяйте твърде малко време за превоза до Гърция, защото фериботите не са точни като швейцарски трамваи, може да се случи да закъснее с 3-5 часа, освен това има и проверка на паспортите и ако нямате късмет и на багажите (само за българи и албанци)
По-добре да спите при Метеора (гр. Каламбака или с. Кастраки), ще имате време за манастирите.
Пътя между Йоанина и Метеора е тежък планински, с много завои и много камиони по него, сложете повече време отколкото ви го дава програмния маршрут.



Тема Re: Втори опитнови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано24.08.06 11:39



1. Мисля да нощувам там за да успея да я разгледам - 2-3 часа. Не знам място за спане там, или е по - добре, не точно там. Приятел каза че цените им били по-европейски от италианските.
2. после Триест и Внеция късен следобед.
3. Ако не е нахално дай някоя читава агенция да си направя резервациите.
4. Възможно ли е ако тръгна сутринта от Рим(по-рано) да стигно Неапол, да отделя 5-6-7 часа за разглеждане на Капри и евентуално другите и същия ден да стигна до Бари навреме за ферибота. Мисля че ще е много на зор, вие ще кажете. Може би трябва да се пренощува някъде (ако има по-интересно място - супер) и тогава към Бари.
5. За Гърция се очаква да пристигна сутрин от ферито и оттам по твоят пътепис към Йоанина - там час, два имаме сантиментален спомен - първият концерт на дъщеря ни. После Метеора да му посветим 2-3 часа(не зная достатъчно ли е) и привечер да пристигнем в Катерини, то всъщност е Парала малко курортно градче на морето, което ни препоръчаха приятели. Там ще се окъпем в Егейското море и толкоз --- София.
6. Кажи за Амалфи повече, за пръв път го чувам.
7. Всъщност, сега като гледам картата, че Соренто е по-близо до Капри, това ли искаш да кажеш ка прескочим Неапол и направо Соренто и корабче оттам

1. И аз не знам място за спане в Любляна, но е добра идея да нощуваш там. Все пак в селата може да е по-евтино, но вечер си е скука, докато Любляна е столица.

2. Ако ще отделяш късен следобед за Венеция, по-добре да нощуваш в самата Венеция или Местре - оттам има денонощно автобуси до Венеция и така ще може да се полюбувате на нощна Венеция. Вапоретата (корабчета, изпълняващи роля на градски транспорт и обикновено претъпкани като автобус 280) също са на денонощен режим.

3. Изпратих ти на е-мейла, за да не ме упрекнат в рекламна дейност

4+6+7. По принцип е възможен еднодневен преход Рим-Неапол/Соренто-Капри-Бари, но места като Капри, Соренто, Амалфи се посещават за кеф, а не за някакви забележителности. И в трите градчета и по виещите се пътища (не по магистралата, естествено) има красиви гледки към морето, вили. Единствено лошо време може да обърка плановете, но това е малко вероятно на това място в този сезон. Мисля, че една нощувка по тези места ще е добре дошла след римския маратон. Отделно, ако си падаш по старини, можеш да разгледаш Помпей (по-добре рано сутрин, че много пече) - там вулканичната пепел е "консервирала" града.
Още нещо се сещам - някои фериботи тръгват от Бари, други от Бриндизи. Вижте в този сайт

подробности за разписанията и цените. Преди няколко години най-евтината компания беше Blue star

5. Блазе ви за Йоанина - все го гледам отгоре този град и го минавам транзит. До основния манастир на Метеора има към половин час път по отклонение, после 365 стъпала за изкачване. Ако сте с къси панталони, дамите - с къси поли или деколтета, ще ви дадат потуроподобни дрехи за нахлузване. Катерини Паралия е популярно място, аз съм ходил на Лептокария, което е по-на юг - хареса ми гледката към Олимп - като в Банско.

Приятен и безавариен път!

ПП: Вземете си резервни крушки за фарове и мигачи, отражателна жилетка (продава се на Метро и бензиностанциите).

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Втори опитнови [re: Блaryн]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано24.08.06 11:50



Страхотни сте! Благодаря и на теб и на Дивака. Едва ли има такава туроператорска или туристическа агенция като вас. Такава взаимопомощ! сигурно няма такова обслужване никаде. Надявам се да се отплатя с огромен снимков репортаж. Вас едва ли ще успея да изненадам, но за следващите ентусиасти поне да бъда полезен. Като го подготвя логистично пътуването ще подосаждам пак.

Всичко е възможно



Тема Re: 80%нови [re: Блaryн]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано29.08.06 08:04



Здравейте приятели, нека ви разкажа как върви подготовката за пътуването. Нов мой познат - Емо (също запален пътешественик) ми даде сайт - много ценен сайт

ако не го знаете това е САЙТЪТ. Аз се занимавам с уеб ама токлокова добър, ясен, подробен, лесен сайт не съм срещал. Има всичко за пътуването, за резервацията, подробно инфо, алтернативни предложения - супер. Правят резервации онлайн. Не искат пари. Стига съм ги хвалил, не съм им агент.

Та моето пътуване е предначертано така: Първа нущувка в Любляна. Ето това намерих за спане там - резервира се срещу 10%
Втората във Венеция - Местре. Там съм намерил това
Трета спирка Флоренция Изглежда симпатично, предлагат резервация на билети за музеите - има ли смисъл да ползвам такава услуга. Също така ако знаете какави са тайните на паркирането там ще се радвам да помогнете. Всичко това ми случва за първи път.
На следващия ден - РИМ. Там имаме приятели и те помагат с избора. Там сме в .
Следват три дни там и после Costiera amalfitana e sorrentina много хубаво звучи. Там
Оттук нататък не съм направил резервации.
Имам въпроси за Ферибота. Какви са тези вътрешни кабини без FACILITIES дали не е някакво тясна душна кабинка. Ако е така съпругата ми няма да издържи, а и аз съм 1,90 на 120кг. Дали не е по-подходящо да сме на столове - аеро стил. А какво означава на палубата - в колата ли си стоиш. Изабощо как да направя избор - някои ми искат за тримата и колата 400 евро, заслужава ли си. Как да избера от Бари или Бриндизи. Едните тръгват в 19 и ме стоварват на Игуменица в 3, други следобед и пристигат в 19. Разкажете нещо по-подробно за тия ферита.
За Гърция не съм правил резервации още, може би не и нужно.
Дайте съвет какво е добре да не пропуснем и какво можем. Извън официалната туристическа информация. Предполагам всеки открива за себе си светът.

Благодаря

Редактирано от kkkolio на 29.08.06 09:02.



Тема Re: 80%нови [re: kkkolio]  
Автор Дивak (непознат)
Публикувано29.08.06 10:19



За Флоренция резервирайте билети предварително, дали онлайн или през хотел не знам, ама на място се чака по 2 часа на музей за да си купиш билет, с предварително купен се влиза за около 20 мин.
За ферибота - дек значи че имаш право да се качиш на кораба, но нямаш запазено място, т.е. седиш в кафето или където намериш място. В колата не може да останете. Без FACILITIES значи без тоалетна и баня в кабината. Вътрешната кабина не е тясна и душна, пък и се спи през цялото време (това може да зависи от кораба) Аз като пътувах с ферибота взех на отиване кабина, на връщане седалки, защото беше друг кораб и кабината беше доста по-скъпа, но на дека беше адски мизерно, поне стотина шофьори на тир седяха в кафето и всички пушеха. Седалки беше като че ли най-добре, но ако можете да спите цяла нощ на седалки, не се накланят. Спален чувал на пода върши чудесна работа мисля (Това от Бари, нощния ферибот на "Вентурис ферис", другия ферибот беше много по-добре на дека, но кабините бяха евтини).
Разгледай разписанието и виж какви видове билети и какви цени има, и как ви е удобно времето за пътуване. По това може да си изберете Бари или Бриндизи. Аз избрах да пътувам нощем, за да не губя време през деня, пък и 7-8 часа в морето минават най-добре като спиш.



Тема Re: 80%нови [re: kkkolio]  
АвторTanceto (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 10:37



Poddarjam mnenieto za www.venere.com . Otkrih go v 2004, kogato se roveh v Ineta za Italia.Polzvala sam go neakolko pati i sam dovolna. Mnogo polezni mi se struvat rating-a i mneniata na userite, sashto taka , ce mojesh da si izberesh raiona ot kartata.
Na ferito kolite vlizat v triumovete i obiknoveno ne razreshavat dostap do teah po vreme na patuvaneto. "без FACILITIES ": samo legla, toaletnata e izvan kabinata.
"на палубата" znaci na otkrito ili poluotkrito, ima peiki i stolove. Ako se natovarish ranicko moje da si namerish po-zakatano measto, no e vlajno i vetrovito, osobeno noshtem i sutrin.
Imam i edno predlojenie: ako neamash neakakvi osobeni predpocitania za Ioannina, da otidesh i prespish v Metsovo. Az licno go haresah mnogo povece ot Ioannina. Metsovo e po-malko, po-spokoino, po-cisto i mnogo graficno. Ima stil.



Тема Re: 80%нови [re: kkkolio]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано29.08.06 13:28



За Флоренция - ако искаш да разгледаш най-голямата художествена галерия - Уфици, непременно си вземи предварително билети! Също и на двореца Пити.
За ферибота - DECK не значи, че някой ще те изпъди на външна палуба, това е право за достъп до всички фоайета, барчета, ресторанти и т.н. До колата си нямаш достъп. Най-добре е да се настаниш на някой мек фотьойл в ресторанта. Обикновено към 23-24 часа затварят гишетата към кухнята, но самото помещение остава отворено и може да се спи на канапетата - те са далеч по-удобни от аероседалките. Аероседалка е нещо като първа класа във влак и се взема, когато се очаква ферито да е претъпкано. Тъй като ти пътуваш в края на сезона към Гърция, вероятно няма да е претоварено.
При последното си пътуване жена ми и дъщеря ми бяха в кабина, а аз си спах много хубаво в ресторанта. Приятели разправят, че след като съм се разхъркал като змей, много хора са се изнесли навън.


В кабина, разбира се, е по-добре. Естествено, и вътрешните кабини се вентилират, но все пак не се препопърчват за хора с клаустрофобия.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: 80%нови [re: Дивak]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано29.08.06 14:33



Благодаря Дивак, Още сега ще напиша майл на хотела, те сами предлагат билети и турове. За ферито отидох в Лакмус травъл - много са готини. За пръв път ги посещавам, не е реклама, даже смятам че потребителите трябва да си имаме нещо като рейтинг и да насърчаваме читавите, те и без това са малцинство. Там една мила госпожица Цветелина Георгиева, моментално ми предложи един куп тайни екстри. И направих резервация за луксозна двойна кабина точно както казва Благун (Благодаря Благуне) и един дек . Госпожицата каза че супер промоциите важели само за лукс стаите и се оказа така. Двойката външна лукс стая с колата е 126 евро. А много от тези двойки имали още две сгънати легла(ставали на четворки). Само че тръгва в 17 часа а не в 20. И аз не искам да си губя деня.
Живи здрави да сте

Всичко е възможно



Тема Re: 80%нови [re: Tanceto]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано29.08.06 14:43



Благодаря ти Танчето, по - нагоре бях писал за Йоанина, там имаме сантиментален спомен, непременно ще я посетим за разглеждане, но с удоволствие ще се вслушаме и в твоя съвет, не зная дали ще успеем да преспим, последната ни събота и неделя не са избистрени още. Също така знаеш ли колко време е добре да се отдели за Метеора, да го разгледаме.
Поздрави

Всичко е възможно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.