Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема автостопнови  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 18:24



ехоо бе много се задръсти темата с предишния авто стоп , та реших да отворя нова :)
колегите да пишат тук за преживявания и подобни,
аз примерно, наскоро (вчера и оня ден и по оня ден ) ми се наложи да пътувам с две момичета и едно момче, всички на куп на стоп , и за мое голямо учудване ни взимаха много успешно.
Я разкажете колко най-много са ви взимали на стоп, а и приключения от скорошен стоп.



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано26.09.05 22:27



4-ма , но беше на много късо разстояние.
Инак най-дългия като време беше от Каваците до гр. Елена през Сливен и прохода Вратник - 11 часа, а като разстояние от Китен до София. Най-красивия беше една обиколка на Рила - София, Велинград, Юндола, Банско, Предела, Благоевград, София.
И винаги се усеща онова особено чувство на почти безгранична свобода, смесено с миризмата на асфалт, масло и бензин (газ, нафта).
Интересно ми дали на някой му/й/им се е случвало да му/й/им спрат в дъжд? Аз съм имал случаи, когато съм хващал стоп на косъм от порой, но в дъжд никога не са ми спирали досега.
И още един въпрос: напоследък излязоха няколко статии в Капитал и Капитал Лайт за стопа като начин на живот. Какво ви е мнението за такива писания, ако сте ги виждали де?

до стоп


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
АвторMalak_Princ (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 02:56



Интересно ми дали на някой му/й/им се е случвало да му/й/им спрат в дъжд? Аз съм имал случаи, когато съм хващал стоп на косъм от порой, но в дъжд никога не са ми спирали досега.
да,хващал съм стоп в дъжда и не веднъж при това.обърнал съм внимание че на дъжд качват някак повече и винаги се радвам когато вали на стоп,понеже знам че ще ме качат скоро...а и да не ме качат ще си имам още един хубав спомен за екстремен стоп,което никак не е малко...в сми,винаги когато си спомням за стопове,тези от тях протекли при екстремни условия ми се струват най-хубави и приятни за разказване...:)



Тема Re: автостопнови [re: Malak_Princ]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 22:29



какво говориш приятел, най гадния ми стоп беше на дъжд. 7 часа чакане на Ловеч. Беше отвратително.А иначе си беше по учебник, на края на града пред бензино станция , 7, СЕДЕМ часа никооой. Накрая един дядка с някаква западна кола направо прелетя до софия. Бяхме с един познат който след този стоп се отказа да пътува така.
А иначе вече няколко пъти ми се случва да ме взимат точно преди голям порой.даже последния път така силно валя че трябваше шофйора да отбие, а и се стъмни. Хората с които пътувах , бяха някакви готини туристи , та опънаха палатки близо до карлово а аз продължих. Това след дъжда де. Та си опънах моята палатка в 1 през ноща буквално на три метра от пътя. Ама беше гот.
сега се връщам от асенов град където пътувах по нощите на стоп. от пловдив до асенов град . с момиче бях , и да ви кажа ношния стоп си върви , малко по бавно , но си е гот :)
аиде успех на всички стопаджии
:)



Тема Re: автостопнови [re: coлджapa]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано06.10.05 22:49



супер! това с нощния стоп съм го пробвал и става. ако има човек и фенерче, още по-лесно!


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 19:38



ехооу само аз и Дидо ли тук пътуваме на стоп,
:)



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 21:25



zashto da se 4uvstvate samo vie, ami i az pytuvam na stop.A tuk nikoi ne pishe, zashtoto vsi4ki pytuvat. Az sym fen na bezplatnite neshta-:)



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано12.10.05 22:35



пътувам, ама напоследък зацикли стопа - няма време. а за другите - знам ли ги?!? я пътуват, я не. важните са нейно величество Свободата и Тръпката (на пътя).


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 02:39



еми пътуват хората:))
и аз така доскоро,но май свърших със скитинга за тази година.то казвам го така,но не съм много сигурен,понеже винаги когато го кажа става нещо и пак
поемам "Друм голям,събрал тревоги и мечти..."
надявам се скоро и другите да се завърнат от там където са в момента,че да се сберем на стопаджийска раздувка.така де,убеден съм че всеки има какво да каже и разкаже след като лятото се изхлузи вече и красна есен да настъпва..
макар че и на есен си е готино да пътуваш..
а за нощтният стоп-до преди няколко месеца ме беше малко шубе да си призная и не ми се бе случвало да махам по тъмно,но последното лято и това ми се случи и адски ми хареса.от сега нататък ще махам,независимо от това дали е тъмно или слънце грее...махам докато не припадна от умора..или докато има коли,че и това беше фактор.беше точно по времето на Голямата Вода,която бе отнесла половната родопски пътища и на повечето места преминаването с нещо по-голямо от колело просто беше невъзможно...
и така,пишете и разказвайте какво ви се случи тази година по пътищата,че да живне малко тоя форум..не ми харесва така-почти без постинги.
********************
ако живота е път,да го вземем на стоп пък каквото ще да става.



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 02:56



ам,такова-сега се прсетих та реших да го пусна преди да съм размислил.
та ако искате да се сберем някога някъде и да се видим наистина..;)
може пък да се окаже весело..:)
то такова ще си е де...но никога не съм бил на среща на този форум и ми така ми дойде идеята да (се опитам поне)организирам една такава:))
надявам се да има желаещи.който е "За" нека гласува с "Да"тук....:)
хайде до нови срещи...:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.