Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За Австрия...нови  
Авторнeм (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 21:47



Здравейте,
С приятели сме решили да пътуваме до Австрия да разгледаме замъци /Виена, Залцбулг/ примерно.
Как е по-изгодно да се пътува - със собствен транспорт или през туристическа агенция. Препоръчайте ми туристическа агенция, чийто услуги сте използвали за пътуване до Австрия.
Всякаква информация ще ми бъде от полза, благодаря предварително.



Тема Re: За Австрия...нови [re: нeм]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 21:11



Ako znaete pone malko nemski i/ili anglijski, s kola ste wi e po-dobre i po-ewtino!



Тема Re: За Австрия...нови [re: ina]  
Авторнeм (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 22:31



Знаем и английски и немски доста добре и колата е удобна...
Какво друго е необходимо да знам...???



Тема Re: За Австрия...нови [re: нeм]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано16.07.03 14:45



Ако искате да пестите пари определено за 2ма с кола ще ви излезе по-скъпо като транспорт, отколкото с бг рейс. редовно ходя до Прага (1300км) и Мюнхен и сметките ми са около 250 кинта (бензин и пътни такси в една посока).
Ако пробвате трети вариант, БГ рейс до виена и оттам на местни рейсове/влакове ще ви излезе пък още по-скъпо.
Вариант за организирана екскурзия е най-евтин, но ви ограничава движението до фиксираната програма и залага капани ако искате да прекарате повече време на място.

В Австия можете да си купите винетка за 10 дни е 7 или 8 евро, която ви дава право на белзимитно ползване на аутобаните. бензина април беше 1.80 лв (90ц). до виена се стига за 10-12 часа с почивките

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: За Австрия... [re: Mишo Шaмapa]  
Авторнeм (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 14:32



Благодаря за информацията.
Тъй като сме четирима души, разходите ни само за пътя се надявам да паднат двойно. Колата е удобна, двама от нас са с шофьорска книжка, така че ще се сменяме.
В чужбина винаги съм пътувала само със самолет служебно и съм имала резервация за хотел. Не съм пресичала гланицата с кола и ме интересуват малките подробности, т.н препъникамъчета, за който искам да съм подготвена психически предварително. Срещата с митничари, тарифи, резервации за хотели /аз съм погледнала в нет-а и имам нещо предвид/, информация за времето...ей такива подробности ще са ми много полезни.



Тема Re: За Австрия...нови [re: нeм]  
АвторNaomagic (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 14:39



Виж, аз пътувах до Виена и Залцбург с организирана от туристическа агенция екскурзия!!! Преди 2 години, бяхме ученици от училище!!! Немога да ти помогна много, но аз сащо съм пътувала само със самолет и малко се притеснявах от минаването на границитем, но вси4ки бяха много мили и услужливи с изклучение на сърбите!!! На отиване ни мотаха 1:30 , а на връщане ни спряха и ни накараха да отбиеме в паркинга за обиск!!! Големи глупаци , всичко си ни беше наред и просто еи така ни държаха в неведение на тоя паркинг 3 часа!!!! Незнам дали нещата са се променили, но се надявам!!! Иначе всички дуги ни проверяваха паспортите за 15 минути (а ние бяхме 45 човека) и ни пойелаваха лек път!!! И аз ви го пожелавам!!!



Тема Re: За Австрия...нови [re: нeм]  
Автор Lizakriza (princesska)
Публикувано06.08.03 15:34



С кола Ще ви е най-удобно, от никого не zависите и си ходите където реШите.
Няма какво да се притеснявате от митниЧари и подобни, ако няма zа какво, раzбира се. С влиzането си купувате винет zа аутобана, няма да се zагубите по пътя, навсякъде всиЧко пиШе с ей такива големи букви. Реzервация си правете, ако ви се прави, по принцип проблем със хотелите няма. Би било раzумно да спите в някое село около големите градове.
А времето вЧера беШе 36° и днес не иzглежда по-малко.

Mo>I<e da sum >I<aba, ama sum s korona



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.