Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Руал Травел "Венеция - Флоренция"  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано12.05.05 11:24



Здравейте,

Ако някой е пътувал с Руал Травел по маршрута "Венеция - Флоренция", нека сподели - обслужване, хотел, храна.

Благодаря.



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Shina]  
АвторБлaryн (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 14:15



Дано да ви се падне за екскурзоводка Велислава - страхотна е, знае много повече от италианските ексурзоводи по градовете, решава бързо възникнали недоразумения по хотелите. Бе изобщо - супер!
Около Венеция се нощува в Лидо ди Йесоло - курортно селище в края на Венецианската лагуна. Хотелите за по едно пренощуване са непретенциозни (все пак в един курорт се предполага пребиваване 1 седмица), закуската е рехава. Е, все пак баня+WC, TV във всяка стая има, но не очаквай закуската да ти държи за цялото препускане по Венеция. Между другото от Лидо ди Йесоло до Венеция се стига по-бързо с корабче, отколкото с автобуса, който избикаля половината лагуна, чака по задръствания и спира накрай Венеция - Tronchetto, докато гемията си е направо до Сан Марко.
За Флоренция се нощува в Монтекатини - термални бани. Там хотелите са много добри, селището е много приятно, има заведения, работещи до късно. Закуската е на шведска маса и я бива.
Ако питаш, защо не се предлагат хотели в центъра на Венеция и Флоренция - иди и виж по сайтовете, какви са цените там.
Ами, приятно пътуване!



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Shina]  
АвторЮлиян (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 19:25



Щом е организирано от РУАЛ трябва да сте сигурни, че всичко ще е перфектно и ще бъде така както ви е обещано. Аз съм техен клиент от 4 години и съм много доволен.



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Блaryн]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано13.05.05 09:15



Благодаря ти.
Понеже ще бъда с дъщеря ми, която е на 7 години, как са заведенията за хранене. В хотелите има ли заведения? А в Италия има какво да опиташ?

Поздрави

Шина



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Shina]  
АвторБлaryн (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 13:09



Естествено, сравнена с нашите цени, храната в която и да е европейска държава е скъпа. За Италия на сравнително поносими цени можете да хапнете парче пица или да ползвате ресторанти на самообслужване. Досадното е, че в някои от тях най-напред се поръчва и плаща на касата и после се ходи на щанда (демек на касата няма как да покажеш - ето това искам, а да се разбереш, ако не знаеш италиански, не е лесно. За щастие жестикулирането е общовъзприета практика, а не признак на лошо възпитание.). Вероятно на връщане ще спрете на голям супермаркет - там продуктите са на добри цени, а също и закусвалните.
Ако става дума за ресторантите с обслужване - там е по-скъпо, особено на тези с изглед към известни туристически обекти (примерно около Сан Марко във Венеция). И още нещо - сериозна разлика има в това (3-4 пъти), дали примерно ще приете кафето на крак или ще седнете на маса в кафенето. Същото, макар и не в такива драстични пропорции, се отнася и за другите неща от менюто - то си има две колонки (ако имате късмет - може и на английски да са написани).
А иначе, какво се предлага в Италия, е всеизвестно - пици, лазаня, спагети, пасти, ризото,... Пиците ги правят много добре - не са бухнали и хлебни, както на много места у нас. Порциите не са особено големи. В салатите слагат всякакви зеленчуци - марули, листа от глухарчета, домати, зеле... Оцет е "ACETO" и се предлага като BALSAMICO, олиото е обикновено зехтин (не винаги ги има по масите). И непременно опитайте прекрасните сладоледи (GELATTI), вероятно дъщеричката няма да устои на такова изкушение. Газираните напитки и фреша (SPREMUTA) са на близки цени - около 2-2.50 евро, минералната вода е малко по-евтина. За експериментаторите - дарове от морето (FRUTTI DI MARE). Жаби не съм опитвал, а също вината им.



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Shina]  
Автор789 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 12:11



Аз също съм супер доволна от Руал, така че не се колебай! Още един съвет-винаги в заведение се информирай за цената предварително, защото обикновено не е това което пише в менюто-цената е различна в зависимост от това къде консумираш-на бара , на вън или в самото заведение! Иначе за всичко останало ще ви информират в автобуса. Дават подробна информация за всичко и са отзивчиви към всички пътници. Екскурзоводите им са мнго добри и ти уплатняват времето на пътуване с подробна информация за историята, културата и дори настоящето на дадена страна!
Приятно изкарване, сигурна съм че ще ти хареса!



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Shina]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 17:16



kydeto i da idesh v Italia, na vsiaka tsena vlez v magazin za sladoled.Tam 6te ti e mnogo trudno da si izberesh 1 ili 2 ot nad 50 vida, niakoi ot koito dori ne si gi i pomisliala- naprimer orehov ili dinev sladoled-:)



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Блaryн]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 17:19



vij sega, naprimer v tsentyra na Rim na ploshtad NAVONA mojesh da iadesh pizza za 7 evro ( Neapolitana naprimer) i da piesh malka bira-0,330 pak za 7 evro, da ama si v tsentyra na rim- na edin ot nai-pose6tavanite ploshtadi, a servitiora ti pee "Ave Maria" i neshto drugo na PAVAROTI.vse pak e interesno



Тема Re: Руал Травел "Венеция - Флоренция"нови [re: Shina]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано25.05.05 15:40



Здравейте,

Благодаря на всички, който ми отговориха. Аз реализирах вече пътешествието. За съжаление пътуването беше с един ужасен автобус с номер Е 2025, от Благоевград. Прес цялото време имаше един ужасен шум, климатика не работеше, а автобуса беше пълен - 50 човека. След скандал, нещо правиха по климатика и на втория ден проработи така, че в предната част ставаше много студено, и от това посследваха нови проблеми. Добре, че екскурзовода беше на много добро ниво - Пламен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.