Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема С кола из Италия-лято 2003  
Автор Poline (аз)
Публикувано01.01.03 20:09



Моля българите който са посещавали Италия или живеят там да дадат идея за една малка обиколка на страната.Имам предвид по големите градове и забележи места. Идеята възникна от там,че сина ни ще учи за Италия,а ние така или иначе не сме ходили та да съчетаем полезното с приятното.
Мислим да спим по кънпинги,с наша палатка.Къде можем да намерим такива,приблизителни цени и ОПАСНОСТИ.
Казаха ми,че в Италия не било никак безопасно и дори се изненадаха на идеята ни да ходим точно там на палатка.
Хотелите който ни предлагат агенциите не ни устройват защото все са за минумум престой 3 дена и то все 3 и 4 звезди.Няма смисъл от скъп хотел при положение,че го ползваме само за спане. Квартира ни устройва,но аз нямам идея как да я намеря,още повече,че незнам нито дума испански.

Благодаря на всички който ми отговорят!




Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано03.01.03 12:59



Аз доста съм пътувал из Италия и мога да кажа че е невероятна страна.
За опасностите не съм сигурен какво точно имаш предвид, но там е доста по-безопасно от България (в общия смисъл, на палатка не съм спал, но не вярвам да има такава разлика).
Има изключително много хотели и къмпинги, но за собствена палатка не знам, палатки съм виждал, но може да са били на къмпинга. Цените са доста различни, като зависи от сезона и мястото... В много посещаваните градове е доста по-скъпо. Ако пътувате не в най-натоварения сезон, може да не резервирате предварително в агенция, а да търсите на място при пристигането (аз така правих, май-юни е възможно, юли и август в никакъв случай - тълпите са огромни. Представете си Цариградско шосе в пиков час, така и даже по-натоварена е цялата 750км магистрала от Милано до Неапол).
Според мен най-подходящо е да се влезе през Гърция с ферибот (от Игуменица до Бриндизи, 8 часа, избягва се минаването през Югославия, 4-5 митници и различните валути), оттам до Салерно и по брега до Неапол, крайбрежието е много красиво, може да видите Капри, Помпей, Везувий. После на север - Рим, Флоренция предполагам няма нужда да ги рекламирам...



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Автор Poline (аз)
Публикувано03.01.03 18:13



Ние ще пътуваме от Лондон,така,че няма да имаме проблеми по границите.



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано04.01.03 19:15



Щом живеете в Англия няма смисъл да ви плаша със натовареното движение, но аз бях много впечатлен.
Във северна Италия не пропускайте Доломитовите Алпи, езерата - Lago Maggiore най-вече, Мантуа... В Тоскана има много градчета със средновековна атмосфера, като Сиена и San Gimmignano



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 23:42



A mojete li da kajete kolko struva feribota ot gyrciq do italia?



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: vesi]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано09.01.03 09:56



Естествено зависи от сезона и много други неща, примерно 30 евро за кола и 80 евро за двойна каюта (може и без това, но е удобно ако се пътува нощем според мен)
Подробни цени има на

например, билети би трябвало да могат да се купят от туристическите фирми тук



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 10:10



10x :)



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: vesi]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 17:40



Аз гледах в Интернет цените,но не си спомням къде.Правех сметка,че от Италия до Гърция с кола с 4 пътника струва към 300 лева.
Един познат скоро пътува сам и каза,че само за колата е платил 100 марки (От Венеция до Игуменица)Той избрал този вариянт поради значително скъпите магистрали в Италия.Той самия е бивш ТИР-аджия и е "кръстосвал" Италия преди.



Тема Re: Я па таа Полина!нови [re: Poline]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано12.01.03 16:41



Тва с опасното го забрави!Тва да ти нее нашенско ма!Там ченгелите пипат яко и кокошкаре има само на юг!Най си е убаво по северните села мое ти каем па язе!Дааа






Гъ Цо - и тва го знам

КВО Е ТВА?


Тема Re:нови [re: Poline]  
Автор lvanFL ()
Публикувано14.01.03 01:14



Ima niakolko "raiona" v seki ot koito e dobre da prekarash naikolko dni. razbira se i mesetzi niama da ti stignat da vidish sichko. Florence i Pisa e edno. Rome e drugo, Venezia e treto i Naples/Capri e chetv6rto. Ot tiah nai mi haresa Naples i Amalfi coast no to zavisi kakvo t6sish. mejdu Naples/capri i sorrento ima mnogo feriboti (jetfoil) Florence e takava ludnitza liatoto che da ne govorim.



Тема Re:нови [re: lvanFL]  
Автор мaлka тъпa фeя ()
Публикувано15.01.03 19:15



пък Пиза може6 да я разгледа6 за 1 4ас, тъй като освен Пиаца деи мираколи и фиуме Арно друго за разглеждане няма.



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор мaлka тъпa фeя ()
Публикувано15.01.03 19:21



Оба4е ако пътувате лятото не пропускайте да разгледате Ривиера Лигуре с вси4ките му там малки град4ета.Идете съ6то и в 4инкуе терре...това е между Генова и Ла Специя,съ6то изола Палмария...и въоб6те цялото крайбрежие на Лигурия е страхотно дори и сега през зимата.Мантова е страхотех град със невероятна атмосфера, полуострова Орбетелло (малко на север от Рим е направо...нямам думи)
В големите градове като Фиренце,Милано е гъ4кано с туристи през цялата година,тук (Милано) например сега е фулл с китайци,японци и хора от Еквадор
Кога мислите да идвате насам??Вероятно през лятото?



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
АвторMayamcho (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 21:48



Ami Poline, to savet ne moga da ti dam shtoto i az ne sam xodil, ama v Italia ne govoryat ispanski, tai che nyama losho che ne go znaesh!



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003 - още инфо?нови [re: Mayamcho]  
Авторaloha (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 13:04



Ей, това е много добра тема! Thanks много но всички, които пуснаха постинги. Моля, дайте още инфо!!

Моята идея е да пътувам също с кола, но през април. Палатки не ме устройват, така че правя search за хотели. Като гледам, вилите са най-скъпи, иначе стая в 3-4*или апартамент В&B движи около EU 100-150. Искам да обиколя северната част, като не се бутам с обичайната туристическа паплач, дето цъка с камерки из музеите. По-скоро нещо по-автентично, да се пътува, да се опита кухнята и шопинг. Попаднах на един сайт www.dolcevita.com, който е коментарен за lifestyle и въобще какво да очакваш. Другите са guides за хотели.

Фея, в Италия ли живееш? Едни познати ходиха и спаха в Лидо ди Йезоло, но аз като го погледнах в нета, не ми хареса - много соц, хотели по на 17 етажа като в Слънчев бряг. Дай идея зя нещо по-тосканско.

Някой да каже нещо за outlet shopping? Попаднах на инфо за големите им складове около фабриките, а и в Милано, цените били до 50-60% отстъпка от магазините. Как стои този въпрос?

Ако някой е намерил сайтове с коментари, чета и на италиански

Много мерси предварително!!



Тема Re: идея 2003нови [re: Poline]  
АвторCecи (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 23:33



Много информация с идеи може да намерите тук

http://www.italiaplease.com/
http://www.virtualtourist.com
http://www.sacredsites.com/explore/europe.htm
много е идейно да обикаляш света на припципа смяна на дома за ваканция
може би ще направя български сайт ако има интерес
за повече инфо ми пишете sesi66@lycos.com
Napravila sum i DVD film za Italy ot Venice Florence i Bologna
Ciao
Sesi



Тема Re: London Italy Idea, Tips?нови [re: Poline]  
Автор Sesi (непознат )
Публикувано27.01.03 23:41



P. S
Do Italy shte putuvam s kola i shte posetim pak dosta zabelejitelnosti
ideata e da ostavim lkolata v Milano ili Munchen ili Zurich
ot tam ima evtini poleti na Easyjet.com do London za okolo 150 lv otivane i vrushtane vijte v saita LOL
a sushto info i v fodors.com
Ohhh Italy
London prez April shte posetia osven standartnite marshuti tam ,niakakvi tips??
pishete mi molia na sesi66@lycos.com



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Авторhaidytina (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 11:50



Sly6aite divaka-ytoi e hodil iavno! Italia ne moge da se vidi za 1-2sedmici,dori i za mesec,a niakoi sa hodili na soc-exskyrziiki i misliat 4e sa videli ne6to!Izvestno e 4e na ug ot neapol e malko stra6ni4ko,no pak triabva da se vidi pompei!Ako mogete da stignete do sicilia-napravete go-tam niama samo mafia!Тоскана(сетих се 4е мога и на нашенски),та ТОСКАНА-неповторим дух!Непременно-Асизи,там има още-Арецо,Кортона,Терни и т.н.



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: skorpionka]  
Авторaloha (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 19:47



Thanks на всички!
Ще стоя на север, т.е. около Милано (но не в самия град) , дали имате представа може ли човек да си намери за спане на място, или да си резервирам оттука?
Гледам, че т.нар. farm tourism (стари къщи / замъци из прованса) е много развит. Като че е по-евтино от хотелите, има ли такова нещо? Как са цените за спане по малките исторически градчета на север?

Благодаря предварително.



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: aloha]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 22:54



vij tova www.rentvillas.com



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: eli]  
Автор Poline (аз)
Публикувано11.02.03 19:55



Blagodarq na vsichki koyto sa mi otgovorili.
Nerazbrah obache zashto trqbvashe da znam ISPANSKI i kakvo obshto ima tova s Italy?



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор Piqndurnik (Pijnal powechko)
Публикувано14.02.03 13:14



Съвет от мене: когато италианци ти говорят за време или за разстояния, не им вярвай. Караш си колата и по някое време виждаш напр. Venezia 30km. Карасх нататък и виждасх следвашта табелка Venezia 30km. Поне посоката им е вярна
Друг съвет: Макар, че магистралите им са платени, в по-гъсто населените е по-изгодно да се кара по тях, вместо да се виси по задръствания и светофари. Изключение правят сравнително по-рядко населените области.
Друг съвет: Италианският стандарт за ел. контакти е доста различен. Добре е човек да се снабди с преходник.

Наздраве


Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Авторnino (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 12:45



Zadulzitelno minete prez Verona i Milano!
Nedejte da spite po parkingite. Opasno e! Vupreki che az sum go pravil i...v 4 sutrinta dojde da me budi policija :-)))))))))))



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: nino]  
Авторseagirta (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 23:08



Ciao ragazzi! ;))))

Iskam da razbera otkyde moga da nameria kavartiri v Italy. Predi 1 godina hoih i v RIm si biahme namerili super kvartira za dosta prilichni kinti v sravnenie s cenite po hotelite. Vse pak na nas ste ni triabva samo za prespivane i ne ni triabva drugo osven da ima bagno i leglo; ))
Ako niakoj znae kak da se mine po tynko s prespivaneto syte sym mu mnogo zadyljen



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: divak]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:31



Непременно Неапол и Флоренция



Тема Re: С кола из Италия-лято 2003нови [re: Poline]  
Автор vaskes_vn (MM)
Публикувано30.03.03 21:49



Polin ,ne znam koi sa tezi agencii ,koito sa ti predlagali za mnimum 3 dena ,ama az da ti kaja ot opit.
Ot Varna sam ,i predi dve godini mi organiziraxa edna super jaka ekskurzija ot Bulgaria- Sarbia - Ungaria-Avstria-Italia i obratno (az si bjax s kolata) ( vajno e da ima6 kola v kjato naistina 6te ti e udobno, 6toto...:))). Vav vcjaka darjava ostavasme po edna ve4e s izkluchnie na Sarbia. A Italia ja obikaljaxme 1 sedmica.
Xotelite bjaxa xubavi ,udobni ,ne tolkova skapi, i na udobno mjasto.Obche chestno da ti kaja Avstria mi xaresa mnogo pove4e ot Italia ,tova si e lichno moe mnenie razbira se.Ta iskam da ti kaja che triabva prosto da nameri6 podxodja6tata agencia kojato da usiyri vci4ko .Njamal sam problemi nito s rezervacii ,nito s nastanjavane ,s ni6to. Vob6te mnogo jako si izkarax s priatelkata mi.

Редактирано от vaskes_vn на 30.03.03 21:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.