Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 22.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Диря в парка
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За проекта "Диря в парка"нови  
Автор dir.bgАдминистратор ()
Публикувано03.06.03 18:24



Парковете в България,

в които всички ние обичаме да се разхождаме, да се срещаме с приятели, да извеждаме децата си и да спортуваме, са занемарени, а общините трудно намират средства да ги поддържат редовно. От място за отмора, срещи и развлечение парковете се превръщат в неуютни, неприветливи и дори криминогенни места.


Проектът на Дир.бг “Диря в парка”



Ние, хората на Дир.бг, започнахме един обществен проект, чиято мисия е да осигурява съдействие на гражданите от виртуалните общества, клубове и дискусионни листи, неправителствените организации и бизнеса да се ангажират за облагородяване на отделни кътове в парковете, а в перспектива - и на целите паркове в столицата и в другите градове. Вярваме, че по този начин всички ние сами ще започнем да създаваме средата, която да ни носи радост и удовлетворение.

Чрез този клуб могат да се проведат ползотворни дискусии, обмяна на идеи, предложения и проекти как това да се направи по най-добър начин, а също и идеи за дизайн на модерни решения, които да се споделят и реализират на различни места. Посетете и нашия сайт на адрес




Нашият пример

Осъществяването на проекта вече стартира с инициатива за създаване на Кът на Дир в Южния парк. Парковият участък е естествено хълмово пространство с чудесен изглед към Витоша, на което някога е имало пейки по протежение на алея по върха на хълма и беседка в нейния край. За съжаление вече няма и помен от пейките и беседката, предпазната ограда, където е останала, е в ръжда, а мястото, на което е била беседката е пострадало силно в резултат на земно свличане. Благодарение партньорството на Дир.бг с общинска фирма “Озеленяване” две сравнително обособени паркови пространства от Южния парк в близост до кв. “Хладилника” бяха облагородени и свързани в естествен парков комплекс. Надяваме се ремонтираните пейки, предпазни огради, алейни пространства, беседки, зелени площи и естрада да дадат тласък на проекта.





Ще бъдем щастливи да отпразнуваме това с вас на ХЕПЪНИНГА на Дир.бг - 8 юни от 11 часа на детската площадка и на местността «Слънчевия часовник» в Южния парк при кръстовището на улици “Кишинев” и “Козяк” в близост до последната спирка (обръщалото) на трамваи N0 9 и 14 в кв. «Хладилника». И без подробните описания ще го намерите сами, ако следвате хубавата музика и доброто настроение. Очакваме ви!



Вашата естрада

Искаме да направим този кът специален за вас, хората от форумите на Дир.бг. Затова от този момент нататък естрадата в къта на Дир ще стане място за реализирането на всякакви ваши хрумвания за дискусии, концерти и състезания, които искате да организирате. За да можем да помогнем за успешното сбъдване на вашите идеи, изпратете предложението си за съответната инициатива на e-mail



Тема Re: За проекта "Диря в парка"нови [re: dir.bg]  
Автор peio (one of my turns)
Публикувано03.06.03 16:59



благодаря ви за поканата и поздравления за инициативата, но лично аз няма да взема участие в нищо, което се оповестява чрез нежелани масови съобщения, които аз наричам просто спам.
преди малко получих третата бележка с идентичен текст на поканата и се надявам да е последната.
още веднъж поздравления и приятно прекарване

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: За проекта "Диря в парка"нови [re: dir.bg]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано03.06.03 17:59



Начинанието е наистина благородно! Подкрепям го с две ръце



Тема За бележките и "Що Диря в 3 в профила ми"нови [re: dir.bg]  
Автор dirbg.com (фалшификат)
Публикувано03.06.03 18:01



Абе пичове - то това хубаво само не мога да разбера що сте ми пратили 3 бележки за случая? Всичките с еднакъв текст.

ПОКАНА dir.bg 03.06.03 16:48
ПОКАНА dir.bg 03.06.03 16:33
ПОКАНА fukla 03.06.03 16:21


Гледайте какво пускате бе хора.

Похвална инициатива. Особено ако се сложат няколко исторически (прадядото на компютъра - някое сметало) и зоологически (сещайте се сами какви) експоната. Предлагам да се постави и една пейка във формата на клавиатура. И кошче за повтарящите се бележки.


Редактирано от dirbg.com на 03.06.03 18:05.



Тема Както е казано:нови [re: dirbg.com]  
Автор Princess Crocodile (непознатa)
Публикувано03.06.03 18:19



получилите повече от една бележка могат да дойдат повече от един път :))

Лично на мен инициативата ми допада. Наистина доста места се нуждаят от веща намеса.

Do you believe you can hide?!


Тема Re: За проекта "Диря в парка" [re: peio]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано03.06.03 19:04



Пейо, Виждам как яростно отричаш спама.

И все пак, той все още е доста по-безобиден ако го сравним дори само с пълната безвкусица и никому не нужна информация, изливаща се ежеминутно в ефира от електронните медии. (почващи от новините за убити и ранени в мирно време и стигащи до ... абсурдните реклами за прах за пране и всякави "евтини и ефикасни" простотии)

Аз лично се радвам на подобна непримиримост у хората, но ако само можеше да я насочим там където наистина трябва и би могла да свърши работа.
Например срещу безмозъчното и бездушно управление на тази страна от доста години насам , наречени ...оправдателно "Преход".
Срещу покъртителните ситуации и гледки, с които се сблъскваме ежедневно, ако решим да следваме логиката си и усета си за красота.
Ще се радвам ако хора, като теб притежаващи тази непримиримост, наистина видят кое всъщност им пречи да живеят по-красиво.

Мен лично, повече ми пречат разбитите паркове, градини, улици, мръсотията около къщите и офисите ни, тъмницата, в която потъват дори централните улици в София след 10 ч. вечерта и няма да продължа да изброявам още..., отколкото 3,4, 5 писма в пощенската ми кутия.
Да ги почистя ми отнема 30 секунди... и едно копче.
Де да можехме с един бутон и половин минута да се справим и със заливащата ни простотия в ежедневието ни.




Редактирано от !Soley на 03.06.03 19:08.



Тема няма да е зле обаченови [re: dir.bg]  
Авторcъrлacнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 08:43



да спретнете и едно капанче за бира и кебапчета , че колко от дир-аджиите ще дойдат ей така просто за едната пейка да седнат



Тема можемнови [re: !Soley]  
Автор dirbg.com (фалшификат)
Публикувано04.06.03 09:21



с един бутон да се справим с половината от простотията заливаща ни в ежедневието. С още един бутон и насрещната страна ще се справи с другата половина. Окончателно.

Не можах да се сдържа и да не го отбележа.



Тема Re: Както е казано:нови [re: Princess Crocodile]  
Автор dirbg.com (фалшификат)
Публикувано04.06.03 09:23



Абе за какво съм им повече от веднъж. Хор да правя сам със себе си ли?



Тема Ей, тупанинови [re: dir.bg]  
Автор Sir Henry Morgan (fierce)
Публикувано04.06.03 09:49



Какъв "слънчев часовник", бре Това е "компас"
Скачайте зад борда веднага




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.