Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Париж  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 17:20



Здравейте! Ще пътувам за десетина дни до Париж в края на август. Изчетох доста неща в интернет, а и в разни книжки - пътеводители. Все пак би ми било интересно да получа информация от себеподобни - туристи, които са прекарали там известно време. Пишете ми за всичко, което ви е впечатлило - забележителности, музеи, храна, шопинг, цени... каквото се сетите и каквото бихте искали да споделите от личните си впечатления от Париж. Предварително благодаря и обещавам че ще напиша подробно как съм прекарал, когато се върна.



Тема Re: Парижнови [re: Hиk]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 17:53



ti si mnogo shtastliv 4ovek- zavijdam ti- 7 dena(!) strahotno.Ami idi na pokriva na aifelovata kula( ama sled 22h- vij noshten parish, ka4i se na pokriva na triumfalnata arka;idi na disnilend- oh, to za parish ne se govori- to triabva da se vidi i da se prejivee,Neveroiaten grad e. A s koia firma 6te pytuvash?



Тема Re: Парижнови [re: Hиk]  
Автор Zest ()
Публикувано13.08.05 20:41



Щом си 7 дена отдели поне 4 дни за дисниленд. Просто е уникално. Аз забравих вече какво гледах в лувъра, версай и т.н..., но дисниленд, Нееееее никога няма да забравя и пак ще отида само там

Редактирано от Zest на 13.08.05 20:41.



Тема Астерикснови [re: Zest]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано13.08.05 21:18



Какъв Дисниленд? Много натруфено и шоколадово, пък малко адреналин. Истината е другаде - Астерикс -



Ник, написаното в нета за този град е много, едва ли ще открия топлата вода. Все пак, няколко опорни точки:
- църквата Сакре Кьор + квартала Монмартр
- Лувъра. Но си отдели не един цял ден, а няколко пъти по 3 часа. Иначе мозъкът се пълни с информация за картини и блокира
- избери хубав ден за Версай. Самият дворец е някакъв туристически ад (аз не знам, кога е "в сезона" и кога - "извън сезона" там), но са интересни паркът му и спомагателните обекти - Трианоните. Ако става дума за дворци, предпочитанията ми са за Фонтенбло. Щом си за 10 дни там, помисли за Орлеан и Лоара.
- нощна разходка по Сена с корабче
- островът Сите с църквата"Нотр Дам", също и по-малката църквичка "Ла шапел" с великолепни витражи
- Люксембургската градина - подходящо място за релаксиране след мъчителен sightseeing (тази дума няма свестен български превод - "забележителногледане" или "забележителстване")
- Айфеловата кула, то се знае. Сали ти даде добра идея - нощно катерене. С асансьор, разбира се, макар че за първата част се предлага и пешеходно решение.

Що става дума за храната, във Франция да намериш евтина храна е "мисия невъзможна". Все пак, във Студентския град на Париж (Латинския квартал) има готини заведения на поносими (за Париж) цени. Ако си франкофон, ще знаеш, какво си избираш. Аз нямам удоволствието да владея този език, така че си избирам с генератор на случайни събития менюто. Изборът на цяло меню е единствената алтернатива, която са измислили французите за непослушните нефранкофони (иначе ако поръчваш поотделно, цените са по две). Менюлиста на английски е рядкост, а и да я има, не върши много работа. Все едно в нашенско меню думата "таратор" да е "преведена" с изписването и на латиница.

Виж също и тук:

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Парижнови [re: sali]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 11:04



Сали, благодаря за съвета, сигурно ще се възползвам от него, ще се кача на Айфеловата кула вечер. Пътувам с Руал травъл, смятам да остана в Париж два дни допълнително и да се прибера сам.



Тема Re: Парижнови [re: Zest]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 11:11



Стига бе, Zest, четири дни в дисни, нямя ли да се инфантилизирам?
Планирам един ден там, всъщност на място ще реша, но ми се струва, че иначе нещата и атракциите ще започнат да се повтарят. А и доста важни за мен места съм набелязал в самия Париж, за които също се изисква време - Лувъра, Парк ла Вилет, Бобур, д Орсе, Форума на халите, Института на арабския свят, Дефанс...



Тема Re: Астерикснови [re: Блaryн]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 11:47



Благун, благодаря за подробните съвети, а също и за линка към постинга в "ПОСОКА". Всъщност аз бях чел този постинг, в който така изчерпателно си коментирал своето пътешествие. Иначе, до Фонтенбло и Лоара, едва ли ще ходя, не съм голям фен на дворците, предпочитам да усетя ритъма на модерния град. До Версай ще отида, жена ми настоява, ама не съм сигурен че ще ми хареса безумно. Съвета ти да ходя в Лувъра неколкократно, за по няколко часа има резон, но само ако си купя карта за музеите. Видях че в списъка на музеите и забележителностите, които се посещават с тази карта липсват някои важни места - Айфеловата кула, Голямата арка в Дефанс, Музея ня восъчните фигури Гревен, Природонаучния музей, Мезея на еротиката, Музея на Салвадор Дали. По тази причина ме е налегнало колебание дали има смисъл от карта за музеите и дали не е по-добре да имам свободата и спокойствието да влизам когато и където си искам. И дали ако се въоръжа с карта, няма да ми се наложи да разгледам музеи, които много, много не ме интересуват. Не зная, не съм решил още. Не е въпрос толкова на пари, колкото на приоритети. Ако можеш, помогни ми със съвет. Колокото до храненето в Латинския квартал, сигурно ще се вслушам в съвета ти. Щом е толкова скъпо, едва ли ще изживея някакъв празник на гастрономията, но това не ми е безкрайно важно. Накрая, бих искал да те питам - ти като не знаеш френски, на английски ли се оправяше и как те възприемаха местните? Чувал съм че там всички били от френската "Атака" и не им се говорело на английски изобщо, така ли е?



Тема Re: Астерикснови [re: Hиk]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано14.08.05 18:53



Да отбележа само, че авторът на пътеписа в ПОСОКА не съм аз, а "Cymru".

Във Франция се оправям (криво-ляво) на английски. Успехът е слаб до задоволителен. То романските народи не са по чуждите езици, но поне в Италия жестикулират здраво и по-можеш да ги разбереш. Най-неприятни във Франция са цветнокожият обслужващ персонал - те са толкова надути, все едно че потеклото им е от Бурбоните. Коронният им номер е като ги питаш на английски, да ти отговорят на френски.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Парижнови [re: Hиk]  
АвторChamps Elysees (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 19:43



Здравей и от мен,
Аз бих потвърдила-качи се задължително горе на Триумфалната арка – гледката е страхотна; разходи се из Люксембургската градина; покрай Сена; иди до квартала Дефанс; Монмартр. Виж как пенсионерите играят петанката в градинката пред Халите. Ключовите забележителности ти си ги знаеш.
Що се отнася до Дисни, бих те посътвала-остави го за накрая, ако ти остане време. Той не е типичното френско място. След като ще ходиш във Франция и Париж, опитай се да усетиш духа и атмосферата на града. Потопи се в града, както правят парижани, не толкова като типичен турист. Усещането е друго.

Задължително се разходи из Латинския квартал-включи ул. St Severin и съседните й, rue Mouffetard. Обещавам, ще ти харесат.
Разгледай и квартал Маре- квартала на старите аристократи, там ще срещнеш и евреи, облечени в типичните им одежди.
16-ти арондисман пък е на буржоазията-заслужава си да го видиш.

Иди и до Статуята на Свободата – не много хора ходят там, но това все пак е оригиналът. Намира се на остров в Сена близо до Айфеловата кула-вижда се и от кулата.

На жена ти сигурно ще й хареса rue Montaigne, пресечка в долния край на Шан-з-Елизе. Там са разположени бутиците висша мода на всички модни къщи. Дори и само да се разходите покрай тях си е преживяване.

Иначе идеята за карта за музеите не е лоша. Тази за 3 дни мисля, че ще ти свърши добра работа. Всяко първа неделя на месеца повечето музеи са безплатни, в т.ч. и Лувъра. Е, като всеки стигнал до Париж-виж го, аз лично предпочитам д’Орсе.

За езика, нямай грижа-на английски ще се оправиш. По отношение на обикновения турист, клишето за нежеланието да се говори на английски не работи. На мен ми се е случвало няколко пъти в мига, в който отворя картата на Париж и сами да дойдат местните с предложение за помощ. Наистина са любезни.
Иначе за хората, живеещи в страна, към тях наистина държат да говорят на френски.
Ако имаш въпроси –питай
Приятно преживяване и да разкажеш после



Тема Re: Парижнови [re: Champs Elysees]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 18:13



Здравей, Champs Elysees, благодаря за добрите съвети и за пожеланията. Набелязал съм няколко високи места за панорамна гледка към Париж - Сакре Кьор, кулата в Монпарнас, кулата на арабския институт, Голямата арка и разбира се - Айфеловата кула. Сигурно ще се кача и на Триумфалната арка, макар че тя ми се вижда най-ниска в сравнение с останалите. Надявам се да усетя духа на Париж и атмосферата на града, така, както ме съветваш . Сигурно трудно ще избягам от амплоато на типичен турист, но каквото мога ще направя, обещавам ти . Би ли ми обяснила, какво точно има още Маре, освен ортодоксални евреи, а също какво е това 16-ти арондисман? Мисля че е някоя от административните градски зони , но коя точно и какво има там? Освен това, разбрах мнението ти за Лувър и Орсе, а какво ще кажеш за Бобур? И откъде да си купя хубаво вино - от супермаркет или има специализирани магазини? Сега ще си кажеш - дойде ли си на думата, музеи, кули и накрая - бааам, къде е алкохола! Така де, кажи ми ако знаеш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.