Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема "До Miami и назад"(1)нови  
Автор Oro (коректен)
Публикувано15.12.01 22:25



Здравейте ентусиасти !
Има ли нещо по-силно от живото изживяване......+ умението да го разкажеш на другите......
Преди около час се прибрах вкъщи от едно далечно пътуване до......Miami
и още по пътя изпитах желание да го споделя с повече хора и се чудех дали има подходящ клуб в дир-а за това....и е то, че влизам и откривам този клуб!!!Прегледах какво сте писали досега и ми се струва, че този импровизиран "пътепис" ще пасне идеално за вашия клуб и интереси. Както чисто туристически, така и със своят ....."по-друг" аспект....за което споменават тези, които са писали за Хималая и Тибет.
И тъй, макар, че не съм мигнал от 24 часа бих искал просто да започна сега и да пиша по малко всеки ден за това чудесно пътуване и преживяванията ми там. Ще номерирам писанията си за да има някаква последователност....Всичко е чиста импровизация и се надявам да излезне нещо наистина интересно за всички. Снимах поне 3 филма от Miami и много бих искал да ви пускам и снимки към текста но.....не зная как да го осъществя....Знам само, че мога да поръчам снимките на CD с
формат за Интернет. Някой би ли ми помогнал.....
И тъй:
Какво е необходимо, за да попаднем в Miami като туристи?
Аз съм сигурен, че в Бг. има туристически агенции, които организират екскурзии с пренощуване и всичко организирано....но....ако двама приятели или приятелки решат да тръгнат сами е по- друго. Аз ще говоря за себе си. Когато научих за тази програма /по-късно ще ви обясня за нея/
се втурнах ....към компютъра и взех да търся ефтин самолетен билет по Интернет. Само за някакви си 4-5 часа успях да.....си открия късмета Отиване и връщане или t/r за само 800DM /лева/ От Осло /където живея/ през Цюрих с прехвърляне и обратно по същия начин. Адски късмет.....защото иначе струва 2-3 пъти по-скъпо
Следващият въпрос бе: Подслон ?! За тези, които имат приятели е лесно....аз нямам такива там - така че... се заех пак с Интернет и открих един от най-интересните и професионално спретнати сайтове Еxpedia.com, който ти дава пълни подробности за хотелите и
тяхната класа....със снимки и обяснения. Написваш от коя до коя дата на кое място искаш да отидеш и....след малко ти излиза готовия вариант. Ако ти хареса и имаш кредитна карта...просто си правиш booking /букинг - запазване/ и заминаваш с чиста съвест. Ако не - търсиш отново. Аз просто попаднах на един адски луксозен хотел от класата на - "от 200$ нагоре" на вечер.....в който получих стая за само 50$ на вечер. И това бе огромна стая с 2 king size легла, кухня, хладилник, микровълнова печка, 116 канала ТВ и разкошна баня с вана....Аз живях сам - но ако имах 3ма приятели - щяхме да си разделим тези пари или - 50:4=12.5$ на човек на вечер. Това за Маями е невероятно ефтино, защото тук всичко е адски скъпо....после ще ви разкажа......
Аз не заминах като турист. А - за да присъствувам на една огромна конференция - среща с моят Учител /за когото ще ви разкажа по-късно/ на която се събраха около 7,000 души от цял свят - един внушителен форум !!!
Сега съм страшно изморен и ако легна ще заспя моментално....затова ще продължа утре....ОК ?

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"

Редактирано от Oro на 16.12.01 01:14.



Тема razkazvai!!!нови [re: Oro]  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 00:27







Тема Re: "До Miami и назад"(2)нови [re: Oro]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано16.12.01 18:43



И тъй.....след едно чудесно наспиване / какво нещо е сънят, а? не можем без него повече от няколко часа.../ Let's come back to the business here.

Полетът
Пътуването със самолет за някои хора е кошмар и те никога не се качват на "дърво без корен"......но за повечето хора е приятно а за някои хора....средство за препитание дори.
Swiss Air е швейцарска въздушна компания с чудесно обслужване !
Аз бях настанен на последната седалка в централната колона от 3 места /от двете страни по една колона от 2 места/ и то...сам. Какво облекчение само! Защото не след дълго си направих легло на което периодически си ...похърквах отвреме навреме/ Целият полет от Цюрих до Маями отне 10 часа. Напуснахме Европа над гр.Порто - Португалия. За да бъде полетът най-приятен възможно пред всяка седалка има монтирано едно мониторче
/на гърба на предната седалка/ и всеки си има свой remote control, /който от едната страна си е просто личен телефон/ за избиране на един от 5 филма - комедия, акшън, анимация с бубулечки и бръмбари и др. Всеки филм е преведен на 5 езика и ти избираш на кой език да го гледаш. Също има около 10 канала с музика от всякакъв стил. Опера, рок, кънтри, джаз и т.н. Друг канал ти дава картина на земното кълбо и този самолет, който се придвижва всеки миг - все едно че си на кокпита на пилотите. Също надморската височина, скоростта на полета, и оставащото време до кацване. Тук аз лично се кефих постоянно да проверявам къде съм в момента. Забележете, че ако си избереш любимата музика на каналите за това - тя може да си свири и на канала за положението на самолета....
Ето ви данните за полета :
Средна надморска височина м/у 11,000 - 12,000 метра.
Средна скорост м/у 700 - 1,000 км/час.
Средна температура на въздуха /отвън не вътре/ -50 до -70 по Целзиус
Приблизително разстояние Цюрих-Маями - 10,000км.


Около нас припкаха един прекрасен екип от стюардеси и стюарди, които буквално не спряха нито за миг да реагират на всяко желание на пътниците /около 280 души/ освен планираните храни и питиета през час-два. Доказано е, че яденето има успокояващ ефект над човеците и в тези полети просто го употребяват като ...терапия. направи ми впечатление, че в този полет липсваше постоянната опашка пред тоалетните от....пикливи пътнички/най-вече/ и беше много спокойно и приятно. Една наистина приятна и удобна атмосфера. постоянен приток на почти неуловим поток от пресен въздух, топлина и лекото бръмчене от свръх мощните мотори. Можеш да четеш, да гледаш своя монитор, да се обадиш на някого в цял свят, да пратиш е- мейл до някого, да ядеш, да пиеш, да отидеш до тоалетната, да спиш, да мечтаеш и подремнеш седнал /да си полегнеш - само Аз !/ или да се разтъпчиш напред-назад....Не е много но.....какво искате повече - ние сме на 12км. височина и летим с бясна скорост.....която не се чувствува.

Ето тук ще ви кажа 2 думи за моя Учител:

Учителят.

Всеки знае какво е "учител" и всеки е имал среща с учители още от най-ранно детство в у-ще. Учител е някой, който те учи на нещо, което не знаеш. Когато ти кажеш нещо на някого или на едно дете напр., което той/тя/то не знае - ти играеш ролята на учител....макар и за малко. Ние всички сме и ученици/когато не знаем нещо и се учим/ и учители /когато придаваме познанията си на другите/ Учители ще намерим във всяка област на живота. това е нещо нормално в човешкото общество и е съществувало от началото на човешката раса.
Учителят, който ни учи как да влезнем в Себе си в Индия се нарича "Гуру" . Или този, който може да те вземе от мрака и постави в Светлината. /"Мракът" символизира светът на Голямата Илюзия а "Светлината" - този на реалността, отвъд времето и пространството и дуализма....т.е. Вечността. На български се е наложило това понятие "Гуру", но е злоупотребявано постоянно......
Казано е от най-дълбока древност и е писано в най-древни книги и се повтаря от всички аватари и месии и пророци и мъдреци едно и също послание .....с различни думи: Че в нас живее Вечността или Бог или Истината или.....коя ли дума да употребя /думите не стигат нито могат да представят това Нещо..../ Сократ е казал: "Това, което търсите отвън в света - живее във вас."
Няма човек, който да не търси.....Себе си. Но всеки му дава свое определение и название. И просто никой не си дава сметка, че това е един автоматичен процес.....на еволюцията. Всеки да открие своят истински произход и Начало - в Себе си. Пиша Себе си с главна буква, защото ние всички сме си създали свое лично "себе си" и си вярваме че сме именно това. Ние се идентифицираме с тази наша представа и си живеем живота ....без да схващаме, че тази "идентификация" е фалшива. Не е верна, не е пълна и е изкуствено създадена, за да функционираме на този свят в нашето обкръжение. Ние сме като компютри програмирани с различни програми....всеки индивидуално, съобразно със средата в която се е родил, отрасъл и живее в момента... И ние си вярваме, че това е "действителността", че това сме ние. Нашето име, нашето местонахождение, нашата работа, семейство, приятели, роднини и т.н.............
Но има един друг свят
едно друго измерение......който не е извън този видим свят, който познаваме и все пак е невидим за нас....
Ролята на Живият Учител е да ни покаже един практичен начин как да открием този свят.....В СЕБЕ СИ. Не навън от нас....не в църкви, храмове, манастири, свети места....не на Хималая и Тибет или в стари древни писания като Библията, Бхагават Гита, Коран и много други. Не в ритуали и религии като християнство, будизъм, мюсулманство, ниндуизъм и....безброй "изми" и "анства" и секти и догми и философии и практики и спорове и диети и молитви и заклинания и магии и.......как да ги изброя всичките....те са хиляди и хиляди.....Моят Учител е роден в подножието на Хималая и знаете ли какво казва: - Хората от цял свят се мъчат да се доберат до Хималая ....за да открият Истината?
Аз бях роден в подножието на Хималая и знаете ли какво има там? Студ. Там е студено. Но ако искате да откриете Истината - тя обитава във вас. Във всекиго от вас. И ако искате да я откриете - аз ще ви помогна......
Когато човек е опитал много неща в своя живот /всичко не може да се опита/ идва в един момент до това състояние, когато започва да не намира удовлетворение в този свят и изживяванията, които той предлага...
Тогава започва да изпитва един дълбок вътрешен глад или копнеж към....нещо, което не може да формулира, но чувствува че е реално....
И тогава започва да търси, да чете книги, да пробва религии, философии и т.н. и.....не се спира докато не открие това Нещо. Защото гладът отвътре става все по-силен и нетърпим.....И тогава се появява Учителят /Някъде бе казано от древността: "Когато ученикът е готов - Учителят ще го открие и отиде при него." Може да звучи странно и невероятно....но това се случи и с мен лично - Верно е!!! / Той показва на всеки, който искренно иска от сърце - Пътят/Методът за влизане в себе си. Защо? Защо да влизаме в себе си? ЗАЩОТО В НАС ЩЕ ОТКРИЕМ ЕДНО НЕСРАВНИМО ИЗЖИВЯВАНЕ НА ВСИЧКО ТОВА, КОЕТО СМЕ ТЪРСИЛИ ПРЕЗ ЦЕЛИЯ СИ ЖИВОТ. С какви думи да опиша това Изживяване, което не е от този свят.....Съвършен Мир, Космическа Любов, Абсолютна Хармония, Съвършенна Тишина, бликаща от дълбините ти Неописуема Радост и онова
чувство за Безкрай и сливане с Него....когато времето е спряло бесния си ход и не съществува повече, когато няма повече дуализъм а Само Едно Нещо и ти си в Него......
Когато човек получи това вътрешно изживяване от контакта със Истинското Себе си отвътре.....всички въпроси изчезват и ....остава само един Отговор - Това най-висше Изживяване. Това е нашият Истински Дом.....от там ние всички тръгнахме по света....някога....и забравихме пътя назад...
Ето това приятели е....моят жалък опит да ви разкажа....какво прави Истинският Учител. Това направи с мен и с хиляди хора-търсещи души от цял свят. Показа ни пътят навътре към това изживяване. ПРАКТИЧЕСКИ !
.......................
..............................
Ето каква бе целта на моето пътуване и на около 7,000 души от цял свят
към Маями. Да видим отново Този, който ни даде Ключът към Нас. И ни направи най-щастливите хора на този свят.
За мен е щастие дори да ви говоря за това. А за вас сега е щастие да узнаете за това. Че има един човек, който може да ви помогне да откриете това Най-Велико и Свято Изживяване ....в Себе си.


Пътеписът продължава...

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: "До Miami и назад"(2)нови [re: Oro]  
Автор balgarin (непознат)
Публикувано16.12.01 22:04



I koi e toia uchitel?



Тема Re: "До Miami и назад"(1)нови [re: Oro]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано17.12.01 08:12



Пътеписа ми харесва.
Наблегни на Маями, че не съм била там



Тема Re: "До Miami и назад"(2)нови [re: Oro]  
Автор sofianka ()
Публикувано17.12.01 17:26



Vpechatlenia oro ne cifri i filosovski izlojenia. Tova triabva da ima v edin putepis. Tova bi mi bilo interesno i na mene. Inache tia danni tolkova sa mi pisnali sled nad 80 chasa poleti ,che mojesh da si prestavish.
Kaji kakvo vidia naokolo , kakvo te vpechatli v obstanovkata ,kakvo ustanovi za horata tam, kakvo zabeliaza , kakvo te razvulnuva na tova miasto, i kakvo beshe tova avtentichnoto tam ,koeto ti shte otnesesh zavinagi v sebe si?????
. Tova shte e superinteresno za mene -drugata gledna tochka. Predpolagam i za vsichki



Тема Re: "До Miami и назад"(2)нови [re: sofianka]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 17:36



Be patient !
Още сме в самолета-а-а.....не сме пристигнали още...
И не забравяй, че аз пиша и за тези......които никога не са пътували в чужбина със самолет. Don't be so selfish.....



Тема Re: "До Miami и назад"(2)нови [re: balgarin]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 17:38



Какво те интересува по-точно?



Тема iasnoнови [re: Oro]  
Автор sofianka ()
Публикувано17.12.01 18:50



reshil si na den po kapka....za da me izmuchvash



Тема Re: "До Miami и назад"(3)нови [re: Oro]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано17.12.01 22:46



Всяко нещо си има своето място и време....
Така е и с този пътепис. започнах поради един вътрешен подтик и писах докато почувствувах да спра....Без да ми е много ясно какво ще напиша....но осланяйки се на това вътрешно чувство....Но, ето че се появиха нетърпеливи, които не са доволни от темпото и...може би от съдържанието.....Взеха да ме поучават как се пишело пътеписТакива хора и Алеко константинов биха почнали да поучават....не че те самите са написали нещо свестно в своя живот, но....ей тъй....да дават акъл и....търсят кусури на всичко....
И тъй след това "лирично отклонение" докато ви говорих за моя Учител самолета си летеше и летеше и атмосферата бе много приятна - почти домашна. само персонала припкаше напред-назад да носи на капризните пасажери....това което постоянно поръчваха...без да им е нужно.....

Гледам но моя монитор, че наближаваме американския бряг....и ето ни над
какво? Над какво си мислите? Не, не-е-е....Ето ни точно над Бермудския триъгълник?!?! не сте ли чели, че на това място са изчезвали много кораби и самолети.....Просто са били изсмуквани в Космоса по един необясним за никого начин....Викам си: Ох, дано преминем...и ...преминахме всъщност...сега вече самолета започна да лети по крайбрежието и над Бахамските острови. Но...от тази височина можеш ли да видиш нещо? Отговорът е - НЕ.
"Драги пътници след около 20 мин ще кацнем на Маями Интернационлно летище"! Хм.....ето земя....и височината от 12,000 м. спада до 1,000 и вече се виждат брега. И все по-надолу и по-надолу....и КАЦ - кацнахме леко и плавно на летището като......един огромен хвърчащ делфин /има ли такива.../ Всичко бе адски светло и топло и.......влажно....Около +30С или
около 70-80F както е прието тук. Сбогувахме се с персонала - чудесни хора! и ето ни пълзейки по безкрайните коридори и ескалатори към...изхода. Най-после навън ! А навън значи: Невероятно д-ние на хора - бели, черни, жълти и др. забързани, куфари, трайлери, и...хаос /от пръв поглед/ Хеле отзовах се навън и взех да гледам за буса, който моят хотел праща за своите гости...." Holiday in" e хотелът. Чакам, чакам и накрая спирам един бус на който пише това име. Но...се оказва че тук има повече от един хотел с това име и трябвало да чакам ...зелен бус с този надпис. Чакам, чакам няколко часа / не бе 5-10 мин./ и питам един черен сър, който бута количка с багаж на хората /защото има някаква табелка на ризата си/ и той ме праща на горния етаж. Там спирал моят бус.....Търча като луд /ходейки съвсем спокойно, де/ взимам асансьора и се качвам на 3-то ниво. И там чакам дълго /10-тина минути/ и пак питам един сър който е бял и стои с табелка и ...гледа ...доста умно. Той ми обяснява, че нещо не може да ми каже защото е от 2 дни на работа....Хм...
чакам пак и идва един нов сър - бял също с етикет на ризата. питам и...той много компетентно ми отговаря да чакам Тук. Благодаря и....след доста време питам един шофьор на спрял бус - а той най-учтиво ми обяснява да отида на 1 ниво...там спира моя бус. Ех....слизам пак с асансьора - Абе що за чудо да няма едно гише Информация! ???Питам едно момиче, което дава коли под наем и тя най-любезно ме праща на края на коридора, където имало табло с всичките хотели в Маями и техните тлф. за да се обадя в моя хотел и ми пратят безплатен транпорт като гост. Разгеле! си викам и отивам на края на коридора къдзето питам едно негро за табелата..."Каква табела - няма никаква табела" ми отговаря и това бе краят на търпението ми. Излизам и спирам първото такси. Ще ми струва 29$ - казва и сядам....Почваме едно доста дълго пътуване и аз почвам разговор с него. Но той....говори английски, колкото аз японски...или италиански напр/защото знам няколко думи италиански/.
Разбирам, че той е от Перу и че тук в Маями хората живеят от бакшишиХм, мисля си....ще видим. но той ме докара все пак до един хотел и го питам: Ти сигурен ли си че това е моят хотел а той почти се обиди от въпроса....хеле дадох му 1$ бакшиш и той изглеждаше доволен /как няма да е - като изобщо не включи таксиметъра/ Та-а-а ето ни Мен
в този луксозен хотел. В очакване на сестра ми, която трябваше вече да е тук със своята приятелка - германка изпих едно кафе за 2$ и видях във фоайето един автомат-Интернет. Можеш да сърфиш 15 мин за 3 $....Хм...
Скоро сестра ми се обади от аерогарата...самолета им закъснял и се отзовахме в хотела. В South Miami Beach на един от безкрайните булеварди по крайбрежието /безкрайно дълги а иначе са 2-3 само/ Collins ave. Вечерта излязохме на разходка и седнахме в едно заведение край пътя което се държеше от едно турско семейство. "Ашколсун" и "машала"
викам аз на младата жена, която горе-долу говори английски и ни донесе гръцка салата и Budveiser бира. "The king of the beers" пише на шишето но...никъде не видях, че чехите са ги научили как се прави тая бира.....а си е така. Та...прохладен ветрец всред този влажен....ама просто като в парна баня въздух...топло и размекващо...всред тези кокосови палми наоколо, които тук заместват нашите кестени. Друг въздух, друго усещане, друг свят.......и човек някакси си отдъхва от безсънната нощ и приготовленията.....И....бум в леглото, където всеки е спал като отрязано дърво. /абе дали дърветата похъркват..../

следва.......


" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.