Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема автостоп  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 18:24



ехоо бе много се задръсти темата с предишния авто стоп , та реших да отворя нова :)
колегите да пишат тук за преживявания и подобни,
аз примерно, наскоро (вчера и оня ден и по оня ден ) ми се наложи да пътувам с две момичета и едно момче, всички на куп на стоп , и за мое голямо учудване ни взимаха много успешно.
Я разкажете колко най-много са ви взимали на стоп, а и приключения от скорошен стоп.



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано26.09.05 22:27



4-ма , но беше на много късо разстояние.
Инак най-дългия като време беше от Каваците до гр. Елена през Сливен и прохода Вратник - 11 часа, а като разстояние от Китен до София. Най-красивия беше една обиколка на Рила - София, Велинград, Юндола, Банско, Предела, Благоевград, София.
И винаги се усеща онова особено чувство на почти безгранична свобода, смесено с миризмата на асфалт, масло и бензин (газ, нафта).
Интересно ми дали на някой му/й/им се е случвало да му/й/им спрат в дъжд? Аз съм имал случаи, когато съм хващал стоп на косъм от порой, но в дъжд никога не са ми спирали досега.
И още един въпрос: напоследък излязоха няколко статии в Капитал и Капитал Лайт за стопа като начин на живот. Какво ви е мнението за такива писания, ако сте ги виждали де?

до стоп


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
АвторMalak_Princ (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 02:56



Интересно ми дали на някой му/й/им се е случвало да му/й/им спрат в дъжд? Аз съм имал случаи, когато съм хващал стоп на косъм от порой, но в дъжд никога не са ми спирали досега.
да,хващал съм стоп в дъжда и не веднъж при това.обърнал съм внимание че на дъжд качват някак повече и винаги се радвам когато вали на стоп,понеже знам че ще ме качат скоро...а и да не ме качат ще си имам още един хубав спомен за екстремен стоп,което никак не е малко...в сми,винаги когато си спомням за стопове,тези от тях протекли при екстремни условия ми се струват най-хубави и приятни за разказване...:)



Тема Re: автостопнови [re: Malak_Princ]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 22:29



какво говориш приятел, най гадния ми стоп беше на дъжд. 7 часа чакане на Ловеч. Беше отвратително.А иначе си беше по учебник, на края на града пред бензино станция , 7, СЕДЕМ часа никооой. Накрая един дядка с някаква западна кола направо прелетя до софия. Бяхме с един познат който след този стоп се отказа да пътува така.
А иначе вече няколко пъти ми се случва да ме взимат точно преди голям порой.даже последния път така силно валя че трябваше шофйора да отбие, а и се стъмни. Хората с които пътувах , бяха някакви готини туристи , та опънаха палатки близо до карлово а аз продължих. Това след дъжда де. Та си опънах моята палатка в 1 през ноща буквално на три метра от пътя. Ама беше гот.
сега се връщам от асенов град където пътувах по нощите на стоп. от пловдив до асенов град . с момиче бях , и да ви кажа ношния стоп си върви , малко по бавно , но си е гот :)
аиде успех на всички стопаджии
:)



Тема Re: автостопнови [re: coлджapa]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано06.10.05 22:49



супер! това с нощния стоп съм го пробвал и става. ако има човек и фенерче, още по-лесно!


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 19:38



ехооу само аз и Дидо ли тук пътуваме на стоп,
:)



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 21:25



zashto da se 4uvstvate samo vie, ami i az pytuvam na stop.A tuk nikoi ne pishe, zashtoto vsi4ki pytuvat. Az sym fen na bezplatnite neshta-:)



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано12.10.05 22:35



пътувам, ама напоследък зацикли стопа - няма време. а за другите - знам ли ги?!? я пътуват, я не. важните са нейно величество Свободата и Тръпката (на пътя).


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 02:39



еми пътуват хората:))
и аз така доскоро,но май свърших със скитинга за тази година.то казвам го така,но не съм много сигурен,понеже винаги когато го кажа става нещо и пак
поемам "Друм голям,събрал тревоги и мечти..."
надявам се скоро и другите да се завърнат от там където са в момента,че да се сберем на стопаджийска раздувка.така де,убеден съм че всеки има какво да каже и разкаже след като лятото се изхлузи вече и красна есен да настъпва..
макар че и на есен си е готино да пътуваш..
а за нощтният стоп-до преди няколко месеца ме беше малко шубе да си призная и не ми се бе случвало да махам по тъмно,но последното лято и това ми се случи и адски ми хареса.от сега нататък ще махам,независимо от това дали е тъмно или слънце грее...махам докато не припадна от умора..или докато има коли,че и това беше фактор.беше точно по времето на Голямата Вода,която бе отнесла половната родопски пътища и на повечето места преминаването с нещо по-голямо от колело просто беше невъзможно...
и така,пишете и разказвайте какво ви се случи тази година по пътищата,че да живне малко тоя форум..не ми харесва така-почти без постинги.
********************
ако живота е път,да го вземем на стоп пък каквото ще да става.



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 02:56



ам,такова-сега се прсетих та реших да го пусна преди да съм размислил.
та ако искате да се сберем някога някъде и да се видим наистина..;)
може пък да се окаже весело..:)
то такова ще си е де...но никога не съм бил на среща на този форум и ми така ми дойде идеята да (се опитам поне)организирам една такава:))
надявам се да има желаещи.който е "За" нека гласува с "Да"тук....:)
хайде до нови срещи...:)



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано24.10.05 14:27



Аз съм стопирала с моя прител и в дъжд и през нощта...в дъжд и в България, и в чужбина и наистина взимат доста, щото им става жал за теб. но въпросът е да не си вир вода , а да ти спрат в началото на дъжда. Абе да си усмихнат, пък дали вали или гръмотевици бият.....
За нощния стоп (придружен с дъжд, например покрай Холандия, където постоянно е влажно), когато пътуваме на дълги разстояния, например през Турция или в Европа, за да се кефим през деня на мястото, на което отиваме, пътуваме САМО нощем. Като ти спре тир, ти си спиш там и какво ли не, минаваш 1000 км / повече или по-малко и сутринта си или на океана, или в някоя друга страна. Аз ужасно харесвам да пътувам нощем. Много става смешно понякога, тъй като ако се натрупат повече от 6-7 дни с този режим и в един момент започваш да заспиваш във всеки стоп, а тва някои шофьори никак не ги кефи.
КАто се връщахме февруари от евро-стопа ни, един гаден сърбин, едва ли не се сърдеше и ни казваше"Абе няма да спите бе, я слизайте да ви взема кафе" , а ние (особено моя милост) направо умирахме от умора и само клатехме главите.

Let the forest be with you!


Тема Re: автостопнови [re: malak_princ]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано24.10.05 14:29



Пусни за срещата като нова тема, аз съм "За", ходила само на Туристите на срещи.

Let the forest be with you!


Тема Re: автостопнови [re: sali]  
Авторogobogo (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 21:29



az kato se zamislq sum patuval samo zimata na stop i to sam. Lqtoto mai, 4e sum nqmal vse o6te tova 6tastie. Ama kato se znam, lqtoto si e moq zapazena marka za koleloto; hem bezplatno, xem si se kefq na putq, hem sum si nezavisim i si e dosta qko. E, vqrno, 4e zadnika malko boli ako si se zasili nadaleko, ama 4uvstvoto da spi6 a nqkoq polqnka umoren ot celodnevno karane si e neveroqtno. Ina4e, za stopa... ami taka se polu4ava, 4e nikoga ne sum stigal do krainata to4ka na mar6ruta- zimno vreme+kusi dni+stud, taka 4e vinagi sum bil prinuden da si hva6tam vlaka. A za patuvane na stop s uniforma (t.e. dokato u4ex-tam mi be6e i kazarmata) ne go broq;
a za stop s nai-mnogo xora-bqxme okolo 10 40veka i ni vze 1 zil- be6e nqkade predi 4epelare po edin vtorostepenen pat za skalnite mostove:)
ob6to vzeto takiva mi ti raboti.
ina4e iskam da probvam da patuvam na stop s momi4e-ne sum go probval o6te, prosto ne poznavam tolkova luda/neluda glava, t.e. da patuva6 na stop za men si e priklu4enie i nikak ne si e ludoriq:))



Тема Re: автостопнови [re: Пaн]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 02:44



ehe:)
това за нощтния стоп извън страната ми хареса много:)))
трябва да се опитам някой ден,но кога ли ще бъде...:)
а за срещата,ставаме двама,което значи че и други ще се присъединят:)
********************
Ако живота е път,да го вземем на стоп,пък да става каквото ще!



Тема Re: автостопнови [re: malak_princ]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано25.10.05 10:19



Pusni temata "Sreshta na kluba" i napravo, data , chas, mqsto napred sled sedmica , za da si napravqt vsichki planovete ( ne che stopadjiite imat golemi planove). Taka e dobre, idvat dosta hora...

Let the forest be with you!


Тема Стопаджийска Срещанови [re: Пaн]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано26.10.05 02:18



ам,такова-сега се прсетих та реших да го пусна преди да съм размислил.
та ако искате да се сберем някога някъде и да се видим наистина..;)
може пък да се окаже весело..:)
то такова ще си е де...но никога не съм бил на среща на този форум и ми така ми дойде идеята да (се опитам поне)организирам една такава:))
надявам се да има желаещи.който е "За" нека гласува с "Да"тук....:)
хайде до нови срещи...:)

и така,ако се окаже,че наистина има навити ще определим времето и мястото
на срещата:)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано26.10.05 13:26



Бориморт също го брой, значи ставаме 3-ма. Той напоследък е зает с парашути и не влиза често

Let the forest be with you!


Тема Re: автостопнови [re: ogobogo]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 15:48



не сам пътувала на стоп, имам желание, но не и такива приятели
ако сега сезонът ти харесва ........



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 20:40



Ami da i az sym navit.No neka tazi sreshta da byde niakyde okolo Veliko Tyrnovo,Drianovo,Drianovski manastir ili okolo Gabrovo, taka 4e da byda ednakvo dale4e ot vsi4ki kraishta na Bg.



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано26.10.05 21:01



и аз съм за. само предложете място и дата и час, пък ще го мислим.

до стоп.


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: янa]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано26.10.05 21:04



сезонът се супер. до края на седмицата ще може да се правят супер стопове. а след това чак на зима, като минат дъждовете. ако имаш контакт инфо - тел, мейл, кю, може да се свържеш с мен и ако имам време да ти покажа някои трикове и техники на стопа. да, има и такива. има и един мн готин наръчник на стопаджията - превод от руски. ако някой иска да му/й изпратя копия нека ми пише на мейла или на кю-то. и двете са видими в профила ми, ако не се лъжа...

до стоп


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 12:52



Преди няколко години на един път в Странджа се запознах с двама руснаци пътуващи за Кипър. Момичето беше приятелка на автора на този наръчник, но и изгубих координатите. Айде си дай мейла тук, че не мога да го отворя от профила ти.
Иначе, стопа ми с най много хора беше пак в Странджа на някакъв глух път към границата. Една Уазка с трима горски ни качи 12 човека.



Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано27.10.05 23:30



адресът ми е dkanchev@yahoo.com. кю-то ми е видно в профила, а може и бележка да ми оставите.


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: sali]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано28.10.05 02:23



Ami da i az sym navit.No neka tazi sreshta da byde niakyde okolo Veliko Tyrnovo,Drianovo,Drianovski manastir ili okolo Gabrovo, taka 4e da byda ednakvo dale4e ot vsi4ki kraishta na Bg."
Ок,започваме да се сбираме и това радва не само мен,както изглежа.:)
значи това е първият предложен вариант за място където да се сберем.
ако има някой с друго предложение,нека го пусне тук и накрая когато вече няма други предложения ще гласуваме за тях.това е моето предложение,
ако някой разполага с по-добра стратегия за организация,моля нека съдейства
защото ми се струва,че всичко се движи доста бавно.:)
относно идеите за терен-съгласен съм на всичко и навсякъде да се видим,разтоянието не представлява проблем за мен,но се опсявам,че не всички имат възможност да отделят от времето си за нещо такова.
хайде,до нови срещи и повече усмифки.
*******************
Усмивката се второто най-хубаво нещо което можете да сторите с устните си.



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Дидo]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 00:22



ааа казвайте и за място и за среща , значи може би е най добре да е събота или неделя , питате за предложения къде, какво ще кажете за карлово калофер или там някъде, всъшност аз съм навит за където и да е било , но там тия дни много ми хареса. а за датата някой нещо да каже?



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: coлджapa]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано31.10.05 14:58



ок,карлово-калофер...
на някой ходи ли му се на хижа:))
там има доста хижички и може да се занесем на някоя..
ако има други предложения,давайте смело,че иначе слабее ни организацията,
доколкото могат да се организират стопаджийте..:)

*****************
някой ми бе казал,че стопаджийте са си несериозни по прода...



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано31.10.05 23:59



Над Калофер има една местност Паниците, но не знам в подробности дали и в какво състояние са базите там. инак ако сте навити за хижа - Балкански рози или Васил Левски над Карлово, или Рай над Калофер. и двата маршрута са много красиви особено по това време на годината.


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Дидo]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 06:53



аз съгласен и за дветв, понеже още се лутаме пускам първате обява,
ХИЖА Васил Левски над Карлово ЗА 12 И 13 НОЕМВРИ СЪБОТА И НЕДЕЛЯ?
СПРАВКИ И ЗАПИСВАНИЯ тук :)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано02.11.05 19:46



може и да успея на тези дати. С бързо от София до карлово следобед, и вечерно до хижата... става.


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Дидo]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано03.11.05 02:31



радвам се да видя,че се получава нещо като организация..:)
сега остава да се присъединят и още и още...
колко хора пишат в тази тема по принцип?
аз от скоро съм тук и не съм запознат изобщо нито с хората нито с каквото и да било...



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 23:42



бе важното е да се обикаля, аз утре тръгвам за пловдив на стоп, ако някой минава по трасето, и ме види , да знае че съм аз:) а за другата седмица се надявам най малко да буда аз с моята нежна полувинка, който иска нека да заповяда :)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: coлджapa]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано04.11.05 02:24



ок,значи по последнопреброяване сме около четирима души...
има ли още хора които идват в тозифорум или сме само това..?



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 14:00



Az predlagam ako e na hija da e na Uzana v Gabrovo, zashtoto tam na malko miasto ima mnogo hiji, a i e lesno dostypno ot Gb- ima pyt, koito se poddyrja i zimata



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 14:07



syglasen sym za 12,13.11. na h. Vasil levski.Ami niakoi 6te me 4aka li na Karlovo na avtogarata ili sam triabva da gonia baira. A zashto d ane e na H."Hubavec"-po-blizo mi s evijda ot Karlovo?



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: sali]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано05.11.05 17:43



да,но около Габрово стопа е ужасен..:(



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Авторoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 21:12



съгласен съм с габровския стоп, а и за хижата В.Левски много лоши отзиви чух а и била далечко, така че мястото остава да се изяснява. Аз понеже не съм хижар а съм фен на палатките ми е все тая, но не обичам за два дни да се скъсвам от ходене.значи на сопот има лифт , който води до хижички, ако сте навитаци нещо такова, не ги знам по имена , но тези които са по близо до лифта ?
Чакам пак предложение.
А междодругото се върнах от Пловдив, стопа на утиване беше добър ама на връщане се поизчаках :(
поздрави на всички и успех



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: oлджapa]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано06.11.05 06:46



добре де,значи и с двете офверти нищо не става май..,.
поне за сега.
хайде ако някой има още идеи,нека да сподели.това за габровският стоп
не е толкова важно,нали ако се наложи и на там ще ида,не ми мигва окото,
но това за хижа васил левски ми се стори добра оферта,понеже не е далеч
от населени места и в същото време пътят до нея е непроходим за всякакви конвенциунални ПС-та,ако не броим животните,колелата и...краката ни разбирасе.има перфектни условия за феновете на палатките(сред които попадам и аз)и така:)
значи,предлагам да съберем още някои предложения и в крайна сметка да гласуваме.
хах...;)
хайде,до нови срещи:)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Автор Maлkият.Пpинц (непознат )
Публикувано08.11.05 02:29



Здравейте отново.
като гледам темата не се обновява нито с нови идеи,нито с каквото и да било,
така,че ...ще гласуваме ли?



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: Maлkият.Пpинц]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 13:09



hi, kakvo 6te kajete za reshta na vyrha na planinata-na Shipka ili Buzludja- i tam ima gotini hiji



Тема още една идея:)нови [re: sali]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 02:09



значи до момента имаме три предложения:
1)хижа лозана(някъде около габрово)
2)някоя от калофверските хижи(хубавец,балкански рози..там поне има доста хижи)
3)третото предложение и най прясно за сега е някоя от хижите около бузлуджа.
така,ако има още идеи и предложения-моля,заповядайте:)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: sali]  
АвторSTARTER (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 02:46



Като ще е среща на стопаджийте няма ли найстина да е добре до някое място дето можем да стигнем на стоп? Това с Шипка ми звучи добре. На централно място е пък и ми е любимо за нощен стоп Сопот също е добре, но... Има хижи близо до лифта, ама за тези, който ще пристигнат през ноща няма да стане!
Ако стане тая среща сигурно ще намина с още малко народ.
Онзи ден правих нощен стоп от Бургас до Пловдив. 17,50(шест без десет)-2.00 часа. Три коли. Много студ и два часа на Карнобат при -1.



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: STARTER]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 07:20



мисля,че за хора като нас,това че лифта е затворен няма да се окаже сериозна пречка...
пък и да си кажа право,тия машинки убиват половината от цялата идея...
все едно да си хвана влак и да ида на среща на стопаджий...:)
нещо не се връзва,нали:)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: malak_princ]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 08:12



така , аз ще съм в компания с още трима малки стопаджии, които от скоро съм ги запалил, :) гласувам за хижата на Сопот
Но предлагам по бързичко да се организираме че то ей го съботата идва
:)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: malak_princ]  
АвторSTARTER (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 14:20



Съгласен съм с теб, но май не познаваш много района. Ако някой пристигне късно през ноща уморен никак няма да стане да се юрне 3-4 часа по байра. Затова предлагам мястото за срещата да е близо до път (асфалтов, по който минават ППС-та)



Тема Re: Стопаджийска Срещанови [re: STARTER]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 17:03



съгласен с теб , аз обаче знам хубави ливади там за палаткуване , ако обаче кажеш място където е гот и за палатки и е близо до път и има заслон, тръгвам на там.:)



Тема ехоооооооонови [re: coлджapa]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 17:48



ало мало ще се пътува ли утре на някъде, вижте аз понер ще пътувам , късния следобяд правя нощен стоп от софия до Асеновград , а за съботата и неделкята измислете нещо де.



Тема Re: ехоооооооонови [re: coлджapa]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 18:17



организация нулева...:(
хайде нещо за другият уийкенд..
пък дано се получи нещо.



Тема Re: ехоооооооонови [re: malak_princ]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 20:56



напълно съгласен , но понеже предполагам че както сме си несериозници оставам телефон за връзка
0887656699 ама само вечер след 7 часа :)
така че да може да се организираме
а иначе аз все пак си пътувах на стоп до пловдив, и утре (неделя) пътувам за беледието кудето има и хубава хижа , да покътеря малко чукалата,
А хижата е на път междодругото
:)



Тема Re: gre6kaнови [re: malak_princ]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 18:27



Ne e "lozana"hijata okolo Gabrovo.Samata mestnost se nari4a "Uzana" i v tazi mestnost ima okolo 12-14 hiji,malki hotel4eta s mnogo mesta za zabavlenia i noshtuvki



Тема Re: ехоооооооонови [re: coлджapa]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 18:33



da biahte se setrili za taia sreshta liatoto, za da byde niakyde po moreto. Vie opredeleno ste ludi.To utre sniag 6te pada, a tuk mi se govori za bairi, palatkuvane i kakvi li ne gluposti...Az opredeleno ne bih trygnal za kydeto i da bilo v toia stud!BEZ MEN. A ina4e 6te razkajete nadiavams e sled sreshtata kak ste si prekarali.



Тема светлина в края на тунела..май.:)нови [re: sali]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 02:56



ми ето;)
може да билидия-хан да идем..:)
хубава хижичка,близо до пътя..какво по-хубаво:)
само и малко слънчице да можехме да си намерим отнякъде...
ех,как ми се иска да имам мобилно слънце...:)
хайде,който има все още желание,било то и съвсем малко,
нека да се обади тук..:)все ще измислим нещо,колкото и несериозни да са стопаджийте:))



Тема Re: светлина в края на тунела..май.:)нови [re: malak_princ]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 20:42



белидие белидие белидие, винаги готов, само казваш кога
:)
аз телефон съм оставил , само предавате на тоя дето го вдигне какво да ми съобщи :)
оставям и домашен
02 3617 44
Жоро



Тема Re: светлина в края на тунела..май.:)нови [re: soldier]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 07:44



остават около четири дни до събота..или някъде толкова.
да изчакаме и да видим какво ще стане до тогава..може пък да станем повече
от трима...защото до момента сме точно толкова..
да.надявам се да се сберем наистина,че иначе всичко върви към провал..колкото и да ми е неприятно да го кажа.



Тема Re: светлина в края на тунела..май.:)нови [re: malak_princ]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано17.11.05 20:51



ех колеги, ех приятели, много бих искал да се присъединя но май ще отложа и стопа и пътешествията и сбирките за след новата, или поне до коледата. тогаз може един стоп до ВТ да направя. но както дойде...


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: светлина в края на тунела..май.:)нови [re: Дидo]  
Авторsoldjara (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 23:05



:) yo аз си направих два стопаджииски сбора и на пловдив и на белидието , който че пътува на някъде да казва тук , аз всяка седмица се старая :)
поздрави на всички



Тема Re: светлина в края на тунела..май.:)нови [re: soldjara]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 01:02



Много студено стана за пътуване вече! Онзи ден правих Пловдив -София, а вчера София-Бургас и за малко да ми окапят ушите от студ!
Отгоре на всичко ми измръзна и Палеца, та сега ще му дам почивка поне 4-5 дена



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторmalak_princ (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 02:41



западна ни темичката нещо...



Тема Re: автостопнови [re: malak_princ]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 12:41



аз продължавам да си пътувам , от времето мечка страх мене не , оня ден бях на белидието миналата седмица пак.утре или другиден заминавам пак за пловдив , на 8 декември съм на камен бряг.Който иска ,ние сме двама но се случва стопа да върви и с трима.
Последния куриоз беше от белидието за СФ, качи ме бившия ми директор, който се оказа страстен планинар, заедно с жена си. Ужас на всичкото отгоре се оказа че имаме един куп общи познати :)



Тема Re: автостопнови [re: coлджapa]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 23:04



на пук на всички стопа продължава , и понеже съм малко зает сега да разказвам за последния , само ще вмъкна - пловдив- свети влас-варна- софия за студентския празник. Като посетихме и несебър разбира се:)

а за култовите стопове следващия път.



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано12.12.05 21:16



оххх, пък аз да се оплача, никъде не съм мърдал от началото на октомври, направо ще лудна в това село...


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 11:23



споко Дидо, ние одържаме фронта, след националното турне миналата седмица, пак възтановихме стопа , пловдив-софия,
От къде си Дидо , нищо чудно и да ти дойдем на гости.:)
За 8 се разходихме ЗА ЕДИН ДЕН и то вечерта , абе направо нощен стоп си беше - пловдив, стара загора,айтос, равда,несебър, влас. А на следващия ден - влас, несебър,влас,варна,златни пясъци. И на по следващия ден - варна ,шумен,търговище,севлиево,ловеч,софия :)



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано18.12.05 12:05



вие сте луди!!! браво на вас!!! по принцип съм от Елена, но живея в момента в София.


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
АвторCтapтep (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 10:12



Преди два дена тъкмо, когато почваше да вали снега правих Пловдив-София, а ден след това при обилен снеговалеж и силен вятър Бобошево (Благоевградско)- София. Сега се пътува доста лесно стига да мине кола. И внимавйте! Пътищата са доста зле.



Тема Re: автостопнови [re: Cтapтep]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 18:47



СТАРТЕР къде си хващаш стопа от пловдив за софия, всеки път (а това е поне 15 пъти) или ходя до магистралата (която си е адски далече) или кибича на последната спирка на някакъв автобуса до една бензиностабция, ама много не върви там?



Тема Re: автостопнови [re: :)]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 02:56



Обикновено си хващам автобус №1 и слизам на последната спирка на Карловско шосе и от там си хващам стоп до магистралата. Голяма част от хората са за Труд или околните села и ти показват, че са на близо и трябва да им махнеш допълнително за да спрат. Другия вариант е да хванеш маршрутката за Труд, май беше 7-мица и да слезеш под самата магистрала.



Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 15:13



10х още тия дни ще опитам марщрута.Иначе весела коледа на всички стопаджии, и изопщо пътешественици в клуба и на тези които не са.



Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 15:15



ехооооо това са ни чантите, ако ни видите по пътя МОЛЯ ВЗЕМЕТЕ НИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :)





Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
АвторCOЛДЖAPA (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 15:19



Е така и така съм набарал комп с бърз нет ето и малко наши снимки, :)



мен си заедно с учениците по автостопаджииство :)



Тема Re: автостопнови [re: COЛДЖAPA]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 15:20



на почивка след стоп





Тема Re: автостопнови [re: COЛДЖAPA]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано25.12.05 20:16



EE mnogo ste gotini, taka mi se hodi nqkude , sled india ne sym stopirala nishto pochti, edno hodene s Borimort napravihme do Stara planina i tva e



Pozdravi

Let the forest be with you!


Тема Re: автостопнови [re: Пaн]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано26.12.05 15:59



или по скоро ученички... да са живи и здрави и да не спират със стопа!


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 12:55



Весели празници на всички!
И да не сте и помислили да си почивате!
Преди ден замръкнах на 5 километра от Бургас и така и никой не спря. За малко щеше да ми стане последния стоп за годината ама сега няма начин. Не може да закрием по този начин!



Тема :)нови [re: coлджapa]  
Автор CTAPTEP (непознат )
Публикувано06.01.06 01:18



Ех, вдъхновихте ме със тези снимки . За много години на всички! И за леки Стопове! И...

Седях си вечерта на 04.01. и си мислех за колко много ми се яде шкембе чорба. Мислех си и за много други неща, но те са за друга тема. И така. Ставам на другия ден сутринта, навън е прекрасно, наквасено от дъжда утро. И ми хрумва да ходя да ям шкембе някъде. Врътвам телефона, уговарям се с една приятелка и след половин час сме на Изхода от Бургас на юг. Било студено, валял дъжд , е, какво ни засяга нас това?!


Днес махаме на всичко.
След 5 минутки спира червена лада. Закъде сме... Ами надолу Човека е за Ахтопол...ще видим. По пътя спираме в Созопол

да видим дали има риба ама хорта още празнуват и въобще не им идва наум да отварят магазините. Е, ние пък се разхождаме малко по пристанището

После надолу
И... решаваме да останем в Царево

Морето е почти Черно
Няма начин тук да няма хубаво шкембе! И тогава следва Шока. Шкембето, което намираме е на цена 2.00 лв. Шкембе! Това вече ми прилича на шкембян геноцид. Цигарите добре, ама защо и шкембето?! Решаваме да се махнем колкото се може по-бързо от там. Важен е принципа. Не може така.

След малко вече сме в Лозенец. Първия срешнат човек ни упътва към симпатично кръчме, но... шкембето е свършило. Започвам да се отчайвам. Май по-добре беше да си хванем стопа за Турция за да успеем да хапнем Шкембе. И тогава го намираме. “При Жоро” в центъра на Лозенец:
И... Него:

Заедно с Нея, правят перфектната комбинация:



И... вече доволно размазани можем да си позволим да излезем на Пътя... до другия път


Малко снимките са много зле, ама целия ден ни валя дъждц (не че се оправдавам де)
И да не забравяте да пътувате




Тема Re: :)нови [re: CTAPTEP]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 15:10



хе хе човече това е истината, Никакво спиране на стопа. Аз още не съм открил новата година, но и това ще стане скоро.Иначе разказчето в картинки бива :)



Тема Re: :)нови [re: soldier]  
Автор BORlMORT (Търсещ)
Публикувано08.01.06 05:31



Starter! Iимам съШата Lowe Alpinka - не издържа горката,след 2 години яки стопове и планини се разпар4оса в >Непал... Дано твойта издържи пове4е.. Ш)
Аз утре Ше пробвам за пръв път в Португалия как е,сега съм само на 10 км. от границата.
Баси,испанската клавиатура е МНОГО гадна ¿?¿?¿?¿?¿?




Тема Re: :)нови [re: BORlMORT]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 14:05



хей BORlMORT low-alpinkata е моя не на , Стартера, и с две такива сме и айгъра ,и да ти кажа са доста добри,макар и ефтини.Low alpin-a издържа на неистови натоварвания, само дето малко накрая едната стана неудобна.Иначе си свършиха работа по запалването ни за път и спане на открито.А и да, успех в стопа зад граница :) аз тази година не знам
как ще го впиша в програмата . Айде успех на всички.



Тема СНИМКИнови [re: soldier]  
АвторCOЛДЖAPA (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 14:14



така натоварен с горски добитък ,неожех да се наведа вафлата да си взема -УЖАС :)



сутришно миене на зъбите ,ПРЕД БАЧКОВСКИЯ МАНАСТИР:)



Тема Re: СНИМКИнови [re: COЛДЖAPA]  
АвторCOЛДЖAPA (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 14:14







Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторsoldieer (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 19:06



ehooooooooo заспа ни тематааааааа , някой да се похвали задължително.Аз съм в процес на обновчване и малко съм на вие със стопа.
ПОздрави на всички.



Тема Re: автостопнови [re: soldieer]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано18.01.06 19:57



в процес на приключване на една магистратура - същото положение със стопа. чакам топлото, че да ме засърби палеца...


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: Дидo]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 10:37



Мен ме засърбяха яко вече. Тази година само 5 стопа... Срам!
Ще трябва да почакам поне ден за да се похваля



Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 00:30



То май никой не пътува в тоя студ...
Аз направих за два дена едно Бургас-София-Пловдив-Бургас при средно -4С и една трета през нощта и дори срешнах два пъти други пътуващи ама май не са от тези дето им се пише по форумите...



Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
Авторgouranga (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 16:23



Днеска е петък, айде другата седмица да се дигаме, Иво?



Тема Re: автостопнови [re: gouranga]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 23:10



Ти докато се туткаш, аз си попътувах

Малко пресно инфо за всички:
Пловдивските магистрални полицай продължават да правят проблеми и да заплашват с актове. Досега не съм чул да са написали наистина на някой ама си е неприятно. Някой знае ли как стои законовата база с пътуването на стоп? Има ли го упоменато въобще в Закона за пътищата?
Заядоха се ама добре, че малко след това мина един приятел от Сливен дето си беше хванал кола за София и ни качи.
И другото: за пръв път в Петицата - дето се излиза с нея на Магистралата в София, имаше контрольори. Внимавайте!
Това е. Давам си почивка до утре



Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
АвторCлън4orлeд (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 17:21



и какво ?усетихте лек пролетен полъх и пощуряхте :)все пак не ви ли притеснява мисълта,4е след време ще сте опознали България и няма да има нови и непознати места ,които да видите?какво ще стане ,когато се окаже,4е ве4е сте били навсякъде?:)защо толкова ви харесва да пътувате на стоп?:)



Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
Авторgouranga (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 02:40



На мен полицаи са ми искали лична карта и са ме записвали, докато съм стопирал. Там в една стара, мършава тетрадка... хаха... Тъпо...



Тема Re: автостопнови [re: gouranga]  
Автор igor (:-)
Публикувано02.02.06 11:49



да и мен само са ме "записвали" и нищо повече. е малко странно ме погледнаха като им казах, че съм за Варна (още бях на Ботевград) и ме питаха има ли шанс днес да стане ама нищо повече.

There is only one true Yuri


Тема автостоп и още малко полезна информация за тиянови [re: soldier]  
Авторogobogo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 16:06



та за автостопа; хубаво нещо си е;ама има и още по-яко нещо - да се запознаеш с хора дето мислят като тебе; не знам дали хората, които четат и пишат тука знаят за съществуването на hospitalityclub.org - страничка, събрала привърженици на обикалянето по света и които на драго сърце биха подслонили някои пътник за нqкои друг ден. Влезте и се убедете - не е зарибявка, просто трябва регистрация:)

надявам се, че тук пишат и четат хора, които не са подтиквани от някакви задни мисли; съжелявам само, че не влизам често за да чета какво става; иначе на драго сърце бих се запознал с някой от вас:)
иначе ето ми я пощата ogny0@mail.bg



Тема Re: автостоп и още малко полезна информация за тиянови [re: ogobogo]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано02.02.06 22:41



знаем го това сайтче. даже има и бг група, ама рядко се събират хората - ангажименти, това-онова.

Rе Slun4ogled: стопът, душа, е тръпка - еманация на абсолютната свобода. да надушиш миризмата на бензин, моторно масло и изтъркани гуми, спечен от жегата асфалт, или пък замръзнал от кучия студ навън... и да поемеш дето ти душа иска, само и единствено заради пътя и усещането, че пред теб няма повече граници... абе, дълга и широка тема, обади се някой път в кюто може да полафим по въпроса.
ох, малко се отплеснах, ше ме извинявате.


Алпинизъм е да стигнеш до място, където нямаш работа, по възможно най-трудния начин.


Тема Re: автостопнови [re: igor]  
Авторsoldier (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 18:48



хе хе хе куки бре хора, аз още отрицателен сблъсък с тях не съм имал , и да се надяваме да е така. Лошото е че се хванах с една иначе готина работа с която много пътувам , ама съм с някакъв убииствено студен ланд роувер, и сега освен да взимам стопаджии друго не остана. Иначе за въпроса дали ще пътуваме ако опознаем родината , мииииииииииии ако едно място ти харесва, какво значение има колко пъти си бил на него?
Поздрави на всички:)



Тема Re: автостоп и още малко полезна информация за тиянови [re: Дидo]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 18:52



АААА споко всеки който изпитва някакви чувства към пътуването му се случва да се отплесне лирично , иначе да чували сме за хоспиталити клуб и даже сме членове и даже е минал народ през къщата ми. Ама както казват хората няма време за срещи тук. За миналата година към 10тина човека ми бяха на гости и беше забавно ,който има възможност да заповяда в клуба няма да съжали, хората са готини.



Тема Re: автостоп и още малко полезна информация за тиянови [re: coлджapa]  
Автор ЛИЛИTKA (издирваща)
Публикувано06.02.06 17:22



Ам че ние с Бориморт обиколихме 2 континента чрез тия сайтчета на стоп, и вече сме много , а бяхме 7 човека. Даже и аз вече ще мога да приемам, че в нова къща се местя и това е първото , на което няй-много се радвам, хоспиталците и коучсърфърите.

Let the forest be with you!


Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор igor (:-)
Публикувано17.02.06 11:15



еее дано се засечем тогаз, че в такваз машина още не съм се качвал. още помня неземната радост като ме качи Nissan Patrool а после и Opel Frontera. за първия всъщност ПAН е "виновна" :-).

There is only one true Yuri


Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Авторizabelll (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 17:33



Искам да попитам,ако някои е ходил до Италия дали там взимат на автостоп защото смятам това лято да се отправя на там, за първи път ще пътувам на автостоп в чужбина и незнам как е там.



Тема Re: автостопнови [re: igor]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 13:01



Айде бе хора, заспахте!
Малко грейна слънчицето и всички забравихте за комповете!
Някой ще пътува ли за затъмнението към Турция?



Тема Re: автостопнови [re: soldieer]  
Авторhehe (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 00:45



Май никой не пътува, а?
Или пък всички пътуват и са далеч от комповете?




Тема Re: автостопнови [re: izabelll]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:47



Po printsip po magistralite v zapadna Evropa (v Italia sym gi vijdal)- ta ima edni spetsialni tabeli po magistralite na koito pishe neshto ot roda-"Zabraneno pytuvaneto na avtostop"-"No Autostop".Taka, 4e ideiata ti e mnogo riskovana.Naprimer ako po magistralata mine magistralna POLICE ( te tam s FERARI hodiat) i kato vidi stopajii- i gi pribira....



Тема Re: автостопнови [re: sali]  
Автор igor (:-)
Публикувано08.04.06 15:16



super eto kak 6te mi se sbydne me4tata v jivota da se ka4a na ferari. a ako me pusnat i da dyrja volana.....

There is only one true Yuri


Тема Re: автостопнови [re: igor]  
Автор nebbia (bloody+wild)
Публикувано08.04.06 16:27



по магистралите из Италия определено може да ти се случи да се возиш на Ферари (дори не е нужно да е на полицията ;))

the last thing I heard was a muttered word as he stood smiling above me with a rock in his fist


Тема Re: автостопнови [re: soldier]  
Автор baggiomc (непознат )
Публикувано17.04.06 21:52



Взимали са ни четири души (две момичета и две момчета), с големи раници по време на проливен дъжд от Костенец до София.



Тема Re: автостопнови [re: hehe]  
АвторCTAPTEP (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 23:13



Май наистина са далеч от нет, хората.



Тема Re: автостопнови [re: igor]  
Автор ЛИЛИTKA (търсеща)
Публикувано18.08.06 02:01



Сега съм ЛИЛИТКА



Let the forest be with you!
http://photos.yahoo.com/niamadaporasna/
www.couchsurfing.com


Тема Re: автостопнови [re: izabelll]  
Автор ЛИЛИTKA (търсеща)
Публикувано18.08.06 02:02



Взимат да, но има табелки, че е забранене, нищо, то навсякъде е забранено. Само да искаш и взимат :-) Поздрави на Венеция, ако минаваш

Let the forest be with you!
http://photos.yahoo.com/niamadaporasna/
www.couchsurfing.com


Тема Re: автостопнови [re: CTAPTEP]  
Автор igor (:-)
Публикувано30.08.06 13:45



а бе хаймани какво да ги правиш. никой дума не обелва къде е ходил после :-))

There is only one true Yuri



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.