Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разстояния между градовенови  
АвторGuest (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 12:19



Някой дали може да ми даде сайт, където да има разстоянията между градове в Европа. Примерно да ми изчилява разстоянието между Париж и Мюнхен.
Мерси предварително.



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: Guest]  
Автор iovo (богата майна)
Публикувано12.09.05 12:51



pi6i li4ni bele6ki na blagun-toi sigurno moze da ti kaze i kakvi patni znatzi ima v taia otse4ka a rastoianiata mezdu gradovete gi zasi4a s to4nost do sekunda.



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: Guest]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано12.09.05 14:18



Виж темата "програмки за км и най-пряк път". Там има он лайн приложения. За съжаление на теб и Йово не мога да съм ви полезен, тъй като ползвам не он лайн приложение.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 12.09.05 14:19.



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: iovo]  
АвторЙoвaнka (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 20:40



йово.... едно питане

Разстояние с точност до секунда ли се засича? нещо мерните единици май ти куцат приятелю:)))))

или ти копаеш от тук до другото дърво, дърт кърт такъв :)



Тема Разстояния в секундинови [re: Йoвaнka]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано12.09.05 22:17



Всъщност от епохата на великите морски открития до днес има разстояния, които се мерят в ... минути. Не минути за време, разбира се, а меридионални минути - 1/60 от един градус по меридиана.
Обиколката на Земята през двата полюса е 40008.500 км.
За 1 меридионален градус получаваме 40008500/360=111134.72 метра
За 1 меридионална минута - 111134.72/60=1852.24 метра. Това нещо са нарекли морска миля и тази мерна единица за разстояние е непоклатима въпреки метричната система.
За 1 меридионална секунда пък имаме 1852.24/60=30.87 метра.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Разстояния между градовенови [re: Йoвaнka]  
Автор iovo (богата майна)
Публикувано13.09.05 08:54



stranno samo na men li mi se struva 4e :Йованка=червеногъзка=sali=оправна=zak=фордчето=qdosan=sisi=НЯКОЙ БОЛЕН МОЗЪК С ДИАГНОЗА-РАЗМНОЖАВАНЕ НА ЛИЧНОСТТА
prekaleno mnogo si prili4at po ezik iziavite na tia gore-i priznavam zamislih se dali v tozi forum ne si govoriat sami dvama trima ludi i niakolko balatzi kato men da se vrazvame da im otgovariame
6e vzema i az da se kloniram i da si puskam vaprosi i da si im otgovariam i da si se podkrepiam



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: iovo]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано13.09.05 09:46



Йово, айде ПОНЕ веднъж да се въздържиш от нападки и коментари.

Както виждаш всички коментари по твой адрес от моя страна бяха махнати и след това повече не искам да се занимавам с теб, мненията ти ги подминавам. Това което пишеш, така или иначе в тях няма нищо съдържателно и полезно, а единствено фукане, че си богата майна. И какво от това? Имам някакво мнение за теб, но не мисля че е редно да занимавам форума с него. Егати заядливия, сприхав и злобен човек си. Какво ти пречи ника ми, какво си се хванал за фордчето, та фордчето. Не мога да разбера какъв ти е проблема, дишай по-спокойно и по-дълбоко и най-вече, преди да напишеш нещо преброй до 10, ако не стига продължи до 100.

Хайде ПОНЕ веднъж премълчи и преглътни. ок?

Редактирано от Mondeo_AUT на 13.09.05 09:57.



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: Guest]  
Авторdobchov (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 14:07



Zdr. na vsi4ki!Koi moje da mi pomogne s raztoqniqta mejdu gradovete v BG.



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: Guest]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 22:31



http://www.viamichelin.com/



Тема Re: Разстояния между градовенови [re: dobchov]  
Авторdivak (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 13:49








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.