Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: alexauto@abv.bg]  
Авторalexauto@abv.bg (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 00:34



Evala na Aliss za adresa



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: ab12345]  
Автор пътeшecтвeниk (непознат )
Публикувано27.06.07 12:09



не ви препоръчвам тази авиокомпания. вярно, че са евтини, но изобщо не можете да разчитате на тях. купих си билет по интернет в средата на май за пътуване от софия до рим на 3 юли и връщане на 7 юли. вчера, една седмица преди заминаването, получих е-майл, че датите на пътуването ми са сменени - не от 3 до 7 юли, а от 5 до 10 юли. нито ме питат дали ми е удобно, нито обясняват защо ми сменят вече купен билет. това изобщо не ме устройва - пътувам по работа и на новите дати просто няма за какво да ходя, имам вече платен хотел и т.н. три писма пиша на посочения от тях адрес, три пъти получавам все същия е-майл, че датите ми на пътуване са сменени. обадих се на мира травел, техния така наречен представител в софия и се оказа, че те не са никакъв представител, а само търговски посредник и не могат да ми кажат защо са ми сменени датите, не могат да ми възстановят оригиналната резервация, могат да ми сменят заминаването (например до болоня вместо до рим), но не и връщането, а накрая ми се и скараха, че не стига че безплатно се занимават с мен, а и гласът ми звучал нервно. опитах се да се обадя и на посочения телефон в италия, но там телефонен секретар казва да чакам и след третото казване изключва - и така цял ден. продължавам да се опитвам и не знам докъде ще стигна.



Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: пътeшecтвeниk]  
АвторRocancourt (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 15:39



Ееее, мисля че думите ти за тях са прекалено силни, доста време издържаха без каквито и да е било инциденти а сега случили се няколко, ... ми голяма работа. Трябва максимална толерантност към нискотарифните ако питаш мен, и не трябва с лека ръка да им се лепват етикети, щото освен че предлагат евтини цени, принудаха и обикновените ак да намалят сериозно цените. Все пак сяко нещо си има цена, и би трябвало да допуска, че при евтиниите понякога са възможни и фалове, не е лесно да се поддържат ниски цени за подобни полети. Трябва се оценява риска и да се мислят и за алтернативите в такива случаи.
Казваш че от мирата ти предлагат отиването ти да е болоя, ми супер ! ако датата те устройва повече. Влаковете в италия освен, че са готини, са и доста на често, и не много скъпички. Погледнах пътят до рим от болоня ти е 3,30 часа, това ако е неудобство

хем ше се повозиш, хем накефиш :)
виж тоя сайт за влаковете, вместо да хабиш време и нерви :
->
требва да си напишеш : bologna, roma, и часа.
/бтв като търсиш влак обърни внимание на часа, толко са на често, че показва само влаковете в близост до заявения час/
Имаш и други ак като алтернативи : ал италия, аир бг, уиз. Едва ли изпускаш голям дискаунт от тях, затова че сега рабираш, че евентуално (ти си знаеш) ти се налага да праиш корекции.
Ако промяната на първия полет ( да е до болоня) те урежда, само за втория мисли да е с друга ак. Щом ходиш по работа требе да имаш пари. бтв Уиз ер понякога предлагат евтинии и за по-близки дати ( проверявай)
А за хотела, предполагам си платил резервация, ама нали знаеш, че в най-лошия случай ще те таксуват само за 1 вечер, а останалото ти се връща.
тъй, че нядей оривава орталъка мноо,
ако имаш питания някви , давай ша помагаме




Тема Re: С MyAir до Италия от априлнови [re: пътeшecтвeниk]  
АвторPppapa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 23:17



Ami patuvai s WizzAir.com . Hem biletite sa im po-evtini (az patuvam chesto, na tzena 58-60 EUR v dvete posoki total), hem na sofiiskiat im telefon za rezervatzii i spravki mi vdigat vednaga :)



Тема MyAir???Помислете добре!И се подсигурете!нови [re: пътeшecтвeниk]  
Авторchochka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 22:26



Пътешественик,успя ли да се оправиш?Можеби сме пътували заедно днес...
Аз си купих по електронен път билети за София-Рим,Рим-Женева и обратно за дататите 20.06-07.07.2007г. Съответно с wizzair за отиването до РИм на 20.06 после с easyjett полетите Рим-Женева,Женева-Рим. Билета Рим-София си го купих лично от посредника на Myair -агенция Мира травел. Никакви проблеми. На отиване всичко беше нормално. Полета на wizzair е малко рано ,а за следващия чаках към 8 часа,но това не мисля,че е проблем,имайки предвид спестените около 100евро. На връщане не би трябвало да имам проблем...но...седмица преди връщането ми получавам sms със съдържанието: Има промяна във вашия полет. Той се анулира и Ви преместват за 10.07.2007 от Рим до София в 12.00-14.40.Мира травел. Кратко,ясно,мило и сладко. И как мислите,дали на някой му пука,че имате трансфер,4е трябва да загубите 3 дена,2 от които работни? Точно така. На никой! Свързах се с агенцията и те бяха адски мили да ми обяснят,че мога да си сменя полета за дата 05.07 или просто да си купя друг билет от друга компания,като този ще мога да си ползвам за следващото ми пътуване,но видите ли,трябва да им кажа кога ще е то.
Единствения вариант ,който успях да скалъпя беше да си сменя полета от Женева до Рим за 09.07,понеже от тази седмица няма ранен полет и единствения е в 14ч.Естествено трябваше да доплатя 80евро,също така и да си намеря евтин хотел или да спя на летището. Питайки агента дали ще получа обезщетение за загубеното ми време,причиненото неудобство и паричната неустойка,отговора беше нещо от сорта: Ами аз не отговарям.И се съмнявам,че италианците ще ви платят. Мило,много мило. Вероятно разбирате,че вече съм в България. Прекарах ужасно студена и некомфортна нощ на летище Чампино в Рим,което в 24ч затваря терминала за заминаващи и варианта е да се преместиш в лудницата за пристигащи. Ако на някой му се случи,да знаете да си вземете топли дрехи или нещо за завиване. Прекарах кошмарни 24часа и на никой не го пожелавам. Писах и на сладурите в Италия. Все още чакам някакви признаци на живот,но едва ли ще получа.
Още нещо. Лимита за багажа е 15кг. РЪчен багаж-7кг. За всеки +кг плащате по 10евро. Имаше доста неприятни картинки днес. Иначе полета мина безпрепятствено и кацнахме 20мин по-рано. Но те някакси не компенсираха останалите часове. Както и да е! Да са живи и здрави! Но с такива изцепки не вярвам да прокопсат дълго време. Каквото зависи от мен,аз ще направя мои близки и не толкова близки да не прибягват до техните несигурни услуги. Ако може да се нарекат така.
От wizzair i jetair съм много доволна. Мои приятели ,които са пътували с тях също нямат оплаквания. Относно храната-никоя нискотарифна компания не дава. Зимата,когато пътувах с AllItalia имаше напитки и малък сандвич,наистина малък или бисквитка.Или ако си симпатичен на стюардите може и двете::) Не се притеснявайте да си носите храна. Само напитките са забранени.
Дано съм полезна на някой! Желая ви слънчево и прекрасно лято!!!





Тема Re: MyAir???Помислете добре!И се подсигурете!нови [re: chochka]  
Авторrinix (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 22:50



Много съжалявам ,че така се е случило с теб.
Ние вчера се върнахме от Рим и на отиване бяхме с Мyair ,а на връщане с Wizzair.Не мога да се оплача и от двете компании.Даже самолета на Myair беше съвсем нов и много чист, а самолета на Wizzair беше малко по-стар .Всичко ни струваше 170 евро за двама човека в двете посоки :) в сравнение с цените Bulgaria Air и Alitaliaна това е направо символично , а пътуването не се различаваше по нищо (освен закуската естествено ).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.