Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Самостоятелна разходка из Италия?  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 16:14



След много чудене с приятеля ми решихме да разходим до Италия. Има нелоши варианти за самолетни билети, но при нас както обикновено много неща явно ще се уточнят в последния момент. Разполагаме с една седмица време. Предложете ми, моля, къде е най-добре да отидем- Рим, Венеция, Милано..????
Как да си намерим хотел по интернет? Какви са цените(средно)?
Как да сепридвижим от град в град-автобус или влак или има шатъли?
Гледах хостели, имате ли впечатления от хостелите в Италия(някой по-конкретно)?
Както се разбира знаем, че искам да отидем до Италия и да не разчитаме на агенция. Друго май нищо не сме решили.
Всякакви идеи и предложения са добре дошли

Май много въпроси станаха



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: Пpoлeт]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано06.06.05 17:25



Ех, сложно... Където и да отидете ще има нещо интересно, Италия е прекрасна страна. Но за една седмица няма да видите голяма част от Италия. Венеция и Флоренция не са за изпускане, цяла Тоскана също. Милано не е кой знае какво, може да го пропуснете. Южна Италия си има своя чар, но е по-достъпна през Гърция.
Придвижването е най-добре с влак. Хотели има по 50-100 евро на нощ. В хостел също може да спите, но точно от Италия нямам впечатления.



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: Пpoлeт]  
Автор dorry_1 (непознат)
Публикувано08.06.05 11:46



Прекрасна и ужасно скъпа страна (за нас българите, а оказа се и за западноевропейците). Ние преди две лета направихме същото което вие сега мислите, но тръгнахме през Унгария, Австрия и Германия, кагато влязохме в Италия ( с лична кола през цялото време) се ужасихме от цени и отношението на италянците. Иначе страната е прекрасна. Ние тръгнахме от север, Лаго ди Комо, невероятно красиво беше, после през Генуа, надолу по западното крайбрежие, към Пиза и Флоренция. Препоръчвам Сиена. Има наистина чудесни места, но не съм сигурна че трябва да прескачате агенция. Поне проверете, мисля че ако си резервирате хотели от тук ще е по евтино, иначе приличните хотели там са около 80-100 евро на нощ, във Венеция е невъзможно скъпо, трябва да се спи някъде в околните градчета. Ние тогава намерихме за 85 евро на 20 км.от Венеция, хем бяхме с кола и имахме време доста да обиколим. Имайте предвид, че това са цени без екстри , просто чиста стая с баня, без закуска. Успех !



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: Пpoлeт]  
Авторм (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 18:02



ние с мъжа ми ще пътуваме до италия с редовен полет -250evro отиване и връщане.първо ще кацнем в рим а после ще излетим от милано за българия.ще видим рим -2дни,сиена-1ден,флоренция-1 ден,венеция-4дни и милано 3дни.в пиза ще спрем за малко .във венеция ще спим в самия град-не мисля че цените са високи ние си наехме хотел за 120evro нощувка в двойна стая или по 60 evro na човек нощувката-хотела е 3 звезди и на 20 минути пеша от площад Сан Марко.разгледай офертите на хотели във венеция има много с тази цена-ако те интересува ще ти напиша имената на някои.препоръчвам ти да си запазиш хотелите от тук.ние ще пътуваме в края на юни -после става много горещо .музеите и галериите в италия са с малко скъп вход но си заслужават.галерия боргезе-8евро,ватиканските музеи-12 евро,колизеума-8евро,галерия уфици-11евро,пеги гугенхайн-10евро и т.н.препоръчвам ти да отидете във венеция защото е много романтично аз съм била два пъти преди да се запозная с мъжа ми и затова искам сега да отида с него-предполагам че още повече ще ми хареса.ако имаш въпроси съм насреща.пожелавам ти-приятна почивка!



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: м]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 15:40



А би ли ми казала къде си струва да се отиде във Венеция? Т.е.места,които трябва да се посетят на всяка цена Предполагам ще поостанем няколко дни.



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: Пpoлeт]  
Авторм (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 19:16



zdravei prolet
osven zadalzitelnite Basilica ST.Marko i dvoretza na dozdite ako iskate razgledaite
Peggy Guggenhein Foundation-adresa e Palazzo venier dei leoni,701 dorsoduro,venice.ne raboti vav vtornik.napisi Peggi Guggenhein-venice v google i ste razgledas kakvo ima v kolektziata ot tuk i dali ste ti e interesno.osven tova na 15 iuni vav veni4e se otkriva bienale na savremennoto izkustvo koeto 6te prodalzi sas mesetzi i iz tzelia grad ste ima interesni raboti-nie ste sme vav venice ot 30 iuni do 4 july i tuko se sresnem.za zavedenia ne moga da ti prepora4am zastoto biah tam predi 9godini i ne pomnia no vie ste si otkriete.ako mozes probvaite da si izvadite karti na zurnalisti -muzeite ste sa vi bezplatni.nai sarde4no-m



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: м]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 22:49



Значи попадаме на точното място в точното време А това с журналистическите карти за всички музеи в Италия ли важи или сега по повод биенале-то? Досега доста музеи съм пообиколила, вярно не в Италия.... и не я знаех тази работа за журналистите
Може пък и да намерим карти



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: Пpoлeт]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 11:08



zurnalisti4eskata karta mislia 4e vazi za vsi4ki muzei kakto i karta na profesionalen hudoznik ako mozes da nameris daze na tazi pi6e 4e se vliza bezplatno-az imam takava za parvi pat za tova patuvane i 6te ia probvam.



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: Пpoлeт]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 11:11



nameri li si hotel vav venice?



Тема Re: Самостоятелна разходка из Италия?нови [re: m]  
Авторprolet (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 11:20



da, хотелът се казва Венис Иист Хотел Ин, цената ни устройва, 3 вечери туин стая, на 20минути от Венеция, има интернет връзка, което е важно, за да мога да следя какво става в работата ми.(За съжаление няма да мога да се откъсна на 100%)
Сега имам проблем със запазване на хотел във Флоренция. Уж молихме две агенции и още чакаме А букването онлайн се оказа проблем(за моя изненада). В САЩ го нямах този проблем, всичко беше ясно и сигурно, а тук ме мотят с някакви дълги изчаквателни периоди и ала-бала.
Кажи нещо повече за картата-снимка и какво да пише на нея....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.