Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Той си е регистриран,нови [re: TЪPTEЙ]  
Автор Rainbow_bs (бивш гларус)
Публикувано14.03.01 11:06



но каза, че го мързи да се логва всеки път. Пък и го приема като посегателство над личността и нарушение на личните му права и свободи. Иначе си е пич. В това две мнения няма - при това е родител като нас!!!



~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: TЪPTEЙ]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано14.03.01 20:57



И още:
нганга - коте
бибо - бонбон
кетофон - касетофон
абъка - ябълка
катавица - краставица
потиа - простирам




Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: TЪPTEЙ]  
Автор TЪPTEЙ (БАШ ТЪРТЕЙ)
Публикувано15.03.01 08:13



годичка - вода

Пич, но от кофтите!


Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: TЪPTEЙ]  
Автор Yasmin (непознат)
Публикувано15.03.01 12:29



Моята дъщеря, която е на 3 и половина години, и отдавна говори почти като мен, снощи пак успя да ме впечатли. След като времето за лягане отдавна беше дошло и си отишло, а ние продължавахме да се гоним из къщата, аз й казах, че ако моментално не се отправи към леглото, ще й опухам дупенцето, тя най-невъзмутимо се обърна и ми каза: "Няма такава приказка!"
Ха сега де!?

Smile!


Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: TЪPTEЙ]  
АвторKids (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 17:16



Каката /преди 10 год./:
- АПКО = таралеж;
- УДАТ= телевизор

Малката /преди 5 г./:
- "Виж този океан как се е РАЗБУХНАЛ!"



Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: TЪPTEЙ]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 17:42



Здравейте отново,
Преди няколко месеца, когато синът ми започна да реди и други думички, освен традиционните "мама", "тати" и т.н., също имах идея да му направя подобен персонален речник, но все не оставаше ред.
Благодаря, че подхванахте тази тема, та от три дни се опитвам да си припомням какво щях да записвам, което и правя и споделям новите си "придобивки":

басиса - баница
покал - портокал
манга - мандарина
монуна - маймуна
тутутуа - температура




Тема О, и ощенови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer (ентусиаст)
Публикувано15.03.01 22:42



и до ден днешен си употребяваме неологизма на дъщеря ни "нагърми" радиото или ТВ - усили, както и палто "Клеопатра" и шапка "Клеопатра" (палтото от леопарда - имитира леопардова кожа.)

***



Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: Mими]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано16.03.01 01:30



направи го този речник
колкото и да не се сещаш
аз четох моя такъ дето майка ми го беше правила на около 15 години
беше ми много забавно
:-)

иде пролеееееееееееееет! усещате ли я?


Тема Кари,нови [re: Karinka]  
Автор TЪPTEЙ (ТЪПО КОПЕЛЕ)
Публикувано16.03.01 08:27



защо не го публикуваш тук, този твой речник.



Пич, но от кофтите!

Тема Re: РЕЧНИК НА ДЕТСКИТЕ ДУМИ!нови [re: TЪPTEЙ]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано17.03.01 01:23



Naistina chudesna IDEJA!


Mojat sin e veche goljam i rjadko si spomnjam kakvo i kak go e NARAKAL, no naskoro imach slednija sluchaj:

Uchich dnite na sedmizata na balgarski s malka grupa deza, sa da ne luduvat . Prosto gi sabavljavach :-) Mnogokratno povtarjachme ...-
PONEDELNIK , VTORNIK, SRJADA , CHETVARTAK i t .n.

Malkata DARINKA ,e s visoko vdignata raka:
- As ,as iskam da kaga i gordo sapochva.

"Ponedelnik, Vtornik ,...(malko spira ,poglegda me gordo che veche se e setila ..) i isstrelva TRETAK , ...pri koeto as se smeja ot vse sarze, no zjalata grupa me poglegda v nedoumenie SACHTO ??? A tja nevinno prodalgava "CHETVARTAK , PETAK..." i si pljaska sama s rachichki.

Neverojatna i geljasna e detskata LOGIKA pri sastavjane na dumite i si mislja chesto, AKO te (DEZATA) TRJBVA DA ISMISLJAT EDIN ISKUSTVEN ESIK - TO TOJ CHTE BADE NAJ-TOCHNIJA esik v sveta


medea


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.