Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Koledna Vienna  
Автор dirtyvegas (spookyman)
Публикувано27.10.04 12:11



Zdraveite!iskame da otidem do Viena predi Koleda,i 6te e hubavo ako nqkoi ni dade polezno info za ceni,zavedeniq,magazini,transport..
blagodarya



Тема Re: Koledna Viennaнови [re: dirtyvegas]  
Автор voltage (orange)
Публикувано05.11.04 09:41



Здравей!
Лично аз не съм ходила, но мои приятели бяха там миналата Коледа.
Тръгнаха много ентузиазирани, но там по Коледа нищо не работи - нито заведения, нито магазини.
Добре, че имаха някакви приятели, които малко от малко да разнообразят скучното ежедневие.
Виена е супер дестинация, но не по Коледа



Тема Re: Koledna Viennaнови [re: voltage]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано09.11.04 14:19



Ахъ! То по уикендите е така, а за Коледа да не говорим. Все пак е хубава през зимата, но си предвиди време 1-2 седмици преди коледа. Тогава са Коледните базари с топлото вино и пунша. След Коледа няма нищоооо! Все пак - виж Виена през лятото. Една от най-големите и прелести са парковете и градинките и аранжираните цветя... сега е пустош. Днес даже заваля мокър сняг...студ и сивота...

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Koledna Viennaнови [re: Иpeтo]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано11.11.04 13:37



А за НГ пак ли е такава пустош , или да се отказваме о време

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Koledna Viennaнови [re: ZiNaldo®]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 17:05



Наистина, Ирето е права. Най-доброто време за посещение на Виена през зимата е 2-3 седмици преди Коледа. Тогава всичко е украсено по един дискретен начин и ако времето не е много студено е приятно за разходки. Във Виена духа един пронизващ леден ветрец, който много бързо може да те откаже от разглеждане на забележителности. Като казах забележителности - явно зимата и там е сезон за ремонти и освежавания и нищо чудно да свариш някои от местата затворени или полу-отворени, защото ги ремонтират.
Много приятно място са виенските кафенета - непременно опитай виенски щрудел и виенско кафе (там му казват "кафе-меланже":) Навсякъде се пуши (което аз оценявам като плюс) и вентилацията е добра, тоалетните много чисти и с всички екстри :) За екзотика можеш да опиташ греяното вино по улиците - много е ароматно и наистина стопля.
Градският транспорт е много скъп, а ако си с личен автомобил има огромен проблем с паркирането, особено в 1-ви и 2-ри район.
Относно заведенията за хранене - има вериги за бързо хранене на самообслужване, където можеш да хаптеш вкусно и чисто и никой не те гони да си ходиш (там също се пуши без ограничение). Ако искаш типично виенско заведение - мястото е 2-ри район с много "гостилници", така да кажа, сервира се почти само месо в огромни количества. Особеност е, че минералната вода е 99% газирана и алтернативата е вода от чешмата (много безвкусна), но пък винаги можеш да си поръчаш бира или вино.
Магазините - имай предвид, че ги затварят в 18,00 часа (това е специалното удължено работно време преди празниците) и след този час умираш от глад и жажда, ако в хладилника ти няма нищо или не смяташ да се храниш в заведение. За подаръци - търговската улица на Виена е Мария Хилферщрасе, там са представени всички марки (без луксозните, те са в 1-ви район) и по това време на годината има много приятни намаления.
Много интересно - стъмва се рано и изведнъж и градът просто опустява. Така че след 6 часа си едва ли не като в изоставен град (май малко попреувеличих, но наистина е много пусто). Иначе градът е много гостоприемен към туриста, кара те да се чувстваш уютно и спокойно и хората са мили.
Ако ми задаваш насочващи въпроси - ще напиша още



Тема Re: Koledna Viennaнови [re: garconne]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано13.11.04 14:58



О- о , мерси за инфото
Питам защото екскурзията ни е от 29.12.04 до 2.01.05.
В смисъл дали ще има работещи магазини , време за пазар , за блеене и т.н.
Хотела ни е някъде в периферията на града и ми е интересно как ще се придвижваме - тахи ли , метро ли , ако знаеш някакви цени или идеи
И така........

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Koledna Viennaнови [re: Иpeтo]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано13.11.04 15:02



Демек за НГ няма смисъл да идваме , така ли?

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Koledna Viennaнови [re: ZiNaldo®]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано13.11.04 21:03



Ами аз бях там от 10-ти до 20-ти декември, така че за времето на самите празници нищо не мога да ти кажа :( Но предполагам, че щом е организирана екскурзия, ще са предвидили нещо за вечерите и няма да ви оставят да скучаете. Относно придвижването - най-евтино е с метрото, но пък така не можеш да зяпаш през прозореца. Лично аз избрах трамвая, може би защото и спирката беше точно пред входната ми врата :) Травмаите са много чисти и отоплени и няма никаква навалица, винаги можеш да седнеш и да си гледаш през прозореца. Билетите се продават не в специални будки или в трамвая, а в едни барачки, където се продават и цигари, май пишете Tabac на тях или някаква подобна дума, във всеки случай беше свързана с цигари. Продават се различни варианти на билети - отиване и връщане или нещо като карта за един ден или за няколко дни за всички линии, прецени на място кое ще ти е по-изгодно. Ако трябва да сменяш няколко превозни средства, по-изгоден е вторият вариант. Не помня много добре числа и дано не те лъжа, но май билет отиване/връщане, какъвто аз си купувах, струваше някъде около 5 евро (но не съм 100% сигурна). За такситата нищо не мога да ти кажа и ако не се появи някой по-информиран си ги остави за краен вариант :) Има и файтони, но те са туристическа екзотика, както навсякъде :) (ама нали и ти ще си турист, как забравих ;)
Виена не е подтискащо огромен град и туристическата му част се обхожда лесно пеша. Говоря за първи район (май думата за район беше бецирк (немският не ми е голяма сила, извинявай:) - където са операта, катедралата СВ. Стефан, площада Грабен, двореца Хофбург и всичко, което видиш по пътя си :) Има много малки и криволичещи улички, които не е сигурно къде точно ще те изведат, но не е страшно, няма да се загубиш.
Надявам се да са ви организирали посещение до Виенската гора (има я, не е измислена и когато е заледена изглежда като кристална) и до селцата около Виена - много пасторални и като от книжка с приказки, с осветени коледни украси на всеки прозорец и домашно бяло вино. Виното го пий спокойно, за да го продава производителят трябва да има разрешение и всичко се контролира. Т.е., няма да се събудиш с убийствено главоболие. Ако се сетя за още нещо или имаш въпроси... :)



Тема Re: Koledna Viennaнови [re: garconne]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано14.11.04 12:42



Благодарско
Ако сетиш още нещо - разказвай, ще почерпим за което

Друго се сетих - с какъв транспорт / без кола сме /мога да стигна най-лесно и за колко време до...Прага - мисля да ги комбинираме!?



" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Koledna Viennaнови [re: ZiNaldo®]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано16.11.04 19:01



Бравос! Аз си мислех, че тук има само пътешественици, а то имало и пътеписци , много приятно описание на Виена. Да взема да се включа и аз, че ме засрамихте, а уж съм Виенчанка . Цените на гр. транспорт - картата за цялата градска мрежа - трамвай, автобуси, метро е 12.50 Евро за цялата седмица. Тоест за тази цена може да не слизаш от трамвая. Ако обаче сте навити да посещавате музеи, концерти и т.н. от бюрата за туристическа информация (има ги по гари, автогари, подлези и т.н.) можете на си купите т.нар Vienna Card, която струва двойно по-скъпо, но освен за градския транспорт ви дава право на намаления, в някои случаи и до 30% на гореспоменатите места.
Друга корекция е, че магазините през седмицата работят до 19.00, а в събота до 17.00. В неделя и официални празници нищо не работи . За това пък между Коледа и Нова Година има страхотни намаления, коледа все пак е деня, в който си разменят подаръци хората.
Тази година почивен ден е само 1.01. На 31.12 би трябвало всичко да си работи.
Горещо ви препоръчвам като за начало да се качите на автобуса за туристически разходки (тръгва от Операта), който въпреки че струва ок 15 евро показва всички забележителности на града, а също така разказват историята и интересни факти за местата, край които минавате на 6 езика.
Музеите са скъпи - средна цена 10-15 евро. На много места по улиците се продават билети за Щраус-Моцарт концерт, мисля че са ок 35 Евро - приятна е атмосферата на такива концерти, обикновено се провеждат в дворци и стари интересни сгради. Продават ги момчета облечени като "моцартовци" - обикновено от сръбски произход, което значително облегчава комуникацията, ако не сте добре с немския.
Още за пазаруването - Мария Хилферщрасе е една от възможностите. Аз не бих пазарувала от 1 район (бецирк), излишно надути цени .
Питайте ако имате още въпроси. Не знам какво свободно време ще имате и какво искате да правите...?

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.