Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Парижнови [re: Hиk]  
АвторChamps Elysees (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 21:01



относно панорамните гледки-тези са ок (с изключение на Монпарнас, която самите франсета не приемат, а и доста се полюшва най-горе), но гледката от Триумфалната е друга- с 12-те лъча на булевардите. Ако отидеш до Монпарнас, съвсем наблизо е и гарата Монпарнас-можеш да видиш TGV-тата.
В квартала Маре има още: музея на Пикасо, площад des Vosges (първият площад в града, там е и къщата на Виктор Юго). Самият квартал е много живописен и романтичен.
16-ти арондисман, сиреч 16-ти район-Париж е разделен на 20 такива. 16-ти се намира в центъра-на гърба на Трокадеро. В квартала няма забележителности, освен самите богаташи, живеещи там. Идеята ми е, че всеки квартал в града носи своя атмосфера.
Бобур е интересен, струва си да се види, близо е до кв. Маре, а и кафенетата в района са класни.
За вината-не знам как ще попаднаш чак на супермаркет в центъра на града, но в малките магазинчета и въобще навсякъде ще намериш. Но не се опиянявайте



Тема Re: Парижнови [re: Champs Elysees]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 23:01



Здравей Champs Elysees, приятно ми е че ми пишеш. Виядх къде е 16 арондисман, той е западно от Айфеловата кула. Там наистина няма нищо отбелязано на картата, но щом ме съветваш, ще го посетя. Ти ямно доста си поживяла в Париж, щом така добре го поднаваш. Така де, респектиращо звучиш . И знаеш къде са добрите кафетерии.Но за виното си мълчиш ! майтапя се! Ходила ли си в музея на Салвадор Дали в Монматър? Сподели впечатления, ако си го видяла. А природонаучния музей със зоопарка? Извинявай, ако досаждам с въпросите, просто не ми отговаряй. Обичам да пътувам в чужбина с максимално придобита предварителна информация. Изчетох доста пътни бележки за Париж на рускини в интернет. Много са словоохотливи - пишат ли пишат. Но нещо , не сме една кръвна група, тук, в българския форум се чувствам по-добре, приятно ми е да си пиша с хората, разбирам ги и те ме разбират .Хайде, чао, ако пишеш, пиши, след два дена заминавам.



Тема Re: Парижнови [re: Hиk]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано14.02.10 02:15



Здравейте,
реших да Ви помоля за помощ.
Тази година решихме да летуваме там и си купихме билети за 6 и 27 Юли.
Ясно е ,че за 21 дни няма как да се издържи на полеви условия и по ресторанти. Дълго се рових из Homelidays.Прерових също и Holiday Lettings, parisattitude, pap, seloger,abritel и др.Писах поне стотина е-мейла и накрая се спрях на номера 115 174 и 297211 в Homelidays.Първото е във втори район, в така наречения district “Montorgueil”,а второто-в 6ти,около люксембургската градина.Условията са почти едни и същи-по около 20 кв.м.,добри условия за спане,готвене и пране. И двете са по 850 евро за 21 дни без никакви допълнителни за чистене,консумативи и др.,само с по един депозит от 50 и съответно 200 евро платим сега.Единствената екстра в повече за първото е безплатен интернет ,което и страхотно накланя везните в негова полза.Моля Ви да ми помогнете в избора, защото района е много важен ,както показва моята практика,а тя от ПАРИЖ е само един ден и то преди 26 години.Интересува ме и дали информацията в Homelidays е вярна,защото досега съм ползвал само хотели ,а техните сайтове са силно украсени. Ще съм Ви благодарен и за всякакви съвети и препоръки относно едно летуване в ПАРИЖ,а както показва опита ,21 дни са достатъчни и да се поразходи човек из околностите.Благодаря предварително за любезния Ви и полезен отговор
С уважение
Петър ЯНЕВ



Тема Re: Парижнови [re: peterky2OO8]  
Автор 3a3y ()
Публикувано14.02.10 14:19



Здравей, спокойно можеш да се довериш на сайта, че това, което виждаш на снимките, наистина го има. Описанията им общо взето са коректни, малко послъгват по отношения на разстоянията, поне моя опит е такъв с един юнак в Рим, който беше написал, че метрото е на 500 м, а то се оказа на 1000.
Разгледах първия апартамент, според мен е много симпатичен, намира се в жилищен район, предполагам, че ще има достатъчно магазинчета наоколо, за да си пазарувате. Картата показва, че сте близо до спирка на метрото Халите, която е една от възловите и ще ви е удобна за придвижване във всички посоки. Когато си избираш апартамент специално от този сайт, чети внимателно отзивите на предишните наематели. Ето какво пише един - and we were not able to get the internet router to work, so we had to go to the Starbucks two blocks away.
Тоест най-голямото му предимство е поставено под съмнение. Вярно, че отзива е отпреди година, но го има и е добре изрично да попиташ собственика дали нещата са се променили.
Второто студио ми се вижда малко по-далече от центъра, но по-близо до горната част на Латинския квартал, който всички справочници хвалят като мноооого романтично място. При него ме приттеснява липсата на отзиви. Това разбира се нищо не значи, може отскоро да е пуснат на пазара и да не е разработен. Но съществува и риск студиото да има някакви недостатъци и затова да няма отзиви - нито положителни, нито отрицателни.
Общо взето от двата като че ли първият апартамент е по-читав и преценявайки плюсове и минуси на двата района, предпочитанията ми клонят към него. Защо не потърсиш и нещо друго, имаш още малко време. Дори да е извън абсолютния център, ако имаш наблизо спирка на метро, нямаш никакви грижи в придвижването, метролиниите им са като кадаиф. Само внимавай да не попаднеш на арабски квартал. Аз знам за един арабски - Сен Дени, видяхме го с очите си - но със сигурност са повече.



Тема Re: Парижнови [re: peterky2OO8]  
Автор дoмoceд ()
Публикувано14.02.10 20:24



Няма голяма разлика в районите. И двете са в центъра на Париж (което само по себе си е огромно пространство), и двете са близо до обществени транспорти. Аз бих избрал първия по субективни причини - десният бряг ми е една идея "по-домашен", защото там наблизо ми беше квартирата. Преди много години, за едно лято. За Homelidays нямам никакъв коментар - не съм ги ползвал. Приятна ваканция! Париж и оконостите няма да ви оставят и ден да скучаете.

/

Тема Re: Париж.Моите въпроси:нови [re: Hиk]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (непознат)
Публикувано14.02.10 21:27



А след като изчетох всичко дотук, което е доста интересно като идеи,бих искал още да знам: Какво има в музея на еротиката,къде се намира точно ( станция на метро,бус,ориентир), евентуално някакъв сайт за разглеждането му;- С какво е опасен Арабският квартал Сен Дени, какво може да се види там и от какво трябва да се пази човек,къде се намира той; -Кои други музеи са безплатни в първата неделя на месеца; -Къде се намира кулата на Арабският институт и какво представлява тя; -и накрая- от гарата Монпарнас докъде може да се пътува с TGV-то:). А също и в кои райони или части на Париж ,рискувате да бъдете ограбени посред бял ден ( освен в Булонският лес).Бих се радвал да прочета и пътеписите ви, ако имате такива тук.



Тема Re: Париж.Моите въпроси:нови [re: Bлaди Гeoprиeв-Sali]  
Автор 3a3y ()
Публикувано15.02.10 11:39



Влади, по ред на въпросите ти:
1. Музея на еротиката има сайт

, от картинките се вижда, че се намира някъде срещу Мулен руж, тоест метро 2 или 12 до Пигал. Ето гледай карта на метрото
2. Не знам доколко е опасен Сен Дени, макар да има застрашителен вид, но определено е гнусен - мръсен, грозен, задръстен от сергии и магазини по тротоарите, смърдящ на дюнер и други подобни миризми и най-гадното пълен с араби, ама от тия по-долните, дето ходят с шалвари и не отбират много френски. Въобще не изглежда като част от Париж, само катедралата показва, че си в Европа. Катедралата трябва да се види, тя е гробница на повечето френски крале.
3 и 4. Не знам кои са безплатни, вероятно на сайта на всеки музей пооделно пише кога са с отворени врати. За този арабски институт идея си нямам къде е, не е включен в пътеводителя на забележителностите.
5. От гара Монпарнас тръгват и вътрешни, и международни влакове. Ти всъщност къде искаш да отидеш?
6. Посред бял ден в Булонския лес нищо няма да ти се случи. Виж за вечерта не гарантирам. Напоследък града бил щурмуван от тълпи наши и румънски цигани, така че може да те оберат буквално на всяка крачка.

Редактирано от 3a3y на 15.02.10 11:40.



Тема Re: Париж.Моите въпроси:нови [re: 3a3y]  
Автор Bлaди Гeoprиeв-Sali (новак)
Публикувано18.02.10 21:58



Просто заговорихме за Париж ( а от доста време в този клуб нямаше раздвижване) .Аз чета много внимателно тук и си попълвам информацията ,като си записвам всичко, което се пише тук.И след като разполагам и с пътеводител на Париж, карта на града и метрото, вече получих и доста информация за забележителностите,местонахождението им.И просто питам неща, които да добавя и допълня в записките си.Що се отнася до Булонският лес- мен ме ограбиха 2003-та година, когато бях там посред бял ден ( няма да споделям подробности)...Колко е разстоянието ( много ли е за пешеходно минаване)- от Триумфалната арка през Булонският лес до квартал Дефанс и какво може да се види ако се мине пеша известно разстояние по тази отсечка...И като се умори човек, да се качи на метро и да иде до Дефанс.Опитвам се да намеря и прояета и други актуални пътеписи от Париж и така:).Много благодаря за всичко, което научих тези дни от вас:)



Тема Re: Парижнови [re: Hиk]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано19.02.10 09:55



Избрах първия.Аз преди да питам прерових десетина сайта и написах стотина мейла.Сега ще уточня и за нета.Препоръчайте нещо лично, като например ,красиво кътче далеч от туристическата олелия,магазинче от което сте си купили страхотни обувки или джинси или пък защо не сирене,кроасан или наденичка,някоя квартална кръчма или месарница или бакалия със страхотна местна кухня, където клиентите и собствениците си говорят на малки имена.Момичета от бг мама ни препоръчаха мола в ДЕФУР.Колкото до заведенията опита ни показва ,че кварталните кръчмета са идеалното място човек да се потопи в атмосферата на страната.Миналата година в МИЛАНО бяхме си харесали в нета една тратория на улицата на хотела,около 500 метра от него на via GUSTAVO FARA 9 -Trattoria Toscana Da Giovanni , но тя не работеше в събота и влязохме в друга, “il PAIOLO trattoria toskana”на 30м. от нея.Да де ама няма места-пълно с италианци.Разместиха 2 маси и ни сместиха.Избора се оказа идеален,явно любимата квартална кръчма.Идеално обслужване,всички се познаваха,вкусна топла храна на сносни цени.



Тема Re: Парижнови [re: peterky2OO8]  
Автор 3a3y ()
Публикувано19.02.10 15:25



Много ме затрудняваш с това "красиво кътче, далеч от туристическата олелия". Мислих, мислих, и не се сещам за такова не защото няма красиви кътчета, а защото през лятото града се изпразва откъм парижани и се препълва с тълпи от шумни туристи, които оръшкват точно де що има красиви кътчета. По същата причина ми се вижда блян да намериш типична гостилничка, непокварена от туристическия ботуш. По-вероятно е да я срещнеш в провинцията или някъде съвсем в покрайнините, едва ли ще я намериш в района на Халите. Впрочем поздравления за къщурката, в много приятен район е. В кръчмите им никъде не се пуши , дори да седнеш на масичка на тротоара, пак не дават пепелник и си тръскаш в краката. По тази причина се разсърдихме на тамошните кръчми и ги отбягвахме. Седнете някъде на обяд и опитайте великата им лучена супа, с която много се гордеят.
Вие ще сте в Париж дълго време, не планирате ли да отскочите някъде до провинцията? Само на 100-200 км от мегаполиса попадаш в друг свят - красив, чист и пасторален пейзаж, сякаш не си в 21 век. Ние си организирахме сами едно отиване до три замъка на Лоара и ужасно съжалявам, че не останахме да преспим там и да се поразходим по-подробно. Заради това ще се наложи някой ден да повторим точно този район.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.