Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 28.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Тема въпроси за Виенанови  
Автор AmidoPHeN (samo s recepta!)
Публикувано07.07.06 18:36



Здравейте ;)

Това лято ще бъда част от група (6 човека) отиваща в Будапеща. Знам че темата е за Виена, просто имаме идея да прескочим дотам :) ето и въпросите:

- Можете ли да ме насочите към някои по-евтин хостел във Виена или поне някой сайт за (студентски) хостели в Европа(Австрия)? достъпен език ми е само английския, без немски ;)
- Също имате ли представа какъв е порядъкът на цените за нощувка в тези хостели?

- Имате ли представа какъв е порядъка на цените за двупосочен билет (влак, автобус, каквото) Будапеща-Виена?

Нали сме бедни студенти, искаме да се ориентираме предварително колко пари ще ни трябват и да сме сигурни, че ще има къде да положим морни главици :)

Много благодаря предварително,
поздрави!

"Carpe diem, seize the day"


Тема Re: въпроси за Виенанови [re: AmidoPHeN]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано08.07.06 11:34



Привет,
специално за хостели страницата е


има си превод на английски език, така че ще се ориентираш. Хубаво е да имате International Student Card ще можете да ползвате някакво намаление освен специалната на Youth Hostelling.
Цената на нощувка варира между 17.90 и 38 Евро според вида на стаята която искате (т.е. брой легла в нея). Цената е за легло.

Най удобният транспорт между Виена и Будапеща е автобуса на Евролайнс www.eurolines.at пътува всеки ден по няколко пъти.
Пътя отнема около 3 часа, а цената последният път когато пътувах беше около 35 Е в едната посока.

Според престоя Ви тук си сметни
- билет за транспорт 1.5 Е *като мин 2 на ден*
- вход Шонбрун / 8.90 / 11.90
- вход на останалите музеи като мин. 6 Е
- последният хит е ВХОД НА ЩЕФАНСДОМ - с аудиогид 4.90, просто за да влезеш 2 Е * това последното го вкараха преди 1 1/2 седмица.

Ядене и пиене, според зависи къде мин 13 Евро с напитка *бира 0.5*
кафе от 2 до 5 Е според вида

Неделя всичко е затворено, освен ресторанти и кафета и мърлявите Били на двете гари

Интересно за Вас може да бъде на тръгване от Виена да се приберете през Братислава. Наскоро пуснаха редовна линия по Дунава, катамаран, път около 1 час, цена около 25 Е в едната посока. А от Братислава да се върнете към Будапеща с бус или влак. Интересно е пътуването по Дунава, не толкова Братислава.

хмммм повече засега не ми хрумва. Ако имаш питания лична бележка. Ако имаш нужда от ассистансе на място, пак лична бележка.
Доскоро и успех



Тема Re: въпроси за Виена [re: AmidoPHeN]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 11:28



аз пък се вълнувам от Коледа във Виена. Не съм пътувала до сега и ми е малко трудно да си организирам едно такова пътешествие. Бих искала да е със самолет, ако знаете не тузарски и достъпни хотелчета, ще се радвам да помагате



Тема Re: въпроси за Виенанови [re: питaщa]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 12:18



В края на юни пътувах до Виена и отседнах в този пансион:

Pension ANI
1090 Wien, Kinderspitalgasse 1
Tel. +43 1 405 65 53
Fax. +43 1 408 10 82
E-Mail ani@freerooms.at
Home Page www.freerooms.at

Пансионът е на 4-ти етаж в жилищна кооперация, много близко до спирката на метрото, а трамвая спира буквално пред входа. Много съм доволна и от пансиона, и от мястото, и от обслужването. Персоналът е любезен. Мойта стая беше единична - малка, скоро ремонтирана, чистичка и спретната. Има телевизор, няма климатик. Цената е повече от прилична. Закуската е включена. Аз съм много резервирана към пансиони и хостели по принцип, но си промених мнението. Детето ме врънка да го отведа във Виена и имам намерение отново да отседнем в този пансион.

Друг вариант е:

Pension Exellence
A-1080 Wien, Alser Strasse 21
Tel.: +43 (1) 407 96 20, Fax: +43 (1) 407 96 20-11
e-mail: info@pension-excellence.com, homepage: www.pension-excellence.com

Малко по-скъпичък е, но е в центъра, на много удобно място.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.