Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема С кола из Италия-лято 2003нови  
Автор Poline (аз)
Публикувано01.01.03 20:09



Моля българите който са посещавали Италия или живеят там да дадат идея за една малка обиколка на страната.Имам предвид по големите градове и забележи места. Идеята възникна от там,че сина ни ще учи за Италия,а ние така или иначе не сме ходили та да съчетаем полезното с приятното.
Мислим да спим по кънпинги,с наша палатка.Къде можем да намерим такива,приблизителни цени и ОПАСНОСТИ.
Казаха ми,че в Италия не било никак безопасно и дори се изненадаха на идеята ни да ходим точно там на палатка.
Хотелите който ни предлагат агенциите не ни устройват защото все са за минумум престой 3 дена и то все 3 и 4 звезди.Няма смисъл от скъп хотел при положение,че го ползваме само за спане. Квартира ни устройва,но аз нямам идея как да я намеря,още повече,че незнам нито дума испански.

Благодаря на всички който ми отговорят!




Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано03.01.03 12:59



Аз доста съм пътувал из Италия и мога да кажа че е невероятна страна.
За опасностите не съм сигурен какво точно имаш предвид, но там е доста по-безопасно от България (в общия смисъл, на палатка не съм спал, но не вярвам да има такава разлика).
Има изключително много хотели и къмпинги, но за собствена палатка не знам, палатки съм виждал, но може да са били на къмпинга. Цените са доста различни, като зависи от сезона и мястото... В много посещаваните градове е доста по-скъпо. Ако пътувате не в най-натоварения сезон, може да не резервирате предварително в агенция, а да търсите на място при пристигането (аз така правих, май-юни е възможно, юли и август в никакъв случай - тълпите са огромни. Представете си Цариградско шосе в пиков час, така и даже по-натоварена е цялата 750км магистрала от Милано до Неапол).
Според мен най-подходящо е да се влезе през Гърция с ферибот (от Игуменица до Бриндизи, 8 часа, избягва се минаването през Югославия, 4-5 митници и различните валути), оттам до Салерно и по брега до Неапол, крайбрежието е много красиво, може да видите Капри, Помпей, Везувий. После на север - Рим, Флоренция предполагам няма нужда да ги рекламирам...



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Автор Poline (аз)
Публикувано03.01.03 18:13



Ние ще пътуваме от Лондон,така,че няма да имаме проблеми по границите.



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано04.01.03 19:15



Щом живеете в Англия няма смисъл да ви плаша със натовареното движение, но аз бях много впечатлен.
Във северна Италия не пропускайте Доломитовите Алпи, езерата - Lago Maggiore най-вече, Мантуа... В Тоскана има много градчета със средновековна атмосфера, като Сиена и San Gimmignano



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 23:42



A mojete li da kajete kolko struva feribota ot gyrciq do italia?



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: vesi]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано09.01.03 09:56



Естествено зависи от сезона и много други неща, примерно 30 евро за кола и 80 евро за двойна каюта (може и без това, но е удобно ако се пътува нощем според мен)
Подробни цени има на

например, билети би трябвало да могат да се купят от туристическите фирми тук



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 10:10



10x :)



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: vesi]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 17:40



Аз гледах в Интернет цените,но не си спомням къде.Правех сметка,че от Италия до Гърция с кола с 4 пътника струва към 300 лева.
Един познат скоро пътува сам и каза,че само за колата е платил 100 марки (От Венеция до Игуменица)Той избрал този вариянт поради значително скъпите магистрали в Италия.Той самия е бивш ТИР-аджия и е "кръстосвал" Италия преди.



Тема Re: Я па таа Полина!нови [re: Poline]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано12.01.03 16:41



Тва с опасното го забрави!Тва да ти нее нашенско ма!Там ченгелите пипат яко и кокошкаре има само на юг!Най си е убаво по северните села мое ти каем па язе!Дааа






Гъ Цо - и тва го знам

КВО Е ТВА?


Тема Re:нови [re: Poline]  
Автор lvanFL ()
Публикувано14.01.03 01:14



Ima niakolko "raiona" v seki ot koito e dobre da prekarash naikolko dni. razbira se i mesetzi niama da ti stignat da vidish sichko. Florence i Pisa e edno. Rome e drugo, Venezia e treto i Naples/Capri e chetv6rto. Ot tiah nai mi haresa Naples i Amalfi coast no to zavisi kakvo t6sish. mejdu Naples/capri i sorrento ima mnogo feriboti (jetfoil) Florence e takava ludnitza liatoto che da ne govorim.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.