Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Детска снимка на детето....нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 07:32



Във всеки от вас има едно дете.То е детето... което е бил преди години и което е още живо и още вътре във вас.Детете не е умряло...то е опаковано след това от слоевете на следнащите жизнени периоди...то е скрито...но си е вътре във вас.Опаковано...затворено...почти бездиханно...ПОЧТИ...но не бездиханно...маркирайте разликата...
Дтето..истинкото дете не се сърди..сърди се само този , който е излъган вече...


Мъничкото дете...няма понятие за добро и лошо...за вярно и невярно... то ви гледа с широко отворени очички...и не ви вижда...то още н еможе да си управлява очичките...ръчичките....краченцата....
После...след време, върху това дете...започват да се лепят нечистотии след нечистотии...то го именуват...то го убеждават кое е добро , кое лошо... того обучават как да върши това или друго....и детето...забравя че е дете и става възрастен....
То вече е "измамено" дете....
Къде отиде детето във вас????
Как това малко, чисто и безпомощно създание стана солидно изглеждаща скумрия или Кумчо Вълчо?
Интересен въпрос....нали...
Ако снимате детето си....всяка година по веднаж...и после сложите наредени снимките....ще познаете ли детенцето в грозотията на стария и болния,... в умиращия и издъхващия????
Не!
Няма да го познаете...толкова пластове има наслоени върху детето...а те са фалшиви пластове....и детето се задушава вътре в тух....не му достига свобода и въздух.....
Косичките на детето са меки...а после , са станали...твърди прошарени....брадясали....или опадали.....Това са проблемите , които не са решени...отговорите, които не са получени през този живот...докато детето е престанало да бъде дете...и е станало "знаещ урунгел"....
"Станете като децата"...казал е Иисус...а той е мъдрец...
Той не казва да станете деца...а да станете "като деца"....неопентени, вярващи,безпомощни, без опитни...но не защото не можете и не знаете.... а защото вашите опитности и знания са фалшиви...не вярни...и живота , състоящ се от фалшиви знания...става фалшив...
Детето не е фалшиво...то не знае как....а когато вече знае как....то вече е фалшиво и не може да се спре....това става навик....поведение...характер.
То вече е възрастно....
Извадете си снимките от кутиите...и излесте от тези кутии, на интересите си, на очакванията си...на надеждите си...излезте от затвора, който всеки сам си е направил....и в който сам е влязъл.....
Във всеки от вас има едно дете...намрете го...то плаче, оставено без грижа....
тое оцапано, неповито....неподсушено...защото тИ се занимаваш с други неща...дори и кагота четеш тук,всичко това, написаното от глупави и нещастни, за глупави и нещастни....
Добро утро "родители"....



Тема Re: Детска снимка на детето....нови [re: MУЛE]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.03.01 21:18



Всяок нещо оставено без енергия...деградира....
Детето символ на чистота, след време става мъж или жена....преди не е било нито мъж, нито жена...то вече е облечено в измамата на пола си.
После де облича в премяната на ученик на родителите си и учителите си, които ...са нещастни и учат детето как да стане шастливо....ха ха ха ха
Е как става това, нещастния да учи детето на щастие...ха ха ха х
И след години...гледаш детето деградирало, задушило се...от обичта на родителите си.....и станало като тях...нещастник.
Погледнете родителите си...тяхната съдба ви чака....
Дали ще е точно така или малко по иначе....няма значение...съдбата ви чака.
Снимката на детето и снимката та дядото...или бащата...това са етапи на лъжата...
Привет от Мулето...


Бъдете щастливи,...защото не сте...ха ха ха



Тема Re: Детска снимка на детето.... [re: MУЛE]  
Автор sunrise (пристрастен)
Публикувано05.03.01 05:52



Ot kude iskash da znaesh, che ne sum shtastliva? Zashto si pozvoliavash da slojish vsichki pod edin znamenatel?
Mislia, che obobshteniata ti ne sa pravilni i v sluchaia, kakto i v dosta drugi tvoi postingi, ne vinagi provokaciata e polezna. Daje bih kazala, che e izlishna i ne vodi do tova, koeto moje bi si celial s postingite, no niama da davam konkreten suvet za retorikata (ako moga taka da ia nareka) predi da sum ubedena, che te interesuva.
vsichko dobro

:-) ot men


carpe diem... noctumque

Тема Re: Детска снимка на детето....нови [re: sunrise]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 07:42



ПРиятно ми е да те чета...НО:
Щастливо е детето..защото за него, света не съществува и то го опознава с отворена уста...с възхищение...със страх...То е лишено от условности, от проблеми...и те не го интересуват....ТО Е САМО...първоначално, а после ... след време, условностите започват да го завладяват и то ...осъзнава майка си и зависимостта си от нея.
То вече е зависимо.
Със осъзнаването на първата зависимост и условност, и щастието му става условно.
Със всяка изминала година, условностите нарастват, а щастието намалява....
Погледни са от страни...анализирай мислите си....поведението си....когато се нервна, когато си депресирана....когато си болна...когато закъсняваш сутрин за работа...когато ти се кара началника....когато четеш пресата....
Това е "твоето щастие"...и ти го знаеш, ти го усещаш...затова апострофираш Мулето...със желанието да си защитиш правото на щастие....защото Мулето го разрушава...то те кара да се замислиш върху неща, които не би мислила преди.
Истинското щастие не е условно...то не зависи от мъжа и детето...от времето навън...от нищо.
Истинското щастие е БЕЗУСЛОВНО.както е при децата.
А ги вече не си дете...и за съжаление, си забравила детето в себе си....
То не би се впечатлило от Мулето и дори не би му обърнало внимание...
За разлика от теб....


Щасливите нямат обяснение за щастието...те не знаят че са щастливи.
Само нещастните...търсят щастието, защото го нямат.
Само нещастните търсят щастието в семейството и децата си, защото го нямат.
Да бъдеш родител-това е доказателство...че не си щастлив и търсиш начина да постигнеш нещо....наблюдавай се от страни...колко фалшива си и ти и съпруга ти...и ще настръхнеш....
Усети ме...Мулето е сетивно животно....
ПРивет на всички опоненти.....



Тема Муленови [re: MУЛE]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано05.03.01 18:06



Ти да не си будист.
Не че ме интересува много - но защо не си честен. Този миш - маш който го забъркваш с библията не се връзва съвсем с личините ти възгледи, дето се промъкват между цитатите.




Тема Re: Муленови [re: Mama Netty]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 21:26




Pozdravi



Тема Re: Муленови [re: Mama Netty]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 22:19



Виждала ли си Муле Будист...или Християнин?
Мулето няма религия....религиите са условности...такива за които пиша в някои от постинигите си.
Ти когато си се родила не си била християнка, в последтвие си станала такава и то временно.
И смешно.
Явно не четеш внимателно написаното и не вникваш в смисъла му.
Е. Толкова са ти възможностите...не е срамно.
Да Мулето цитира Библията...може и Корана да ти цитира, може и Ведите да ти цитира....то и папагалите могат да цитират...но си остават папагали.... като хората....


Те повтарят и преповтарят едно и също нещо....без да успеят да влязат във вътрешния му смисъл...
Днес една позната от телевизията ми разказа нещо интересно.Правила предаване на манастира св.Мина...и след като всички молещи се , отказали да и кажат как се молят и за какво се молят...дошла една монахиня и и дала торбичка със стотина листчета, написани и оставени от "богомолците"...ха ха ха
Един се молел за това да ми се напълни заведението с клиенти.друга- сина и да не боде вкаран в затвора за кражбите си...трета за това , да има възмажнаст да отида в чужбина...на гурбет, за покупка на кола ...и т .н.Няма да изброявам защото..... това е жалко.
От сто листчета, едно било за раждане на дете от бездетна майка и едно - за здраве и щастие на семейството , приятелите и враговете на този, който е писал бележкат....
И точка!
Това са християните...ха ха ха ха
Християните са християни от страх.
Няма да ти обяснявам от къде е дошъл страха....
Зная че Мулето не те интересува много....но го четеш.
И не пиши глупави неща...виждала ли си честно Муле?
Понятието честен и нечестен, в природата не съществува.
И то е условност...само между хората...които са лъжци.
За честност говорят и пишат безчестните, нечестните.А това са хората.
А те просто нямат интерес да четат Библията и да медитират върху едно изречение на Библията ....с години.
Нямат сметка...няма бизнес...няма секс....
Не искам да влизам в полемика.
Бих ти предложил, да развиеш и ти разсъждение върху някое изречение и да покажеш какво се крие в теб.
За сега , се крие съмнение.....и упреци.
Но те не засягат Мулето.....



Тема Re: Детска снимка на детето....нови [re: MУЛE]  
Автор sunrise (пристрастен)
Публикувано05.03.01 23:36



Хех явно даже не си баща, а да не говорим, че не си майка, защото си противоречиш, детето е зависимо от майка си от самото начало, от заченването му още. Чудя се как може да говориш така, след като явно не си много наясно с детското развитие. А майка си детето започва да осъзнава от първият допир с нея.
Оооо MУЛE, защо мислиш или се опитваш да мислиш вместо мен, аз сама трябва да си знам дали съм щастлива или не. Освен това не подценявай другите, ти не можеш да знаеш те за какво са мислили преди ти да подемеш някоя тема, а за мен също не можеш да знаеш над какво съм се замисляла и над какво не съм.
Щастието според мен е моментно, не може да се задържи за дълго, а и за какво ми е? Ако е вечно, мисля, че не бихме могли да го отценим както трябва, освен това бихме се развивали по друг начин, ако винаги сме щастливи. Целта ми не е вечното щастие.
А *Да бъдеш родител-това е доказателство...че не си щастлив* - това не е никакво доказателство и ти го знаеш, не се опитвай да ми даваш твърдения вместо аргументи.
Хех шашкаш ме с непознанията си понякога, а и с мислите ти които се въртят в кръг, без да се огледат настрани.

от мен


carpe diem... noctumque

Тема Re: Муленови [re: MУЛE]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.03.01 13:11



Вярно, глупаво беше да търся честност от тебе - нали си муле?
И тъй като ми предлагаш да развия разсъждение върху някое изречение. защо не? Ето твоята теза:
" Да Мулето цитира Библията...може и Корана да ти цитира, може и Ведите да ти цитира....то и папагалите могат да цитират...но си остават папагали.... като хората...
Ами тогава, ти с какво си по различен - като хем си папагал / т. е повтаряш чужди мисли като останалите хора/, хем намекваш намекваш / то се усеща в целия ти постинг/ че си нещо повече от другите , същество /човек? муле?/" влязло във вътрешния смисъл" на нещата.

Всъщност подробно / и доста досадно- не се обиждай/ описваш в какво не вярва мулето, но в какво вярваш - криеш , хитрецо. Сигурно си мислиш, че тъй е по-интересно. Е да по-озагадъчващ си в началото, докато после не омръзнеш на всички, главно със стила си.
Доволен ли си, муленце?





Тема Re: Детска снимка на детето....нови [re: sunrise]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.03.01 00:06




Дрън дрън Мулина...говориш за щастие, което не познаваш.
Я ми кажи, щастлива ли си , ако детето ти е тежко болно или мъжът ти е с друга жена?
Какво е това щастие, което е временно?
То е щастие менте...което е наказание за хората -менте...за да познаят по отблиза нещастието...СМЪРТТА.
Дрън дрън....не си заслужавате да общувате с Мулето...добре че то е добронастроено към вас и ви обръща внимание.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.