Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови  
Автор georgesl (непознат)
Публикувано07.06.06 10:56



Искам да пътувам до Тунис Хамамет с Астрал Холидейс и се колебая между х-л Nesrine или Melia el Mouradi. Някой спал ли е в тези хотели и може ли да ме посъветва, а също да сподели всякакви мнения за там, защото явно не само звездата е определяща, а е важно и да попаднеш на свестен хотел, който може въобще да не е много звезди. Какви са вашите впечатления изцяло за пътуването и има ли ли сте някакви проблеми? Цената също ми е определяща. Предварително много благодаря!



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: georgesl]  
АвторSia (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 12:51



Аз също ще пътувам с Астрал през юли и съм избрала Глобалиа Савана 4*
За хотелите, за които питаш четох в интернет еднакво добри отзиви, разликата е близостта до плажа. Знам от българи, били в Мелиа ел муради, че са много доволни. Виж на: www.elmouradi.com има виртуален тур на хотела и можеш подробно да го разгледаш. Петте звезди означават по-хубава и ранообразна храна и обслужване. Пусни в интернет за мнения от предишни години



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: georgesl]  
Автор789 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 13:28



Здравейте всички желаещи да почиват в Тунис!
Рядко пиша тук, но редовно чета мненията и реших да споделя и аз моето за Тунис. Миналото лято почивах в Хамамет и личните ми впечатления са,че си заслужава да си види тази африканска страна, но човек трябва да бъде подготвен, за да няма изненади. Колкото до хотелите не им гледайте много звездите,защото те почти никога не означават реалното качество. Споменатия Несрин е хубав като хотел, но разположението му в курорта не е добро. Най-хубават част на Хамамет е Жасмин Хамамет. Там има и доста добри и лъскави хотели, но дори и 4* понякога не отговарят на качесвото. Личния ми съвет за тези,които търсят лукс е да се насочат към хотелите,които са част от световните вериги, за да няма изненади. Втория от споменатите хотели нищо не ми говори. Храната във всички хотели е на добро ниво, стига да ви допада арабската кухня, но има и доста неща от европейската. Широко застъпени са рибните ястия. Толкова за хотелите.
От предлаганата програма си струва разходката до Сахара. Там се спи в доста приличен хотел, но не може да си толкова близо до пустинята и да не се докоснеш до нея. Включва освен исторически забележителности езда на камила в пустинята, джип сафари, посещение на зологическа градина, посещение на домовете на местните жители на пустината-берберите и т.н. Естествено,че всичко това е съпроводено с дълъг път и минаване през множество забравени от бога и потънали в мизерия и мръстотия селца, но това е неизбежно и причината според мен е в мързела на местото населиение, което не ме впечатли с трудови навици.


Аз пътувах точно с Астрал и останах приятно впечатлена от местния екскурзовод,който говори на руски! /завършил е в Одеса/. Говорещи на български такива няма, но и не е нужно, с този се разбирахме прекрасно. Съпровождаше ни 3 дни /2 до Сахара и 1 до Картаген и Тунис/ ,през които не спря да разказва за местните обичаи, политика, икономика, туризъм, история и образование.
Екскурзията до столицата Тунис и Картаген също си струва, въпреки,че столицата не впечатлява с нищо, от Картаген не е останало почти нищо, но посещението на музея Бардо е най-съществената част. Това е един доста голям музей в покрайнините на столицата с множество мозайки, някои от които наистина впечатляващи. Минуса за музея е,че е доста претъпкан с туристи,защото местните туроператори не пропускат да те заведат до него и във всички дни от седмицата е лудница. Въпросният ескурзовод не спря нито за минута да разказва. Всички останали предложения за корабчета и други подобни,които целят сваляне на кожите на туристите можете спокойно да пропуснете. Останалите дни са за лежане на плажа, те и без това не са много! В Хамамет има нещо като лунапарк, но то е в Жасмин Хамамет. Там се намира и Медината, която е пълна с туристически атракции. В нея може вечер да се разхождате. Толкова от мен, защото ако продължа май няма смисъл да ходите. Ако някой има конкретни въпроси съм готова да отговоря.



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: 789]  
АвторSia (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 15:37



Много благодаря за обстойното обяснение, полезно и за мен.
Аз имам въпрос относно ползването на рента а кар: имаме идея да пътуваме с кола до столицата (аз, мъжа ми и двете деца), искаме да го разгледаме сами. Имаш ли идея дали е популярно ползването на кола под наем и според теб дали чужденец може да се оправи сам в града; движението дали е ограничено
Благодаря то предварително за подобен род инфо



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: Sia]  
Автор georgesl (непознат)
Публикувано07.06.06 17:08



Аз май също се ориентирам към Globalia Savana, нещо повече да знаеш за този хотел?



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: georgesl]  
АвторSia (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 10:21



Хотелът е част от испанска верига с хотели в Майорка, Тенерифе, Пунта Кана, Доминиканска реп. и др. Виж на: http://www.globalia-hotels.com
Чела съм в www.holicheck.de отзиви предимно на немци, които по принцип са мрънкалници, че хотела е много добър; имаше коментари, че такава красива градина никъде другаде не са виждали ит.н. Имаше мърморещи относно анимацията (западняците много държат някой друг да ги забавлява), мини клуба и т.н.
Миналата година бях в Мармарис в х-л 4* и бях супер доволна. После четох отзивите на немците и не можах да позная хотела, оплакваха се от какви ли не дреболии. Като имам предвид това очаквам този хотел да е още по-добър.

Чела съм различни оферти на тур агенции от Европа, някои го предлагат даже като 5*, други като 4+

Мисля, че е добро съотношение цена и качество. Намира се в Ясмин; на нас ни хареса най-вече заради басейна и градината. Води се към по-високата категория комфортни хотели (според някакви немски класации)



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: georgesl]  
Автор Ginger ()
Публикувано08.06.06 15:38



и мен ме вълнува същия въпрос, миналата година бяхме с приятеля ми в хамамет с астрал холидейз, тази година пак като че ли клоним към тунис и вече поразгледах къде какво предлагат..
виж на този адрес ако си добре с немския http://www.hotelbewertungen.net/ отзиви за двата хотела, с едно на ум че немците са си мрънкала по принцип, но пък и като цяло трябва да знаеш за какво си даваш парите, нали?
по мое мнение Nesrine е разположен по-кофти от Melia el Mouradi,но зависи как си представяш почивката...
това от което не съм доволна от астрал холидейз беше че се опитаха да ми пробутат самолетните билети с объркани имена..според тях САМО НЯКОЛКО БУКВИ..кво толкова и че човека, който ни посрещна на летището т.нар. екскурзовод му не му видях повече очите, само се обади по някое време по телефона да ни пита как сме и толкоз...
ние планираме почивката си за първата седмица на септември защото няма да е така горещо, а и цените спадат с видимо тогава
каквото и да избереш ти пожелавам приятно изкарване



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: Sia]  
Автор789 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 15:42



Не съм ползвала рент а кар, но мисля,че няма да имате проблем. Местната фирма, която поема обслужването от кацането до излитането беше доста услужлива и мисля,че ще ви помогнат за това, но от друга страна не знам какво точно ще правите в столицата. Екскурзията,която предлагат до музея Бардо, Картаген и Тунис е целодневна, включва обяд , тръгва се доста рано и впредвид жегата и високата влажност е напълно достатъчна като време. Ако успеете в музея да се прикрепите към група с подходящ за вас език ще ви е от полза, защото шляенето без информация не е за предпочитане. Има френско, английско и руско говорящи групи непрекъснато. Това е само лично мнение, но колкото хора,толкова предпочитания. Града за мащабите на Тунис е натоварен, но не мисля, че ще ви е проблем да се оправите, стига да нямате проблем поне с френския, защото сред местното население английския хич не е популярен, като изключим администраторите в хотелите. Разстоянието до столицата е доста кратко, ако не се лъжа около 70 км, идеално асфалтирано. На рецепцията в хотела също ще ви свържат с рент а кар, така че мисля,че проблем няма. И последно, да не забравя ! Пазарете се на всяка крачка и за всичко! Много са малко местата, където има обявени цени /държавните магазини, хранителните стоки/, там където няма пазарлъкът е задължителен! Мажете да си купите нещо за 1/4 от първоначално обявената цена! Това е част от удоволствието!



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите там [re: Sia]  
Автор Ginger ()
Публикувано08.06.06 15:43



ние си наехме туристическо такси директно от рецепцията на хотела със шофьор, който говореше ангийски колкото да се разберем, и така отидохме до столицата и се върнахме за около 100 динара..хубавото на този избор беше че шофьора се съобразява с твоите желания, изчаква те колкото му кажеш че ще ти е необходимо, а и не си стресиран от мисълта че ще трябва да караш ти самия..тунизийците ми направиха впечатление на нервни и нетолерантни шофьори



Тема Re: За ТУНИС ХАМАМЕТ и хотелите тамнови [re: georgesl]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано09.06.06 17:49



Бях В Несрине по една случайност служебно преди две години и хотела си е екстра. Вярно на 6-7 километра от старата част е, но за това пък за 2 евро те кара таксито и изобщо няма проблеми. Пък и там няма ко толкоз да правиш повече от два пъти. разстоянието не трябва да те плаши, на място ще разбереш защо.
Хотела е чист и заради наличието на много немци и чистеха добре за разлика от други хотели, където ако не бутнеш на косматата арабка дет уж чисти, става страшно. Иначе хамамет си е типична ориенталска гнас, ама има готини места за нощен живот. Не избирай хотели с преобладаваща клиентела от източна европа, църните маври сменят условията за ол инклузива ако има много пиещи поляци, както и се гъбаркат с хигиената, щото нашите оператори са прости и не знаят за компенсациите. Кола под наем не взимай, по добре местен да те вози.

Несрине се намира се в най-яката част на плажа и за размазване е екстра. И плажа е чист за разлика от централните части.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.