Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Срещи по трасетонови  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано02.08.05 00:16



Замислил съм едно пътешествийце идните два месеца, та ако на някой му се стори попътно, ето някои от ключовите места, където може да се засечем:

Рейкявик, 8 август. Цел - неколкодневна обиколка с кола по гейзери и ледници, къпане в топли извори и прочие исландски клишета. Приемаме стопаджии.

Санкт Петербург, 29 август. Цел - размотаване по Невски проспект и оглеждане на имперски забележителности отпреди октомврийската революция.

Москва, 1 септември. Цел - размотаване по Тверская и оглеждане на имперски забележителности от след октомврийската революция.

Ереван, 11 септември. Цел - една седмица обиколка с джип (Нива) и пеша затънтени (и не чак толкова) средновековни аменски манастири. Тук почти съм си намерил двама приятели-стопаджии за компания, но може да остане място и за още.

Прага, 19 септември. Цел - пиене на бира под часовника.

Стокхолм, 20 септември. Цел - закуска на шведска маса плюс наслаждаване на града и архипелага.

Кито, 22 септември. Цел - изкчаване (пеша!) на един-два еквадорски шестхилядника. Които, ако се мерело от центъра на земята, а не от морското равнище, излизали по-високи от Еверест.

София, 4 октомври. Цел - отчет и пресконференция; осведомяване докъде са стигнали преговорите за съставяне на правителство



Тема Re: Срещи по трасетонови [re: Димитъp]  
Авторcoлджapa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 09:43



аз да речем съм навит , обясни как стои въпроса с финансите и стопа?



Тема Re: Срещи по трасетонови [re: Димитъp]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 15:02



Това зву4и като супер пътешествие. Не знам доколко е сериозна поканата за срещи по трасето. На мен Ереван и/или Кито ми зву4ат добре, но изка4ване на шестхилядник мисля 4е ми натхвърля възможностите. Обиколката на манастирите изцяло на стоп ли се планира?
Изобщо ако е сериозно трябва малко пове4е информация, ако не - приатно пътуване и ще четем пътеписа



Тема Re:нови [re: Димитъp]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано03.08.05 23:17



Съвсем на сериозно е, но май не съм се изразил много ясно. Като казвам "приемам стопаджии" имам предвид, че приемам стопаджии в своята кола. Тоест, аз така и така ще се разхождам с кола, та спътници са добре дошли да се возят. Като возенето е в режим "автостоп" - никакви разходи по транспорт и право да бъдат оставени, където пожелаят, ако пожелаят. Екстрата е, че имат съвещателен глас при определяне на маршрута. Номерът е да се доберат някак си до изходния пункт и да си поемат всички останали разходи и рискове - визи, ядене, подслон и т.н. Колите и в Исландия, и в Армения надали ще са удобни за повече от трима души - общо - с багаж.

За 6-хилядниците се изисква малко по-сериозна подготовка. Аз самият не съм стигал по-високо от 5895 м, та ще видим ...



Тема Re:нови [re: Димитъp]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 23:40



Ами то така е още по-лесно. Малко кратко време си оставил за уреждане на формалностите за Исландия - все пак май виза трябва.
Къде са изходните пунктове за Исландия и Армения? И с каква продължителност са планираните обиколки? Има ли връщане до изходната то4ка също така?
Мерси.
drugo_bg@yahoo.com ако предпочиташ



Тема Re:нови [re: Mилa]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано04.08.05 00:36



Исландия е в Шенген. Не трябва виза.
За Армения обаче трябва. Аз си я извадих

, защото ще летя със самолет до там и така ми е най-лесно.
Изходните пунктове са Рейкявик 9 август и Ереван 11 септември. Точно къде подлежи на уточнение. Естетсвено предлага се и врънщане до изходните пунктове. Адреса ми го има в профила, ако те интересува сериозно, пиши.



Тема Армениянови [re: Димитъp]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано19.08.05 22:11



Като никой не се нави навреме, из Исландия возих белгийци и поляци на стоп
Арменските дати остават в сила - 11 до 19 септември. Ако някой има интерес да се завърти натам по това време - да заповяда.



Тема Re: Армениянови [re: Димитъp]  
Автор Zest ()
Публикувано21.08.05 22:56





Изкъпа ли се в топлите извори?



Тема Re: Армениянови [re: Zest]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано22.08.05 21:48



Да, разбира се



Тема Re: Армения [re: Димитъp]  
Автор Zest ()
Публикувано23.08.05 00:26



а къде са снимките




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.