Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема С MyAir до Италия от април  
Автор ab12345 (непознат )
Публикувано07.03.06 11:37



Италианската евтина авиокомпания Май Еър - www.myair.com - вече пусна билети от София до Болоня и Милано от 13 април.

София-Болоня-София през юни излиза 127 евро.



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: ab12345]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 14:22



Patyva li li ste s tazi aviokompania i ako da ot kade kypyvate bileta i chrez koia agencia?



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: smile]  
Автор EднaШмaтka ()
Публикувано18.03.06 21:10



Ne sum patuvala s tazi kompaniq, mislq da se vazpolzvam posle 6te kaja kakvo e stanalo, poletite sa ne samo do Bologna a i do Milano Orio al Serio. Pla6taneto e ili s kreditna karta ili kakto pi6e v saita 4rez agenziq Mira Travel Ltd tova go pi6e v saita ne pravq reklama e-mail info@mira-travel.com
tel. Nr + 359 2 9814488. No dokolkoto razbiram 4rez agenziqta idva malko po skapo + 16Evro na bilet... izvinqvam se za latinizata ne6to imam problem s kredora. Doskoro



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: EднaШмaтka]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 17:06



Blagodaria za saprichastnostta!Vprochem az zapitah vaprosnata agencia no za mesec uli i te neshto ne mi predlojiha polet s tazi kompania.Moje bi shte triabva da konkretiziram pitaneto si. No vse pak blagodaria. Ako se vazpolzvate ot yslygite na vaprosnata samoletna kompania shte chakame otzivi.



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: smile]  
Автор Flyer (непознат )
Публикувано24.03.06 11:18



Лошото на тази авиокомпания е, че предлага за подан единствено и само ДВУПОСОЧНИ билети!!! Аз искам да пътувам само от Болоня до София, но се оказва че не мога. Трябва да си купя и обратен билет... което е адски неудобно и разлира се ме отказа да им ползвам услугите. А и билетите са им доса скъпички. По-скъпи от тези на УИЗ Еър



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: Flyer]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 10:29



zdraveite,az se obajdah v agenciata koiato e predstavitel na myair za bulgaria.
mnogo sa lubezni i vsichko mi obqsniha.razbrah che nqma znachenie da li si kupuvash bileta ot tqh ili chrez internet ima zaduljitelna taxa 16euro i v dvata sluchaq.Ako si go kupish prez internet plashtash taxata na check-ina .
4ao!!!



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: new]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 10:52



Poslednoto e dolna laja. Na check in ne se plashta nishto! Prez internet e opredeleno po evtino!!!!



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: Joro]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 10:00



Joro izvinqvai no tazi taksa se plasta nezavisimo da li si kupivash bileta chrez internet ili ne. Pishe si i go i na saita na myair sled kato zadadesh datite i destinaciqta, izliza si prozorec s cherveni bukvi i tam pishe taksa 16 eur.




Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: ivan]  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 18:16



Повече от 200 българи бяха блокирани на летище в Милано


Dnenvik.bg | днес, 21.04



Над 200 българи, купили билети за авиокомпания „Май Еър”, не могат да се приберат за празниците, предаде Дарик Радио. В момента те са на летище Орио ал Серио в град Бергамо, край Милано.

Авиокомпания „Май Еър” няма право да каца в България. Това каза за Дарик радио главният директор на Главна въздухоплавателна администрация Георги Стоянов.

Причината е неспазване на авиационните спогодби между България и Италия.

Националната авиокомпания "България Ер" ще подкрепи изпадналите в затруднение пътници на нискотарифната авиокомпания "Май Ер". Това съобщиха от националния превозвач по повод случая с български граждани, предаде БТА.

Авиокомпания "България Ер" е в състояние да превози тези пътници от София до Рим, Милано или обратно от тези пунктове до София на преференциални цени - 65 евро за еднопосочен билет и 100 евро за двупосочен билет /без летищни такси/.

От днес до 15 май срещу издаден от "Май Ер" билет, в бюрото на летище София или централния офис на авиокомпания "България Ер" в НДК в София , както и в представителствата на авиокомпанията в Рим и Милано, на пътницитге ще бъде издаден електронен билет по желаното направление, валиден за един месец.

Националната авиокомпания изразява съжаление за подобни неприятни случаи и се надява, че в бъдеще пътуващите ще бъдат внимателни в своя избор, се посочва в съобщението на превозвача.





Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: Tedi]  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 18:17



Толкова за MyAir. Моя приятелка трябваше да пътува днес с тях до Милано в 11.00, но канцелирали полета...

С голям зор и още пари ще пътува днес вечерта с Ал Италия...

Глупава работа!



Тема извинявайте, ако ...нови [re: ab12345]  
Автор ab12345 (непознат )
Публикувано25.04.06 15:25



Извинявам се, ако индиректно, с даването на информация за тази авиокомпания, съм допринесъл някой да го закъса на летището в Милано миналата седмица.

Толкова съм запален по евтините авиокомпании, че не можех да предположа тоя пореден гаф.
Наш"те явно ще правят мръсно на нискотарифните превозвачи до дупка ("нямали разрешение за кацане" според двустранната спогодба с Италия", дрън-дрън)!



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: ab12345]  
Авторnucia (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 17:10



ima li samoletni bileti na myair prez fevruari ,2007 godina ot Sofia-Bolonia-Sofia



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: nucia]  
Авторaliss_ (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 15:33



виж тук www.posoka.com и тук http://www.myair.com/docs/cust/it/index.shtml



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: Tedi]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:42



казва се "анулиран"а не "канцелиран"...брей да му се не види и италиЯЯнките...



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: smile]  
Авторnancheto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 16:29



Az patuvah s tazi kompaniq, si4ki sa mn lubezni, no poneje e nova kompania si zapla6ta6 hrana





Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: nancheto]  
Авторchochka (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 23:47



V kraina smetka sigurna li e tazi kompaniq ili da ne riskuvam? Trqbva prez uni da patuvam do jeneva i tova e edin ot variantite mi za vruzka v italiq.



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: chochka]  
Авторchochka (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 23:51



Sorry,pak sym az. a sluchaino da imate info za easy jet? mirsi



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: smile]  
Авторbagedi (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 08:22



Пътувал съм билетите купих онлайн, пътувах от Букурещт"Банеасаеърпорт" за 100евро до Милано"Малпенса", но мисля че сега щте се пътува до Милано "Линате" или Милано "Орио ал Серио" т'ва е уффффф "в средата на полето" е зависи къде отивате в Милано.........абе ще похарчите още около 15евро на човек да се придвижите до Милано ако няма кой да Ви посрещне с кола. Но важното е че е по евтино, през сезон ще е чудо ако намерите евтина авиокомпания да пътува до "Малпенса".......излиза че не е скъпо пътуването а таксите които плащаме за да ни обслужат.Е успех аз ще пътувам през юни може пък да успеем да пътуваме за 30-50 евро по Европата





Тема Re: извинявайте, ако ...нови [re: ab12345]  
Авторбareди (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 08:53



Ами случва се понякога с нискотарифните авиокомпании да закъсняват да анулират полети. Да се наложи да висите на някое летище няколко часа без "ВИП"услуги (те като че ли ти ги предлагат по другите големи летища и авиокомпании)ахахах, нищо подобно.Просто малките авиокомпании имат по малко администрация да хранят там е и причината да вземат по малко пари за самия полет.Вярно е че трябва да си купите и билет за връщане но за сравнение само ще Ви дам пример:
от Букурещ лети "Блуеър"американска авиокомпания билетът за отиване понякога струва около 1.00евро а таксите 30-45.00евро в другата посока плащате 9.99евро за полета и 50-55.00евро сервиз или летищна такса обикновенно колкото е по голямо летището толкова е по-голяма таксата, нема такова нещо кат пазарна икономика хората печелят.Кой се отказва от паричките кат има кой да му ги дава.Не правя реклама на евтините но щом един може да те вози за 10.00 евро в двете посоки, що другия да не може, например някоя БГ.авиокомпания.Ама ние сме прости.Европейците пътуват за по 10-20евро със Самолети из европа, а ние даваме луди пари и за к'во.Няма разлика скъпи приятели.Е плащаме си храната ама тая храна не струва и 1/10 от разликата.Обслужването е същото.Ако искате моето мнение аз предпочитам евтините, да по добре е.От Варна съм и предпочитам да отида до Букурещ(300км) вместо до София(500). Да платя 100 евро вместо 230евро ама да пътувам с по евтините, не за друго щ'тот не е етично да ни обират, нека големите си коригират цените, пък може да си променя мнението.Сега излиза че в БГ.нямаме право да избираме, а само да бъдем обирани.Съжалявам ако съм обидил някогоама нямам намерение да се извинявам. щОТ' ДОКАТО СИ МЪЛчИМ ВСЕ ТЪЙ щЕ Я КАРАМЕ ................ПЛАщАЙ ГАНЬО ТИ ИМАш БАчКАш В ЕВРОПА ВЪРТИш БИЗНЕС НИЙ шА ТИ ВЗЕМЕМ ПАРИчКИТЕ хахахахахахахахаха

panajotoff@gbg.bgНякой ако го интересува нещо и мога да помогна да пита пари не взимам.................



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: aliss_]  
Авторalexauto@abv.bg (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 00:32



Nai eftinite bileti sa na Myair , tarsete gi tyk za pove4e informaciq http://www.myair.com/docs/cust/it/index.shtml Proverqvaite za razli4ni dni ima razlika v cenata ot 50 do 250 - naprimer



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: alexauto@abv.bg]  
Авторalexauto@abv.bg (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 00:34



Evala na Aliss za adresa



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: ab12345]  
Автор пътeшecтвeниk (непознат )
Публикувано27.06.07 12:09



не ви препоръчвам тази авиокомпания. вярно, че са евтини, но изобщо не можете да разчитате на тях. купих си билет по интернет в средата на май за пътуване от софия до рим на 3 юли и връщане на 7 юли. вчера, една седмица преди заминаването, получих е-майл, че датите на пътуването ми са сменени - не от 3 до 7 юли, а от 5 до 10 юли. нито ме питат дали ми е удобно, нито обясняват защо ми сменят вече купен билет. това изобщо не ме устройва - пътувам по работа и на новите дати просто няма за какво да ходя, имам вече платен хотел и т.н. три писма пиша на посочения от тях адрес, три пъти получавам все същия е-майл, че датите ми на пътуване са сменени. обадих се на мира травел, техния така наречен представител в софия и се оказа, че те не са никакъв представител, а само търговски посредник и не могат да ми кажат защо са ми сменени датите, не могат да ми възстановят оригиналната резервация, могат да ми сменят заминаването (например до болоня вместо до рим), но не и връщането, а накрая ми се и скараха, че не стига че безплатно се занимават с мен, а и гласът ми звучал нервно. опитах се да се обадя и на посочения телефон в италия, но там телефонен секретар казва да чакам и след третото казване изключва - и така цял ден. продължавам да се опитвам и не знам докъде ще стигна.



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: пътeшecтвeниk]  
АвторRocancourt (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 15:39



Ееее, мисля че думите ти за тях са прекалено силни, доста време издържаха без каквито и да е било инциденти а сега случили се няколко, ... ми голяма работа. Трябва максимална толерантност към нискотарифните ако питаш мен, и не трябва с лека ръка да им се лепват етикети, щото освен че предлагат евтини цени, принудаха и обикновените ак да намалят сериозно цените. Все пак сяко нещо си има цена, и би трябвало да допуска, че при евтиниите понякога са възможни и фалове, не е лесно да се поддържат ниски цени за подобни полети. Трябва се оценява риска и да се мислят и за алтернативите в такива случаи.
Казваш че от мирата ти предлагат отиването ти да е болоя, ми супер ! ако датата те устройва повече. Влаковете в италия освен, че са готини, са и доста на често, и не много скъпички. Погледнах пътят до рим от болоня ти е 3,30 часа, това ако е неудобство

хем ше се повозиш, хем накефиш :)
виж тоя сайт за влаковете, вместо да хабиш време и нерви :
->
требва да си напишеш : bologna, roma, и часа.
/бтв като търсиш влак обърни внимание на часа, толко са на често, че показва само влаковете в близост до заявения час/
Имаш и други ак като алтернативи : ал италия, аир бг, уиз. Едва ли изпускаш голям дискаунт от тях, затова че сега рабираш, че евентуално (ти си знаеш) ти се налага да праиш корекции.
Ако промяната на първия полет ( да е до болоня) те урежда, само за втория мисли да е с друга ак. Щом ходиш по работа требе да имаш пари. бтв Уиз ер понякога предлагат евтинии и за по-близки дати ( проверявай)
А за хотела, предполагам си платил резервация, ама нали знаеш, че в най-лошия случай ще те таксуват само за 1 вечер, а останалото ти се връща.
тъй, че нядей оривава орталъка мноо,
ако имаш питания някви , давай ша помагаме




Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: пътeшecтвeниk]  
АвторPppapa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 23:17



Ami patuvai s WizzAir.com . Hem biletite sa im po-evtini (az patuvam chesto, na tzena 58-60 EUR v dvete posoki total), hem na sofiiskiat im telefon za rezervatzii i spravki mi vdigat vednaga :)



Тема MyAir???Помислете добре!И се подсигурете!нови [re: пътeшecтвeниk]  
Авторchochka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 22:26



Пътешественик,успя ли да се оправиш?Можеби сме пътували заедно днес...
Аз си купих по електронен път билети за София-Рим,Рим-Женева и обратно за дататите 20.06-07.07.2007г. Съответно с wizzair за отиването до РИм на 20.06 после с easyjett полетите Рим-Женева,Женева-Рим. Билета Рим-София си го купих лично от посредника на Myair -агенция Мира травел. Никакви проблеми. На отиване всичко беше нормално. Полета на wizzair е малко рано ,а за следващия чаках към 8 часа,но това не мисля,че е проблем,имайки предвид спестените около 100евро. На връщане не би трябвало да имам проблем...но...седмица преди връщането ми получавам sms със съдържанието: Има промяна във вашия полет. Той се анулира и Ви преместват за 10.07.2007 от Рим до София в 12.00-14.40.Мира травел. Кратко,ясно,мило и сладко. И как мислите,дали на някой му пука,че имате трансфер,4е трябва да загубите 3 дена,2 от които работни? Точно така. На никой! Свързах се с агенцията и те бяха адски мили да ми обяснят,че мога да си сменя полета за дата 05.07 или просто да си купя друг билет от друга компания,като този ще мога да си ползвам за следващото ми пътуване,но видите ли,трябва да им кажа кога ще е то.
Единствения вариант ,който успях да скалъпя беше да си сменя полета от Женева до Рим за 09.07,понеже от тази седмица няма ранен полет и единствения е в 14ч.Естествено трябваше да доплатя 80евро,също така и да си намеря евтин хотел или да спя на летището. Питайки агента дали ще получа обезщетение за загубеното ми време,причиненото неудобство и паричната неустойка,отговора беше нещо от сорта: Ами аз не отговарям.И се съмнявам,че италианците ще ви платят. Мило,много мило. Вероятно разбирате,че вече съм в България. Прекарах ужасно студена и некомфортна нощ на летище Чампино в Рим,което в 24ч затваря терминала за заминаващи и варианта е да се преместиш в лудницата за пристигащи. Ако на някой му се случи,да знаете да си вземете топли дрехи или нещо за завиване. Прекарах кошмарни 24часа и на никой не го пожелавам. Писах и на сладурите в Италия. Все още чакам някакви признаци на живот,но едва ли ще получа.
Още нещо. Лимита за багажа е 15кг. РЪчен багаж-7кг. За всеки +кг плащате по 10евро. Имаше доста неприятни картинки днес. Иначе полета мина безпрепятствено и кацнахме 20мин по-рано. Но те някакси не компенсираха останалите часове. Както и да е! Да са живи и здрави! Но с такива изцепки не вярвам да прокопсат дълго време. Каквото зависи от мен,аз ще направя мои близки и не толкова близки да не прибягват до техните несигурни услуги. Ако може да се нарекат така.
От wizzair i jetair съм много доволна. Мои приятели ,които са пътували с тях също нямат оплаквания. Относно храната-никоя нискотарифна компания не дава. Зимата,когато пътувах с AllItalia имаше напитки и малък сандвич,наистина малък или бисквитка.Или ако си симпатичен на стюардите може и двете::) Не се притеснявайте да си носите храна. Само напитките са забранени.
Дано съм полезна на някой! Желая ви слънчево и прекрасно лято!!!





Тема Re: MyAir???Помислете добре!И се подсигурете!нови [re: chochka]  
Авторrinix (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 22:50



Много съжалявам ,че така се е случило с теб.
Ние вчера се върнахме от Рим и на отиване бяхме с Мyair ,а на връщане с Wizzair.Не мога да се оплача и от двете компании.Даже самолета на Myair беше съвсем нов и много чист, а самолета на Wizzair беше малко по-стар .Всичко ни струваше 170 евро за двама човека в двете посоки :) в сравнение с цените Bulgaria Air и Alitaliaна това е направо символично , а пътуването не се различаваше по нищо (освен закуската естествено ).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.