Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Цени в Италия ?нови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 16:52



Здравейте ! Знае ли някой какви са цените в Италия на хранителните продукти по могазините или каква е цената на минимален обяд в бърза закуска ?
Благодаря



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: 123]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано08.08.05 17:21



ами, зависи къде пазаруваш, но по принцип си е скъпо...

аз като влезна в някой маркет, уж нищо не купувам пък все по 40-50 евро оставям

за ядене в ресторант тип бърза закуска не мога да те информирам, а за другите едва ли ще ти е от полза, но цените са горе-долу такива:

- бульон - 6 евро
- супа - 7-9 евро
- салата (гадни са) - 4-8 евро
- кафе - 2-3 евро
- бира - 2-4 евро
- пържола - над 9 евро

абе, гърч и това е

Поне после за тоалетна пари не искат. То не че ще има какво да акаш де, ама все пак



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: 123]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано08.08.05 18:05



По магазините цените на някои неща са като при нас, но повечето са 1.5 - 2 пъти по-високи. Напр. много плодове и зеленчуци са като при нас, а на места и по-евтини, а хлябът и млякото са поне 2- 3 пъти по-скъпи. Много зависи и за кое място става дума.

Обяд от бърза закуска - сандвич, парче пица или фокача /на места му викат рустика- пак пица, но плънката е вътре/ е от 1-1.5 до 3.5-4 Е - също в зависимост от мястото, където го купиш. Колкото по-близо до центъра или до някоя туристическа забележителност, толкова по- скъпо.

Има и по евтини заведения, но в Италия важи желязното правило - ако искаш да ядеш /пиеш кафе, бира, и т.н./, по-евтино, трябва да го правиш на крак. Всяко заведение /освен скъпите ресторанти/ има три вида цени. Една е, ако си вземеш нещо и вървиш да го ядеш на ходом по улицата, друга, ако го купиш и застанеш правостоящ /обикновено има място за това/ и трета, ако седнеш на маса и ти сервират. Разликата е повече от очевадна. Пример - в едно и също заведение можеш да пиеш кафе за 80 с /в пластмасова чашка "за навън", за 1.50 /на крак до шубера/ и за 2.80 /ако ти го сервират на масата/. Главното е, ако не искаш да ти сервират, да запомниш думата tavola /значи маса/ и като те питат, енергично да отказваш.

А, една моя колежка казваше - ако на масата има и покривка, това автоматично вдига цената с още 50%



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: _snowqueen_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано08.08.05 20:47



браво!

компетентно мнение на човек живял там :)

аз с моите 4-5 дневни престои........



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: Cлaв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано08.08.05 21:01



А, сакън! Чак да съм живяла, не съм /с изключение на един по-дълъг служебен престой за два месеца/, ама ходя много нагъсто. Пък нали трябва да се яде..........

п.п. Що да са гадни салатите, бе? Мен ми харесват.



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: _snowqueen_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано08.08.05 21:57



даа...

като сложат тая кисела маруля
като ни нарежат домата на 4-5 части....

тва не е салата.. и то престижен ресторант



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: 123]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 22:08



spored men tzenite v zavedenbiata v italy sa okolo 10 pati po visoki ot v bg.vav venice osnovno iastie na canale grande niama pod 14 evro,prediastie okolo10evro bira -5 evro,mezdu drugoto obsluzvaneto ne e dobro-ve4e se oplakah v saita 4e mi serviraha salata s razvaleni domati ot koito polu4ih divna diaria.saglasna sam 4e salatite im sa gadni,no osobeno gadno mi se stori pro6uto krudo s pape6!!!!!!!!!!!sandvi4-3,4 evro,mineralnata voda e 3 evro v tzentara ,malko po navatre 2 evro a kam canaredgio -1,50.,topka sladoled e 1 evro.ob6to vzeto az i maza mi pohar4ihme za hrana okolo 1000 evro za 12 dena.



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: Cлaв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано09.08.05 00:58



Ми що си поръчваш доматите с маруля, поръчай ги с моцарела - капрезе се казва. И тук сервират, но със сирене родно производство, та не е съвсем същото, ама пак бива........

п.п. А марулята върви с прошуто, ама да е "di Parma"

п.п.п. А ако марулята е била кисела, значи просто си поредният, изпързалял се да се навре в туристически ресторант и са ти пробутали прокисналата от вчера. Трябвало е да я захлупиш на сервитьора или поне да му я върнеш да ти я смени.............



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: m]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано09.08.05 01:13



Ама защо ги ядете тия развалени салати, бе хора??????? Тук като ви дадат прокиснала салата, ще я ядете ли? Аз лично не бих я яла нито тук, нито там, ама и и то е въпрос на вкус.

За Канале Гранде описаните цени са едни от най-ниските възможни. Повечето заведения там са типично туристически - скъпи, с лошо обслужване и още по-лоша кухня. Има и хубави, ама там цените са доста по-високи.

А колко искахте да похарчите, хранейки се 12 дни по ресторанти във Венеция? Ми пак евтино сте минали. Аз като искам да мина с по-малко, ям сандвич /ама не на "Сан Марко"/ или отивам до бакалията. За сведение - радвайте се,че не сте попаднали в ресторант, където да оставите горната сума за една по-разточителна вечеря. Защото там има и такива.....

п.п. Прошуто крудо с пъпеш е класика, но на юг от Неапол. На мен ми харесва. Ама пък не съм го яла във Венеция...........

п.п.п. А пък сладоледът им е върхът! Струва си всеки цент, похарчен за него. Понякога минавам на "сладоледена диета"



Тема Re: Цени в Италия ?нови [re: _snowqueen_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано09.08.05 08:20



не е прокиснала...

явно такъв е сортът на марулята или квото е там приличащо на нея...... извинявай, ама 50 пъти да ям прокиснала салата........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.