Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Италиянови  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 12:57



С мъжа ми и двете деца плануваме кратко обиколно пътешествие из Италия с колата. Идеята е да видим Венеция, Флоренция и Рим. От тур.агенция ми предлагат да ми направят резервация за нощувките, но нямам представа какви хотели резервирам. Моля за съвет дали да направя резервациите от България или на място в Италия да отседнем, където ние си решим? И ако нямаме предварителни резервации, ще си имаме ли проблеми при преминаването на границите?



Тема Re: Италиянови [re: мoнa]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 20:24



Аз бих ти препоръчал да си ги направите по интернет. Ползвал съм

и съм много доволен. Ползваш отстъпки при следващи резервации. Разпечатаното потвърждение на резервацията ми беше напълно достатъчна.



Тема Re: Италия [re: мoнa]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано22.03.06 21:03



На границата не, но във Венеция в разгара на лятото може и да не ви пуснат без резервация даже да влезете в града.



Тема Re: Италиянови [re: мoнa]  
Авторlna (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 21:10



Vij





Тема Re: Италиянови [re: lna]  
Автор voposh (непознат )
Публикувано23.03.06 10:55



Как няма да ги пуснат във Венеция, там да няма КПП!?
Ако сте с кола и имате строго определен маршрут може да си направите резервации по интернет. Но ако пътувате свободно и спирате там, където Ви харесва тръгвайте без резервации. Винаги ще намерите къде да спите. Във Венеция Ви препоръчвам да спите в Местре, защото в самата Венеция не може да се влезе с кола, а паркингите са доста далече. От Местре има влак на всеки 3 минути през деня и много автобуси. Туризмът там е индустрия и хотели има безброй за всеки вкус и категория. За границата-като Ви видят с кола и две деца нямате проблеми. Миналата година пътувах по подобен маршрут и никой никъде не ми е искал резервация. Няма смисъл да ползвате агенция.



Тема Re: Италиянови [re: voposh]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:05



И аз си мисля, че не би било проблем на място да си намерим къде да спим. Безпокоят ме границите, и то най-вече словенската. Чувах преди време, че много българи имали проблеми там, раздухаха и по медиите, че ни имали за потенциални емигранти. Това ме тревожи. А иначе хотели под път и над път. Аз тази резервация я правя, само за да не ни направят проблем на границите. Не знам доколко тези мои притеснения са основателни, но досега винаги съм пътувала в чужбина служебно и не съм имала проблеми. Сега за първи път ще пътуваме като туристи и не ми се иска да ни върнат на средата на пътя обратно :(((
Само за уточнение искам да добавя, че ще пътуваме с нашата кола, тръгваме на 1.април.
Благодаря за линковете! Веднага ще се информирам! :)))



Тема Re: Италиянови [re: мoнa]  
Автор voposh (непознат )
Публикувано23.03.06 14:15



Веднага Ви отговарям за Словения. Факт е,че се заяждат, но го правят с пътуващите с автобус, при това не само на словенската граница а и на Кулата.
Миналата година през юни пътувахме с кола за Австрия и после за Италия. Колкото и невероятно да звучи словенците дори печат не ни сложиха. Нямахме проблеми-бяхме двама възрастни и едно дете. Според мен не се притеснявайте и приятен път!



Тема Re: Италиянови [re: voposh]  
Авторpatuval (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 10:15



По-скоро можете да имате проблеми на влизане в Италия. В нашия случай дори звъняха в хотела където имахме резервация да видят дали наистина е така. Питат и с колко пари си тръгнал, за колко време си и т.н. Абе подгответе се за проблеми. Иначе като се влезе вече всичко е ОК.
Относно резервациите в хотели, ми се струва много по-добре човек предварително да си е "опекъл" работата, така няма да останеш неприятно изненадан, както и да си губиш времето да търсиш хотели.
Не е лоша идея да си направите и резервация чрез туристическа агенция оттук, мога да препоръчам евентуално.



Тема Re: Италиянови [re: мoнa]  
Авторpatuval (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 10:19



И още нещо - като Ви гледам маршрута не е лошо да видите и Верона, Сиена и Пиза. Няма да съжалявате, категорично.



Тема Re: Италиянови [re: patuval]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:56



Всички препоръки са добре дошли :)))
От коя агенция сте останали доволни?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.