Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема И ви е ли грешите?нови  
Автор djuna (непознат )
Публикувано28.02.01 11:58



Аз сгреших, че позволих на дъщеря ми да се прехвърли да учи задочно, след една година тя се отказа от студенстването. Сега работи и остана да живее на квартира в друг град и не иска да се прибере при нас. Не може да получава много пари и постоянно я подпомагам тайно от баща и, но разполагам с парите само от борсата /които не са много/. В действителност мъжът ми ме издържа в момента, от което аз се чувствам много подтисната. Това вероятно се отразява и на дъщеря ми. Ние се отчуждаваме постепенно. Все по-рядко се обажда по телефона, все по рядко ми се доверява, не участвам в живота и както преди. Не познавам новите и приятели. Вече не иска съвети от мен. В какво сгреших???





Тема Ами тя щом е нанови [re: djuna]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано28.02.01 13:27



24 години вече е късно да търсиш грешки в себе си. Просто в нищо не си сбъркала. Тя е направила това, което си й внушила през всичките години възпитание у дома - а именно, научила се е да взема сама решения и да си избира сама живота. Това, че не може да се оправя добре, си е неин проблем. Много хора го имат този проблем. И да беше доброто ти дете, дъщеря ти пак нямаше да може да се правя - с тази разлика, че щеше да бъде на гърба ти. В свободните страни повечето от тези, които следват, работят. Така че ако иска тя пак може да учи. Грешиш като я подпомагаш с пари. Ако ще й даваш - трябва поне да се вслушва в теб. Много лоша национална черта е това - кошмарът на всички българи - родителите те гледат докато са живи. И ставаме 30-40 годишни дечица мили....

~ ~ ~\____/~ ~ ~


Тема Re: Ами тя щом е нанови [re: Rainbow_bs]  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 19:40



Ti pa rainbow otkude rasbra che dusterja i e na 24 ,da ne si jasnovidez be ili igraesch na borsata i davasch pari na maika i?


I ti mila maiko na kakva borsa igraesch ,da ne e nesto nesakonno:))))))))))



Тема Re: Ами тя щом е нанови [re: nasko]  
Автор CTPEЛEЦ (минаващ)
Публикувано28.02.01 21:56



Той може и да греши в годините на дъщерята, но ти въобще не си прави труд, да си даваш мнението за сериозни неща. Научи първо как се изкарват пари и
тогава се прави на ОТВОРКО. (Тъкмо няма да има нужда да ти се обяснява какво е трудова борса. Скоро сам ще схванеш разликата).

А съвета на човека си е добър. Много Ви глезим Вас младото поколение, а за жалост няма да сме вечно живи, за да задоволяваме всичките Ви прищявки.




, че ми се плаче...

Тема Re: И ви е ли грешите?нови [re: djuna]  
Автор sunrise (пристрастен)
Публикувано01.03.01 05:16



Zdravei mila,
moje bi si sgreshila neshto, a moje i da ne si, ne moje da se kaje ot raztoianie, a da kritikuvam bez da znam detaili e bezmisleno. Za tova niama da pravia predpolujenia kude si sgreshila. Mislia sushto, che niama mnogo smisul (kakto kaza veche Dugichka) da se pitash kude si sgreshila, zashtoto tova samo te izmuchva dopulnitelno. Po-dobre shte e ako se razmisli chovek kak moje da promeni nastoiashtata situacia ili da se razbere zashto e taka.
Moje dushteria ti da ne iska da te tovari i za tova da ne spodelia. Tia vijda,che ti samata imash problemi i si podtisnata i moje bi za tova si mulchi.
Ako iskash po blizuk kontakt s neia, nai dobroto e da si pogovorite za vashata vruzka. Tia samata veche e jena i sum ubedena, che ako si pogovorite shte se razberete. Kaji i che ti lipsva blizkiat kontakt koito ste imali predi i vsichko koeto e svurzano s tova. Moje bi e doshlo vremeto kudeto bi triabvalo da stanete neshto kato priatelki.
A za vuprosa dali i az gresha, sigurno, az sum ubedena che neshto shte sgresha s vuzpitanieto, prosto to si e delikatno kato tema i ne e vuzmojno da sme perfektni. Sega oshte ne moga da vidia greshkite, no te shte izliazat po niakoe vreme i togava shte mu mislia

. Osven tova decata imat sobstveno vijdane na neshtata koeto ne vinagi suvpada s nasheto, no mislia che triabva da se proiavi tolerantnost i da gi vuzpriemem kato golemi, ne kato bebetata koito biaha.

vsichko dobro i uspeh

:-) ot men



carpe diem... noctumque

Редактирано от sunrise на 01.03.01 05:20.



Тема Наско, тая историянови [re: nasko]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано01.03.01 10:24



госпожата я разказа и в Женския клуб, мисля. Там пише повечко нещица за одисеята й.

Пък и сутрин рано пия едни сиропи за познаване. Препоръчвам ти ги - има ги и на хапчета!!!



~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Re: И ви е ли грешите?нови [re: sunrise]  
Автор djuna (непознат )
Публикувано02.03.01 11:00



Sunrise, благодаря за мнението което изказваш, благодаря и за подкрепата, защото така го възприех. Може би идва време и аз самата да се променя и да оставя "детето" само да се оправя. Грешки допускаме всички които имаме деца, това го зная, също зная , че никой докато е млад колкото и да му казваш в какво греши ще те послуша. Така е устроен живота че всичко да проверим сами. Затова и сега търся нови познанства и приятели с които мога да си разговарям свободно.





Тема Reе ли гр: И ви ешите? [re: djuna]  
Авторadi (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 13:50



ИМАМ ХУВАВО ДЕТЕ НО КАТО ЧЕЛИ ИЗПУСКАМ ВЪЗПИТАНИЕГО И ИЗВЪН КОНТРОЛ НЕМОГА ДА Я ВЪЗПИТАМ КАКТО МИСЕ ИСКА НА МЕН ТЯ СИ Е СВОЙ ХАРАКТЕР А АЗ ИСКАМ ДА БЪДЕ КАКТО АЗ КАЖА ОЩЕ Е МАЛКА НО МИ СЕ ВИЖДА ВСЕ ПО ТРУДНО ДА СЕ НАЛОЖА КАТО РОДИТЕЛ ИСКАМ СЪВЕТИ



Тема Сигурно грешим, значи живеемнови [re: djuna]  
Автор Лopa (минаващ)
Публикувано02.03.01 16:49



Рано или късно птичките (децата) отлитат от гнездото. Не мисля, че имате проблем, но... Наистина вие трябва да си ангажирате времето и мислите с други различни дейности и занимания, а дъщерята да оставите да се справя сама, без подпомагане от ваша страна. Ако се наложи давайте й заеми, а не подаяния, които тя ще връща. Нали, ако тя има проблеми, винаги ще може да се върне под вашия покрив и закрила? В същото време не настоявайте тя да споделя, за да не станете досадна. Сега е моментът емоциите и страстите ваши да се прехвърлят на друго ниво - нова работа, изучаване на чужд език, фитнес, променете прическата си. Ако ви липсва ежедневно общуване и емоции, може да започнете да отглеждате домашен любимец - коте, куче, птички и т.н. Успех!



Тема Може бинови [re: adi]  
Автор Лopa (минаващ)
Публикувано02.03.01 17:06



Свобода. Дайте й достатъчно свобода да избира, да опитва и да греши, за да стигне до вашите истини за живота. Все пак е хубаво понякога да се съмнявате в някои ваши разбирания, които младите (децата) тълкуват като предрасъдъци. Едното ми момче е доста упорито, стига и до инат. Забелязала съм, че това става, когато аз нямам търпение и искам веднага да възприеме някоя моя истина за живота (с една дума аз се опитвам да се наложа, защото нямам нерви и търпение). Разбира се, то не винаги знае как да "преговаря" с мен, за да постигнем компромисно решение по дадения проблем. И затова неговото решение е да се заинати и да не иска да чуе нищо повече по въпроса. Теоретично знам, че грешката е в мен. Не съм му оставила никакъв изход, никаква свобода на избора. Като ми мине вече, извинявам се и му припомням и тогава започваме да си говорим по-спокойно. Е, ако въпросът е маловажен, забравям, но съжалявам, че съм си изпуснала нервите. Значи, ако обобща, по-силният (до време родителят, а после се разменят ролите) отстъпва крачка назад, за да направи по-слабият (детето) две крачки напред. Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.