Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Три дни във Венеция-къде да идем?  
Автор Ripple (вече трима)
Публикувано13.06.05 10:41



Запазихме си хотел (най-сетне)и май наистина ще се ходи
Сега почват въпросите, след много ровене в интернет си харесах разни местенца за които ще ми трябват не три дни, а три седмици
Та какво да видим за тези три дни във Венеция?Може ли да "прескочим" до Верона? Не ми изглежда далече..Струва ли си да запазим хотел във Верона или 1 ден тур (както го правят организираните екскурзии) е ок?
Да добавя, че сме с кола.
Другият ми основен въпрос е след Венеция дали да ходим до Флоренция или до Загреб? Знам,че е несравнимо, но и на двете места да поостанем няма да можем.
А как е пътя с кола-София-Венеция? Няма да се котираме за ферибота, така, че май голям път ни чака по суша.




Тема Re: Три дни във Венеция-къде да идем?нови [re: Ripple]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано13.06.05 11:38



София-Венеция е 11-16 часа с кола в завсимост от това, колко спирате за почивка и дали има опашки от пътуващи гастарбайтери по границите. Заредете на излизане от Словения, защото в Италия бензинът е доста по-скъп.

Във Венеция класическата туристическа програма включва катедралата Сан Марко, двореца на дожите, качване на кулата (кампаниле), мотане до Риалто и назад, художествената галерия на Академията. Интересно е да отидете на стъкларските работилници в Мурано, но за да ви направят демо на манифактурата трябва да сте група или да се присламчите към някоя друга група.
Венеция-Верона е към 100 км по магистралата, Верона е интересен град. Бил ви препоръчал Гардаленд - вижте, за какво име реч:


До Флоренция е по-далеч, пък и за един ден - кое по-напред. Ако все пак решите да ходите дотам, гледайте да не е събота или неделя, не че през седмицата не е пълно с народ, но през уикенда направо не се диша.

Лучьше гор могут быть только горы, по которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 13.06.05 11:39.



Тема Re: Три дни във Венеция-къде да идем?нови [re: Блaryн]  
АвторRipple! (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 15:19



А някакви интересни места за посещения в Загреб? Tака като гледам е най вероятно да изкараме 3 дни(нощи) във Венеция, 1 във Верона и два в Загреб. Виж, за Загреб нищо незнам, някакви идеи, pls



Тема Загреб, Хърватска, Словениянови [re: Ripple!]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано13.06.05 15:49



В Загреб има катедрала, стар град-крепост (като Вишеград в Прага, но далеч не толкова внушителни), търговски улици (около гарата има голям подземен комплекс).
Приятен оживен град. Щом имате 2 дена, идете до Плитвицките езера - по магистралата за Карловац.
Може за разнообразие да разгледате пещерата в Постойна (Словения), намира се между Триест и Любляна или пък вместо през Любляна да направите малка отбивка по Адриатическото крайбрежие: Триест-Риека-Сень-Плитвице-Карловац-Загреб. А защо не - по-голяма отбивка - до Задар например? При това от Задар до Загреб е пусната новата магистрала.

Лучьше гор могут быть только горы, по которых еще не бывал...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Блaryн на 13.06.05 15:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от Блaryн на 13.06.05 16:00.



Тема Re: Три дни във Венеция-къде да идем?нови [re: Ripple]  
Авторpytuvahsta (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 17:22



Ot Sofiq do granicata megdu Sloveniq i Hyrvatska pytq go vzehme za 12 chasa. Spahme v edno selo v italianskata chast. Ima prilichen camping.
Na drugiq den stignahme za 2 chasa do Veneciq, oobikolihme osnovnite zabelegitelnosti, no osnovno bqhme si nabelqzali Bienalle.
Nqmam vpechatleniq ot hotelite tam, zashto prodylgihme kym Bolonq oshte privecher.
Vyv Verona mi se stori tiho i spokojno, vypreki che beshe pochiven den. Hodihme v kyshtata na Julieta. Ploshtadchetata sa mnogo givopisni. V operata ne vlizahme, imashe nqkakvo sybitie.
Pytqt ot tam do Florence e dylyg, iam mnogo zavoi, no ako ne byrzate, ima kakvo da se vidi.
Syvetvam vi da se spusnete do Siena.Neveroqtna srednovekovna atmosfera!
Lek pyt



Тема Re: Три дни във Венеция-къде да идем?нови [re: pytuvahsta]  
Авторpytuvashta (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 17:23



Sorry za greshkata - imah predvid granicata megdu Sloveniq i Italia.



Тема А нощувката по пътя?нови [re: Ripple]  
АвторRipple! (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 09:35



Ще тръгнем към 14ч следобяд и според пътували вече е най-добре да преспим в Белград. Ако го направим ще трябва на другия ден да пътуваме към 1000км. Мога ли да разчитам, че ще си намерим някой къмпинг или мотел по пътя по нататък? Т.е. да попътуваме повече преди нощувката или наистина Белград е най-добре.



Тема Re: А нощувката по пътя?нови [re: Ripple!]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано14.06.05 11:59



Ако имате възможност да тръгнете сутринта - нощувайте в Словения. При едно ранно тръгване - към 5 часа ще си спестите от чакане на Калотина - ще изпреварите куфарните търговци (има и пешеходци даже). Може да нощувате и в Загреб, но е по-скъпо. В Постойна, Словения и в региона може да намерите квартири (Sobe - стаи, Apartmi - апартаменти) при идеална чистота и добра цена. Миналата година спахме трима души в апартамент за 48 евро.
Дотам се стига за 10-11 часа (вкл. почивки по пътя), аз карам сам, няма кой да ме смени, тъй като жена ми не кара кола.

В Белград само ще се набутате с по-големи цени като за столица. Иначе, ако искате да го разгледате, ето един интересен материал за Белград:


Има и крайпътни мотели - в Сърбия ми се върти нещо на запад от Белград (нещо Сремско имаше в името), но те са общо взето съмнителни.
По прилични места в Хърватска:
1. Малко след влизането в Хърватска, в гората има направен нов комплекс (още преди магистралата). Недостатък - убийствено количество комари. От София се достига за 6-7 часа.
2. Преди отклонението за Popovaca, предното отклонение на магистралата е Kutina. Това се намира приблизително в средата на пътя от сръбската граница до Загреб. Представлява мотелче в алпийски стил с ресторантче и място за отдих - градина с големи дървета, дървени маси и пънове за столове. Там сме спирали само да обядваме (обикновено с направените предварително сандвичи), от София го достигам с кола за 8 часа.

Редактирано от Блaryн на 14.06.05 12:21.



Тема Re: А нощувката по пътя?нови [re: Блaryн]  
Автор Ripple (вече трима)
Публикувано14.06.05 16:36



Не, няма да можем да тръгнем сутринта. Най-рано към 12 на обяд. Къде бихме могли да бъдем около 20ч привечер? Извинявай, ако задавам глупави въпроси, но моят мъж е на принципа, че ще спим, където намерим и няма нужда чак толкова да се притеснявам. Е да,ама аз се притеснявам, щото съм си една такава организирана
Благодаря ти за съветите.

Днес питах разни неща тур агенцията, която ни организира пътуването и всички бяха тоооолкова неориентирани. За мен да работиш на такова място не значи само да букваш хотели. Това в крайна сметка се прави и по интернет. Мога да разбера да не знаят някои неща (аз не че питам кой знае какво) но нямаха никакво желание да попитат, да поразровят.



Тема Re: А нощувката по пътя?нови [re: Ripple]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано15.06.05 10:50



Ами не ви препоръчвам Сърбия. Просто районът след Белград изглежда като прерия в Дивия запад. Спирахме на последната бензиностанция в западна посока (около Кузмин), там имаше мотел в ужасно състояние, преди това имаше нещо край Сремска Митровица (нещо сремско имаше в името). Но районът е много западнал и всичко изглежда като на "Черна котка, бял котарак". Не съм сигурен, че нощувката ще е безопасна за колата ви. Иначе не пропускайте да заредите бензин в Сърбия (както казах, последната бензиностанция е след разклона за Кузмин), тъй като в Хърватска бензинът е по-скъп.

Някои практически съвети за Сърбия:
- до Ниш се спазват прецизно ВСИЧКИ ограничения. Те важат не до края на селата, а до знак "Край на ограничението". Най-добре оставете някой сърбин да ви изпревари и се лепнете зад него - те си познават клопките по пътя. Внимавайте и с ограничението при захождането към магистралата в равната част край Ниш.
- по магистралата катаджиите стоят на разклоненията и край кабинките за плащане на магистралата. Затова - внимателно там - със 120 км/час! Други теми за заяждане - предпазни колани, запалени фарчета за мъгла.

Ако все пак много желаете да спите в Белград, изпратете запитване във форума на

до Стойчо, той познава Белград.

Минете в Хърватска (от София до хърватската граница са таман към 8 часа) и най-напред вижте първия мотел в гората преди магистралата - на 15-20 км от границата. Ако не ви хареса, на около 100 км от границата има сравнително голям град - Славонски брод, отбийте се там и потърсете хотел.

Лучьше гор могут быть только горы, по которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 15.06.05 11:24.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.