Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: Гъбapko]  
Авторsoon (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 15:59



da, i az sam zainteresowana za podrobnosti. sashto si tarsq mestence na Halkidiki.
a nqkoi sluchaino da ima wpechatleniq ot Halkidiki prez May mesec - stawa li za plaj?



Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: soon]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано01.12.06 17:22



През май на Халкидики става за плаж. Ако няма някаква дълга и закъсняла зима, теемпературата на водата е в порядъка на 18-20 градуса в началото и 20-22 - в края на месеца. В закътани заливи е по-добре, отколкото - на открит бряг. Което ще рече, че по-топла вода може да се очаква по източния бряг на Касандра и по двата бряга на Ситония.
През тази пролет се къпах точно на Великден - 23 април в Йерисос (източния ръкав - Атон) - е, не мога да кажа, че беше топло, но поносимо все пак.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: Блaryн]  
АвторCkитницa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 16:07



И аз бях на Халкидики, Ситония в края на април и началото на май за 1 седмица. Определено става за плаж, не пропуснах ден. Във водата само се потопих, не плувах, защото ми беше студена. Вечер беше хладно.



Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: Hoвaчka]  
Авторpitasht (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 01:45



Дали е вярно, че Гръцкото море (плаж) не бил добър или това са само рекламни трикове на нашите черноморски курорти.
Как стои въпроса с къмпингите в Гърция?Колко се плаща?



Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: pitasht]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано05.03.07 10:36



Има си пясъчни плажове и в Гърция. В интерес на истината, не съм виждал дюни, подобни на Аркутино или Каваците, но не казвам, че няма.

Морето е значително по-солено (по-точно нашето Черно море е ниско солено поради голямото количество сладка вода, която се влива в него от големите реки) и значително по-бистро (мътността на нашето не е толкова от замърсяване, колкото от цъфтящи водорасли). Приливно-отливните разлики са по-отчетливи, но все пак далеч по-малки, отколкото в Атлантическия океан. Температурите на водата са средно с 2-3 градуса над тези по Южното Черноморие - при нормална зима и пролет около 1 май става за къпане. По вътрешната част на ръкавите на Халкидики и по островите има закътани заливчета, където вълнението е почти непознато явление. Времето като цяло е по-добро от нашето, но през юли и август е твърде горещо и през 5 минути трябва да се спасяваш в морето. Затова пък до късно през септември е изключително приятно.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: Блaryн]  
Авторpitasht (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 21:33



Има ли гръцки "мутри" по бяло море, които да рекетират туристите за чадъри и т.н.т.



Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: pitasht]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано06.03.07 10:04



Не, но спасителите им са досадни - един довтаса при мен с джет, за да ми каже, че било dangerous да плувам навътре.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Местенце в Гърциянови [re: Блaryн]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 11:10



Как стои въпросът с риболова в Гърция - има ли изисквания към туристите за морски и друг вид риболов ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.