Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Да пътуваш сам или не?  
Автор[purple]Meдyзka[/purple] (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 15:00



Интересно ми е какво мислите по въпроса за пътешестването сам. Ако човек се присъедини към туристическа група дали би се чувствал самотен.
Дали е възможно да срещнеш в групата си и други самостоятелни туристи и да се сприятелите? Дали е неприятно да си сам в свободното време? А ако си жена? Има ли някой опит с това? Благодаря предварително.




Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: [purple]Meдyзka[/pur]  
Автор Percefona (владетелка)
Публикувано11.05.06 15:06



Зависи на колко години си...
но няма да те заблуждавам.
Самите се чувстват изолирани и не на място. Всеки си ходи по двойки. Още не сме ги стигнали другите народи които чак имат ваканционни селища за самотни почиващи

Побeдителите не ги съдят!


Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: [purple]Meдyзka[/pur]  
Автор sayaro (непознат )
Публикувано11.05.06 15:26



Здравей! Ако имаш кураж, пътувай си сам/сама. Ако си жена, трябва да си наясно с някои дребни условности. Прието е сама жена да се храни сама в ресторант, но по-"подозрително" е, ако е сама в кафене. Изобретени са доста трикове и за този случай. Един от тях е да си пишеш картичките или нещо-си-там в тефтера, докато си пиеш кафето или бирата. Така си придаваш вид на ангажиран с друго нещо човек и посещението на заведението се оказва като-че-между-другото. В много от кафенетата на Запад сядането на маса означава намерение за дълъг престой /затова и цената на напитката е много по-висока/. Ползването на масто на бара показва, че си отишъл за малко, "на крак" и пр. Внимавайте от кого ще приемете почерпка и дали въобще да я приемате. Във всички случаи трябва да изглеждате като турист/туристка - дрехи, раничка и др., това може да ви извини, ако с поведението си нарушите някое неписано правило в чуждата държава. Комбинация с други туристи е нормална, ако формирате група /заради намалението/ за ферибот. Във всички останали случаи трябва специално да попитате дали може да се присъедините към тях. Малките компании са силно "непробиваеми" и ревниви към непознати /винаги има изключения/. Другарчето в чужбина е необходимо не само за повишена сигурност /особено в някои по-далечни страни/, но и за да си споделяте впечатленията адекватно. Всяка националност има различна система на оценяване на нещата. Французите оценяват непрекъснато и изискват същото от всеки друг. Израелците не правят това, най-много да кажат, че нещото е "интересно". Самостоятелният туризъм изисква по-добра предварителна организация и по-малко спонтанни решения. Набележете си хотели, приятели, други явки предварително. В общи линии, ако не нарушавате правилата на другите, няма да ви се случи нищо лошо. Носете гид и план на всяка цена! Успех!



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: [purple]Meдyзka[/pur]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано11.05.06 16:25



Здравей,
Ако позволиш ще споделя малко личен опит. Аз самата съм пътувала сама на три континента. И трябва да кажа, че няма нищо страшно, самотно и неудобно в този вид пътувания. Човек се чувства така, както сам си направи преживяването. Имам предвид, че съм пътувала с организирана туристическа група. Винаги е имало още хора, които пътуват сами /както мъже, така и жени/. Също така не съм имала проблем да се присъединя към някоя по-голяма групичка. И да, успявала съм да завърша приятелства. С една от дамите, с които се запознах в Тайланд, редовно се виждаме.
Успех, и по-смело.



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: [purple]Meдyзka[/pur]  
Авторmadpc (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 16:43



И аз съм пътувала сама - веднъж в Европа с група, в която имаше още няколко човека на моята възраст, пътуващи сами. Като се събрахме станахме доста весела компания, към която постепенно се присъединиха и доста от двойките в групата.
Така хем си имаш компания, хем ако ти се прави нещо сама не си длъжен да съобразяваш с някой.
Втория път беше почивка в Дубай и от групата в моя хотел бях само аз. Шматках се по магазините сама и никой не ми даваше зор за нищо, а за екскурзиите се събираха групи от различни хотели и нито веднъж не с езасякох с българин, само руснаци. Групата и екскурзовода ги видях чак на летището преди полета за БГ.
Тъй че аз съм твърдо ЗА да пътуваш сам, особено ако имаш нужда да се откъснеш от всичко и да си починеш. Успех!



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: madpc]  
Авторparis (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 18:01



И аз да кажа.Пътувала съм сама веднъж-до Тайланд,със организирана група.Бях единствената сама в групата,но няколко двойки(много симпатични хора)бяха моя компания,но когато исках си скитах сама и не съм имала проблеми.Сядах в заведения сама,никой не ме е притеснявал,чувствах се добре и много ми хареса пътуването.Не е страшно да си сам на такова място,мен по-принцип не ме е притеснявало.



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: [purple]Meдyзka[/pur]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 20:08



Po vsi4ki vyprosi za samotata se obryshtaite kym men.Li4no na men vinagi mi e haresvalo kogato pytuvam sam.Obiknovenno kato se prisyedinia kym niakoia turisti4eska firma, pytuvam s tiah samo do hotela, za da vidia kyde 6te spia i ot kyde 6te trygvame na drugiat den.Ot tam natatyk- sam absolutno samostoiatelna edinitsa.Tака, че питайте мен по тези въпроси.



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: sali]  
Авторbale (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 09:10



Според мене да пътуваш сам е неприятно и скучно. Аз виждам като най-голям плюс на едно пътуване приятната компания на старите приятели или близки хора. Какво е удоволствието да видиш нещо красиво като няма с кого да му се дивиш???



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: bale]  
Авторpolin (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 12:29



Със стари приятели можеш да бъдеш винаги
и едва ли е най-интересно да пътуваш с тях.
Ако си сам винаги можеш да създадеш нови
познанства, а и точно на екскурзия по-трудно
се скучае, тъй като виждаш нови места и хора
и по този начин се разнообразяваш. Група от
стари познати само би те обременило спред мен.
Да им слушаш претенциите и капризите. Случвало
ми се е и определено предпочитам сама, пред стари
познати за екскурзии, особено в чужбина.



Тема Re: Да пътуваш сам или не?нови [re: polin]  
АвторПpacyнceн (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 14:09



Има си доста предимства да пътуваш сам, особено ако не си падаш по стандартните туристически атракции. Невинаги старите ти приятели споделят интересите ти към нещо, а при пътуването лесно ще срещнеш хора, които са се запътили на същото място. Естесвено, има си и недостатъци - може да няма с кого да споделиш нещо, точно когато ти се иска. Но пълно щастие няма ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.